Ταξιδιωτική Έρευνα 2019 - Ερωτηματολόγιο

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.263
Likes
7.827
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ok-eik !
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Done Defka!!
Το μονο που λειπει κατά την γνωμη μου στην Ερωτησεις με τις χωρες που εχεις ταξιδεψει το 18 ἠ που θα ταξιδεψεις το 19 ειναι η Ελλαδα. Πλεον πολλα μελοι μενουν στο εξωτερικο και αλλοι το ταξιδι στην Ελλαδα το χρεωνουν ταξιδι και αλλοι όχι!!’(απλα για στατιστικους λογους)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δίκιο έχεις και πρέπει να το προσθέσω από την επόμενη χρονιά. Απλώς πρέπει να δω πώς ακριβώς θα θέσουμε την ερώτηση σε όσους ζουν στο εξωτερικό.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.740
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Την έκανα και εγώ!
Μου άρεσε που βάλατε ως προεπιλογή την απάντηση "Δεν επιθυμώ να απαντήσω" στο ερώτημα για το μηνιαίο εισόδημα. Στην περσινή έρευνα σκέφτηκα ότι μας "φακελώνατε", σε συνδυασμό με το email που δίνουμε... ;)
Επίσης, τα ταξίδια σαν αριθμός είναι ένα δεδομένο και ο αριθμός των ημερών διανυκτέρευσης στο εξωτερικό ή στην Ελλάδα είναι ένα δεύτερο πολύ χρήσιμο στατιστικό στοιχείο (π.χ. Μ.Ο. Διανυκτερεύσεων στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό).
Υπάρχουν ταξίδια 2 ημερών και ταξίδια 30+ ημερών!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Την έκανα και εγώ!
Μου άρεσε που βάλατε ως προεπιλογή την απάντηση "Δεν επιθυμώ να απαντήσω" στο ερώτημα για το μηνιαίο εισόδημα. Στην περσινή έρευνα σκέφτηκα ότι μας "φακελώνατε", σε συνδυασμό με το email που δίνουμε... ;)
Η δυνατότητα να μην απαντήσεις στις τελευταίες ερωτήσεις, όπως αυτή με το εισόδημα, υπήρχε και πέρσι. Επίσης, το email που δίνεις το χρησιμοποιώ μόνο για την κλήρωση για τα δώρα. Δε χρησιμοποιείται για να "φακελώσουμε" κανέναν όπως περιγράφεις, η έρευνα γίνεται για να βγουν στατιστικά στοιχεία, όχι για να μάθουμε προσωπικά τί απαντήσεις έδωσε ο καθένας.

Ο αριθμός διανυκτερεύσεων τώρα, είναι κάτι που είχε συζητηθεί και πέρσι, αλλά επέλεξα να μην το συμπεριλάβω στις ερωτήσεις - νομίζω ότι ο αριθμός των ταξιδιών σε συνδυασμό με το πόσα χρήματα χαλάμε για ταξίδια μας δίνει μια καλή εικόνα. Θα το ξαναδώ όμως το συγκεκριμένο για του χρόνου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom