Προβολή-παρουσίαση "Το κάλεσμα της ερήμου"

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Προβολή-παρουσίαση "Το κάλεσμα της ερήμου"
στα πλαίσια του TravelFest 2019
Σάββατο 6 Απριλίου 2019 στις 8 μ.μ.


Πολιτιστικό Κέντρο Δαϊς, Οδός Μεσογείων 151, Παράδεισος Αμαρουσίου

2014-08-27 libya-exofyllo photo zyr.jpg


Από την Ναμίμπ μέχρι την Γκόμπι, από τα αλατοπεδία του ανδικού Αλτιπλάνο μέχρι το βαθυπέδιο Ντάνακιλ, κι από τα χωράφια λάβας της κεντρικής Ισλανδίας μέχρι την αχανή Σαχάρα, μέσα από της φωτογραφίες του Κώστα Ζυρίνη και της Ισαβέλλας Μπερτράν και την αφήγηση της τελευταίας, θα περιπλανηθούμε παρέα στις αμέτρητες όψεις του ορυκτού σύμπαντος, στις ερήμους του πλανήτη μας, ανακαλύπτοντας μέσα στη σιωπή τους και κάτι από τον αρχέγονο εαυτό μας.

«Στη σιωπή της ερήμου μπορείς ν’ ακούσεις τ’ αστέρια να τραγουδούν» ισχυρίζονται οι Βουσμάνοι της Καλαχάρι, και όσοι έχουμε μ’ εμπιστοσύνη πλαγιάσει καταμεσής της αμμοθάλασσας με μόνη στέγη τον έναστρο θόλο μπορούμε να το επιβεβαιώσουμε.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ

Η προβολή-παρουσίαση "To Κάλεσμα της Ερήμου" γίνεται στα πλαίσια του διήμερου ταξιδιωτικού φεστιβάλ TRAVELFEST 2019. Για την κάλυψη των λειτουργικών εξόδων του (ενοικίαση χώρου κλπ.) το φεστιβάλ χρεώνει ημερήσιο εισιτήριο εισόδου που δίνει πρόσβαση σε όλες τις παρουσιάσεις της ημέρας (συνολικά 6, εκκινώντας από τις 12:00 το μεσημέρι). Σε ο,τι αφορά τον Κώστα κι εμένα, ΔΕΝ αμειβόμαστε.

Μπορείτε να δείτε όλο το πρόγραμμα του φεστιβάλ εδώ https://www.travelfest.gr/#schedule

 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Έχω βγάλει εισιτήρια από το Φεβρουάριο, αν είμαι και καλά μέχρι το Σάββατο (γιατί σήμερα δεν...), θα παρευρεθώ. Να κάνουμε κερκίδα οι τραβελστορίτες;
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Έχω βγάλει εισιτήρια από το Φεβρουάριο, αν είμαι και καλά μέχρι το Σάββατο (γιατί σήμερα δεν...), θα παρευρεθώ. Να κάνουμε κερκίδα οι τραβελστορίτες;
Να κάνετε βέβαια! Και αναλαμβάνεις μάλιστα πρόεδρος με το σπαθί σου :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom