Χανιά

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Η περιοχή για το διαμέρισμα είναι μια χαρά και διπλα στο λιμάνι. Κουτσα στραβα θα έβρισκες πάρκινγκ γύρω και σίγουρα όχι στο χιλιόμετρο που σου είπε αλλά πολύ πιο κοντά. Πες του απλά ότι είναι Μπαραμπάκος ... (τοπική έκφραση κραξιματος)
Ιουλιο δε βρισκω να παρκαρω το μηχανακι, ποσο μαλλον το αυτοκινητο. Δεν θα βρισκει ευκολα να παρκαρει .
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
467
Likes
1.520
Συγνωμη, ολοκληρη η ευρυτερη περιοχη νοτια απο τη Κυδωνιας, δεν ειναι δρομοι με στη πλειοψηφια, δωρεαν παρκινγκ? Ποσο μακρια πια ειναι ακομα και αν παρκαρει στο υψος της Μ. Μποτσαρη, που ακομα και το καλοκαιρι πλεον αρχιζεις και βρισκεις. Ε φυσικα, αν θελει να παρκαρει στη Σκαλιδη που απαγορευεται, ή στη Κυδωνίας ακριβως στο υψος του διαμερίσματος προφανώς και θα δυσκολεύεται. Η ένσταση μου και το "Μπαραμπάκος" ειναι για το "1 χιλιόμετρο μακρια"...
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Συγνωμη, ολοκληρη η ευρυτερη περιοχη νοτια απο τη Κυδωνιας, δεν ειναι δρομοι με στη πλειοψηφια, δωρεαν παρκινγκ? Ποσο μακρια πια ειναι ακομα και αν παρκαρει στο υψος της Μ. Μποτσαρη, που ακομα και το καλοκαιρι πλεον αρχιζεις και βρισκεις. Ε φυσικα, αν θελει να παρκαρει στη Σκαλιδη που απαγορευεται, ή στη Κυδωνίας ακριβως στο υψος του διαμερίσματος προφανώς και θα δυσκολεύεται. Η ένσταση μου και το "Μπαραμπάκος" ειναι για το "1 χιλιόμετρο μακρια"...
Μαλλον δε μενεις Χανια.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
467
Likes
1.520
Το ενα χιλιομετρο απο εκεινο το σημειο, ειναι στην Εφεδρων Πολεμιστων. Αν δεν ειναι υπερβολη αυτο το " θα βρεις παρκινγκ στο ενα χιλιομετρο", παω πασο. Και δε μενω Χανια οντως.
 

Niki12

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Παιδιά σας ευχαριστώ ειλικρινά όλους πάρα πολύ!
Τελικά ο άνθρωπος που είχα μιλήσει και μου είπε τα περί χιλιομέτρου έχει σταματήσει να διαχειρίζεται το συγκεκριμένο διαμέρισμα..
Μίλησα τελικά με τον σωστό ιδιοκτήτη και προθυμοποιήθηκε να μου δώσει το δικό του parking!! Οπότε το έκλεισα και έρχομαι τέλη Ιουλίου :D
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Οκ, αν για σας ειναι λογικο η βολικο να παρκαρεις ενα χιλιομετρο μακρια απο εκει που μενεις εγω παω πασο.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Δεν είπαμε οτι ειναι βολικό, αλλά εφικτό για να μπορει να κρίνει ο άνθρωπος αν εχει τη διάθεση να μπει στη διαδικασια.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
κανουν εργα διαπλατύνουν τα πεζοδρομια.. Παρκιν ελευθερο κατακαλοκαιρο δεν βρισκεις ουτε με σφαιρες.. Κοντα στη Σκαλιδη το δημοτικο παρκιν η μονη κοντινη επιλογη η το παρκιν ερμης λιγο πιο μακρια στη Μπονιαλη και το παρκιν Απολλων που λειτουργει νομιζω και ολο το 24 γιατι τα αλλα οχι..
 

Rory01

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδια,
Θα ηθελα να μαθω τι ειδος τουρισμου εχουν τα χανια κατα την καλοκαιρινή περίοδο .
Απότι εχω ακουσει μαζεύει πιο πολυ οικογενειες και μεσηλικες .
Ενδιαφερομαι να παω το καλοκαιρι με παρεα ,κυρίως λογω των παραλιών που εχει αλλα θα θελαμε να συναντησουμε και συνομηλικους.
Ειμαι 19 χρονών .

Απο νυχτερινή ζωη τι παίζει ;
Αξίζει ή ειναι πολυ χαλαρά τα πράγματα ;
Οι ξενοι που μαζεύει ειναι νεοι ή μεγάλοι;
Γενικοτερα για τι ειδους διακοπών ενδείκνυται ;



Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
εχει απο ολα.. νυχτερινη ζωη υπαρχει στη πολη και στα διασιμα μπαρ του πλατανια,..μην προτιμησεις τα family ξενοδοχεια που κουδουνισει το κεφαλι σου απο παιδια...
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Επειδή οι απόψεις διίστανται,κάποιος με εμπειρία από την εταιρεία ενοικίασης αυτοκινήτων Γελασακη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom