Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Aν και δε μιλάμε για FR εδώ, δε νομίζω ότι ο κανονισμός της A3 αναφέρεται στα μπουφάν, μιλάει για overcoats δηλαδή για πανωφόρια, παλτά που φοράμε πάνω από άλλα ρούχα. Αυτό έλειπε να μη μας αφήνουν να φοράμε το μπουφάν μας και να μας γδύνουν πριν μπούμε στην καμπίνα για να κερδίζει ο Βασιλάκης περισσότερα.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Aν και δε μιλάμε για FR εδώ, δε νομίζω ότι ο κανονισμός της A3 αναφέρεται στα μπουφάν, μιλάει για overcoats δηλαδή για πανωφόρια, παλτά που φοράμε πάνω από άλλα ρούχα. Αυτό έλειπε να μη μας αφήνουν να φοράμε το μπουφάν μας και να μας γδύνουν πριν μπούμε στην καμπίνα για να κερδίζει ο Βασιλάκης περισσότερα.
Είπα και εγώ.....το βρήκα τελείως άστοχο να μπαίνουν τα μπουφάν στη χειραποσκευή αλλά με τούτα και με εκείνα ικανούς τους έχω
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι όμως, καθώς το διευκρίνισα με την ίδια την εταιρεία, τα μπουφάν θα πρέπει να μπαίνουν πλέον στην χειραποσκευή. Αυτό είναι το πιο δύσκολο σημείο για μένα, φανταστείτε να γίνεται ο χαμός που γίνεται κάθε φορά και να πρέπει επιπλέον να ανοίξεις την χειραποσκευή σου για να βάλεις το μπουφάν μέσα...
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Κι όμως, καθώς το διευκρίνισα με την ίδια την εταιρεία, τα μπουφάν θα πρέπει να μπαίνουν πλέον στην χειραποσκευή. Αυτό είναι το πιο δύσκολο σημείο για μένα, φανταστείτε να γίνεται ο χαμός που γίνεται κάθε φορά και να πρέπει επιπλέον να ανοίξεις την χειραποσκευή σου για να βάλεις το μπουφάν μέσα...
Παιδιά μην μπερδεύουμε το κόσμο. Το μπουφάν που φοράς μπορείς να το έχεις φορεμένο. Αν το βγάλεις, δεν επιτρέπεται να το βάλει πάνω στις χειραποσκευές. Στην πράξη αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το βάλεις πάνω από τη χειραποσκευή σου χωρίς να πιάνεις άλλη θέση. Πάντως να σε αναγκάσουν να γδυθείς, δεν παίζει.
 

vagelis1978

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Καλησπέρα σας. Εχω κλείσει εισιτήριο Golight με Aegean. Αν καταλαβαίνω καλά, δικαιούμαι να έχω μαζί μου μόνο μία χειραποσκευή 8 κιλών?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Και μια μικρη τσαντα που δεν εχει οριο βαρους. Οχι μονο προσωπικο αντικειμενο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εχθες στην πτηση απο Βρυξελλες ακουστηκαν επανειλημμενα αμετρητες προειδοποιησεις οτι επιτρεπεται μονο μια βαλιτσα 8 κιλων και ενα προσωπικο αντικειμενο ενω οτιδηποτε αλλο θα τοποθετουνταν κατω. Εμφανιστηκε ενα γκρουπ ασιατων με βαλιτσες συν μια ως τρεις μικρες τσαντες και ολοι κρατουσαν απο μια τζαμποσακουλα τεραστιου μεγεθους απο ψωνια σε συγκεκριμενο μαγαζι. Οι υπαλληλοι τους πηραν τις βαλιτσες για να τοποθετηθουν κατω με αποτελεσμα να μαζευτουν περιπου 15 βαλιτσες πριν τη φυσουνα και τους αφησαν τις τεραστιες σακουλες με τα ψωνια. Χωρις να κοπει κανενα προστιμο. Και εχω την απορια ως πελατισσα γιατι να τραβαω το αγχος, ακομη κι αν ειναι 8 κιλα η χειραποσκευη μου -που ηταν παραπανω και ανησυχουσα- οταν τελικα δεν τηρουνται οι κανονισμοι?
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Εχθες στην πτηση απο Βρυξελλες ακουστηκαν επανειλημμενα αμετρητες προειδοποιησεις οτι επιτρεπεται μονο μια βαλιτσα 8 κιλων και ενα προσωπικο αντικειμενο ενω οτιδηποτε αλλο θα τοποθετουνταν κατω. Εμφανιστηκε ενα γκρουπ ασιατων με βαλιτσες συν μια ως τρεις μικρες τσαντες και ολοι κρατουσαν απο μια τζαμποσακουλα τεραστιου μεγεθους απο ψωνια σε συγκεκριμενο μαγαζι. Οι υπαλληλοι τους πηραν τις βαλιτσες για να τοποθετηθουν κατω με αποτελεσμα να μαζευτουν περιπου 15 βαλιτσες πριν τη φυσουνα και τους αφησαν τις τεραστιες σακουλες με τα ψωνια. Χωρις να κοπει κανενα προστιμο. Και εχω την απορια ως πελατισσα γιατι να τραβαω το αγχος, ακομη κι αν ειναι 8 κιλα η χειραποσκευη μου -που ηταν παραπανω και ανησυχουσα- οταν τελικα δεν τηρουνται οι κανονισμοι?
Γιατι ο γειτονας εχει κατσικα και εγω δεν εχω; Να ψοφησει η κατσικα του γειτονα για να ειμαστε ισοι.

Προφανος και εσυ εχεις το δικαιωμα να ρισκαρεις και εαν σου βγει ολα καλα, εαν οχι πληρωνεις. Ποιο το νοημα της ερωτησης;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Πρωτον δεν θελησα ποτε κατσικα. Δευτερον ηδη ρισκαρα με 10κιλη και περασε. Το οτι η ερωτηση αφορα τους κανονισμους της εταιρειας δεν εγινε κατανοητο?
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom