Βατικανό Βατικανό,ερωτηση για εισιτηρια!

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
4 Ιουλίου επισκέφθηκα το Βατικανό και έχω να σου πώ να κλείσεις απο το Ιντερνετ και να πας κατ ευθειαν στο Μουσείο την ώρα που θα έχεις κλείσει. Στον Α. Πέτρο δεν χρείαζεται εισητήριο. Εισητήριο έχει ο τρούλλος 7 ευρω με ανσασερ και πόδια.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
πφφφφ.....
Μέσα Ιουλίου, η θερμοκρασία στους 35-36, λίγο πριν τις 10:00!!


.....και άλλοι τόσοι ξοπίσω......
Ευχαριστούσα την ώρα και την στιγμή που είχα κλείσει ιντερνετικό εισιτήριο!
Τους προσπερνάς όλους χαζεύοντας τους καμαρωτός και είσαι μέσα άνετος κ δροσερός!
:haha:
Όλη αυτή η ουρά δεν κρατάει παραπάνω από μισή ώρα και κάνεις και πολύ ενδιαφέρουσες γνωριμίες. Όλα έχουν τα υπέρ και κατά τους...
 

XrisAround

Member
Μηνύματα
59
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
.....Κρήτη.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΑ
Τους προσπερνάς όλους χαζεύοντας τους καμαρωτός και είσαι μέσα άνετος κ δροσερός!
:haha:
...νααα.....κάνεις και πολύ ενδιαφέρουσες γνωριμίες. ...
Δεν αντιλέγω, έχεις ένα δίκιο έτσι όπως το θέτεις!!
Βέβαια ο παραπάνω συνδυασμός μου φαίνεται πολύ καλύτερος!!:)
 

EliasT

Member
Μηνύματα
28
Likes
6
Η ουρα ειναι για το μουσειο κ οντως δεν κραταει πανω απο 30 λεπτα κ οντως κανεις γνωριμιες. Πρεπει να πας νομιζω μεχρι τις 4 ομως γιατι μετα δεν βαζουν κοσμο μεσα αν θυμαμαι καλα (νομιζω κλεινει στις 6)
Για τον τρουλο της εκκλησιας θελω να διορθωσω οτι ειναι με ασανσερ κ σκαλες σκαλες σκαλες σκαλες σκαλες που ομως θα σε ανταμειψουν με μια πολυ ωραια θεα κ ενα μικρο cafe στο πανω στην ταρατσα (λιγο κατω απο τον τρουλο)
Θα υπαρξουν κ καμποσοι που θα προσπαθησουν να σε "βαλουν" ποιο γρηγορα μεσα με μια "μικρη" αμοιβη αν τελικα δεν κλεισεις απο ιντερνετ αλλα αποφυγετους δεν χρειαζονται
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.701
Likes
11.108
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Θα ήθελα μια πληροφορία φίλοι. Πετάω τη Δευτέρα για Ρώμη και θέλω να κλείσω εισιτήρια για το Βατικανό (για μια οποιαδήποτε άλλη μέρα) μέσω του επίσημου site.Ήθελα να ξέρω, τα παιδιά μου 2,5 και 5,5 ετών πληρώνουν κανονικό εισιτήριο ή όχι. Και αν δεν πληρώνουν πρέπει κάπου να το δηλώσω; Δεν θέλω να υποστώ την "ευτυχή" ταλαιπωρία της ουράς! Ευχαριστώ!:):lol:
Τα παιδιά κάτω των 6 ετών δεν πληρώνουν εισιτήριο.

Tariff's details
Όταν λες ότι το παιδάκι σου είναι 5,5 εννοείς πως θα κλείσει μέσα στο 2012 τα 6; Ή μήπως προς το τέλος του 2011; Πιθανώς να φαίνομαι ψυχαναγκαστική, αλλά μερικές φορές δεν έχει σημασία το αν έχει κλείσει κάποιος την χ ηλικία, αλλά βασικά μετράει η χρονολογία. Οπότε σε τέτοια περίπτωση πιθανώς να χρειαστεί να πληρώσετε για το μεγαλύτερο παιδί.
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή
ευχαριστώ πολύ!

Όταν λέω 5,5 ετών εννοώ ότι γεννήθηκε τον Ιούνιο του 2006. Ευχαριστώ για τα σχόλια και τις συμβουλές. Ελπίζω να περνάτε καλά!
 

sotoscivil

Member
Μηνύματα
67
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
road trip στις ΗΠΑ
τα σχετικά τόπικ δεν έγαφαν αυτά που θες γιατι τα γραφουν τα αντίστοιχα σαιτ αναλυτικά. θα βρεις τις απαντησεις εδώ:
Ticket Office online of the Vatican Museums
Roma Pass (κανε download τη λιστα των μουσειων)
samion, αν έχεις την ευγενή καλοσύνη θα ήθελα να σου κάνω μία ερώτηση.. μπαίνω στο επίσημο site του βατικανού για τα μουσεία, και μετά από δύο βήματα, αφού δηλαδή βάλω στοιχεία και πριν δώσω πιστωτική κτλ μου βγάζει ότι δεν έχω πρόσβαση... γνωρίζεις αν έχει κάποιο πρόβλημα το site ή μήπως κάνω εγώ καμία πατάτα??
ευχαριστώ
 

aggeliki25

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
να ρωτησω κατι..μπορουμε ν κανουμε κρατηση εισητηριων γ τ βατικανο μ χρεωστικη;;η θελει πιστωτικη;
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
τα σχετικά τόπικ δεν έγαφαν αυτά που θες γιατι τα γραφουν τα αντίστοιχα σαιτ αναλυτικά. θα βρεις τις απαντησεις εδώ:
Ticket Office online of the Vatican Museums
http://www.romapass.it/p.aspx?l=en&tid=33#faqq32 (κανε download τη λιστα των μουσειων)
αυτό είναι το επίσημο site για εισιτήρια στο Βατικανό;
Επίσης διάβασα ότι για την εκκλησία του Αγ. Πέτρου δεν χρειάζεται εξτρά εισιτήριο εκτός αν θέλεις να ανέβεις στην οροφή σωστά;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

dikonat

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ονειρεμένο Ταξίδι
bora bora
Καλησπερα σε όλους! Επειδή έχω μπερδευτεί με τα εισιτήρια για το Βατικανό, θα μπορουσατε να μου πείτε τι εισητηρια πρεπει να βγάλω για το dome, για να ανεβω και στο εξωτερικό του κομμάτι και αν συμφέρει να συνδιασω με την είσοδο στο μουσείο και στη Βασιλική του Αγίου Πέτρου. Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom