Ενοικίαση αυτοκινήτου στο εξωτερικό

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδιά καλησπέραππυ συμφαιρει να νοικιάσω αμάξι στη Μάλτα που να κρατάει όσο το δυνατόν λιγότερα λεφτά για ασφάλεια στη πιστωτική;
Την έχω ψιλογεματη γι'αυτό!
Ευχαριστώ
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Το μέγεθος του ποσού που κρατάει κάθε εταιρεία είναι τίς περισσότερες φορές συνάρτηση ποιας ασφαλειας θα επιλέξετε. Αν επιλέξετε πλήρη ασφάλεια πιθανόν να μην κρατήσει τίποτε. Όπως και να έχει όμως στην αναζήτηση που κάνεις από οποιαδήποτε ψαχτηρι ενοικίασης αυτοκινήτων, επιλέγοντας μια-μια τις εταιρείες που σε ενδιαφέρουν μπορείς να δεις στους όρους της, τι ποσο κρατάει στην καρτα.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Σε πιο ψαχτιρι ενοικίασης αυτοκινήτων να κοιτάξω;
Σε ένα της Ryanair που κοιτάω λέει μέσο όρο ότι κρατάνε απτή πιστωτική 1.000-1.200 ευρώ σε οσα κ αν κοίταξα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Το πιο ψαχτηρι θα δεις δεν παίζει ρόλο στο ποσό που κραταει η κάθε εταιρεία. Η κάθε εταιρεία έχει στάνταρ πόσο και είναι το ίδιο σε όποιο ψαχτηρι και να μπεις.
 

DELIDEB

Member
Μηνύματα
70
Likes
102
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Μπες στο www.autoeurope.eu.
Έχει συνήθως τις καλύτερες τιμές και στα details κάθε προσφοράς (αν θυμάμαι καλά στην επιλογή your rental does not include) έχει το ποσό που κρατάνε στην κάρτα, το οποίο εκ πείρας σου λέω ότι μπορεί και να έχει μεγάλη διαφορά από εταιρεία σε εταιρεία. Επίσης αν διαλέξεις πακέτο zero excess η εγγύηση στην πιστωτική μειώνεται πολύ και σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να μην την ζητάνε καν.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Μπες στο www.autoeurope.eu.
Έχει συνήθως τις καλύτερες τιμές και στα details κάθε προσφοράς (αν θυμάμαι καλά στην επιλογή your rental does not include) έχει το ποσό που κρατάνε στην κάρτα, το οποίο εκ πείρας σου λέω ότι μπορεί και να έχει μεγάλη διαφορά από εταιρεία σε εταιρεία. Επίσης αν διαλέξεις πακέτο zero excess η εγγύηση στην πιστωτική μειώνεται πολύ και σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να μην την ζητάνε καν.
Δυστηχως ακόμα δεν έχω βρει που λέει το ποσό που σου κρατάει αρχικά η πιστωτική.αν μπορούσες να το κοιτάξεις να μου πεις θα σου ημουν ευγνωμων
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
το ποσο το λεει παντα στους ορους και αλλαζει αναλογα και με την ασφαλεια ή και με την κατηγορια του αυτοκινητου που επιλεγεις, ή πχ εχω δει για μεγαλυτερο ποσο εγγυησης αν θες να κανεις χρηση χρεωστικης. οποτε δεν ειναι κατι που απλα θα σου πει καποιος, πρεπει να το ψαξεις.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Δε ρωτάω να μου πει κάποιος το ακριβές ποσό.απλα λόγω ότι δε τοχω καλά με τους αγγλικούς όρους αν μπορείτε να μου πείτε που ακριβως γράφει το ποσό αυτό.
Θα βάλω εγώ ότι θέλω χρεωστική πιστωτική ή οτιδήποτε κτλ αλλά δε βρίσκω σε πιο πεδίο αναγράφεται αυτό το ποσο
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Δε ρωτάω να μου πει κάποιος το ακριβές ποσό.απλα λόγω ότι δε τοχω καλά με τους αγγλικούς όρους αν μπορείτε να μου πείτε που ακριβως γράφει το ποσό αυτό.
Θα βάλω εγώ ότι θέλω χρεωστική πιστωτική ή οτιδήποτε κτλ αλλά δε βρίσκω σε πιο πεδίο αναγράφεται αυτό το ποσο
πες μας από που θα παραλάβετε το αυτοκίνητο για να σε βοηθήσουμε.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
8-11/5. Αεροδρόμιο Μάλτας παραλαβή κ παράδοση
Φτηνό μικρό αυτοκινητάκι manual

Ευχαριστώ πολύ!
Από ότι είδα, όλες οι εταιρείες δεσμεύουν από 1000 έως 1200 ευρώ στην πιστωτική κάρτα.
Το ποσό αυτό δεσμεύετε εάν δεν κάνεις κανενός είδους έξτρα ασφάλεια.
Αναλόγως του είδους της ασφάλειας που θα κάνεις το ποσό αυτό μειώνετε, μπορεί και να μηδενιστεί ή να κρατηθεί κάποιο ποσό σαν εγγύηση για την επιστροφή του αυτοκινήτου με τυχόν άδειο ντεπόζιτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.118
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom