Τσεχική Δημοκρατία ΠΑΩ ΠΡΑΓΑ τί προτείνετε

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Δες και το Motel one praque. κοντα στην κεντρικη πλατεια.σταση τραμ πολυ κοντα
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Παιδιά καλημέρα ... πείτε μου λίγο τι γίνεται με την μεταφορά απο και προς το αεροδρόμιο. Έχω λίγο αγχωθεί.
Καλημέρα, υπάρχει λεωφορείο που σε πάει στον κεντρικό σταθμό λεωφορείων Florence. Απο εκεί μπορείτε να πάτε στο κέντρο της πόλης με τη γραμμή του μετρό Β.
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Καλημέρα, υπάρχει λεωφορείο που σε πάει στον κεντρικό σταθμό λεωφορείων Florence. Απο εκεί μπορείτε να πάτε στο κέντρο της πόλης με τη γραμμή του μετρό Β.
Α Ευχαριστώ πολύ... φαντάζομαι ειναι και αυτό στα 45 λεπτά όπως όλα.. γνωρίζεις τι εισιτήριο έχει;
 

lyk.an

Member
Μηνύματα
123
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Baltics/Helsinki
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Απ' αυτά που θυμάμαι κι εγώ, τα αστικά λεωφορεία που φεύγουν από το αεροδρόμιο εντάσσονται στο κλασικό εισιτήριο για τα μέσα της Πράγας, δεν είναι κάτι ακριβότερο. Περίπου στο 1.20-50eu για 90' δηλαδή, αναλόγως και την ισοτιμία που θα έχεις. Για τη διάρκεια του ταξιδιού δεν θυμάμαι κάτι, αλλά το ένα εισιτήριο σίγουρα θα φτάσει για τη μετάβαση στο ξενοδοχείο/διαμέρισμα.
Γενικά μη σε αγχώνει οτιδήποτε αφορά τις μετακινήσεις εντός Πράγας, ειδικά τα τραμ που κυριαρχούν είναι με ικανοποιητικές συχνότητες και αξιόπιστα.

Για αξιοθέατο ίσως να πρότεινα και τον πύργο του Πετρίν-μικρογραφία του άιφελ εγώ, αφού ξεμπερδέψεις με γέφυρα καρόλου και κάστρο. Ανέβασμα στο λόφο με τελεφερίκ τύπου λυκαβηττού που επίσης είναι μέρος του εισιτηρίου για τα μέσα και μετά ανέβασμα στον πύργο με κάτι κοντά στα 6eu.
Καλό ταξίδι!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Για να δούμε όλα τα αξιοθέατα θα προτείνατε το hip on hop off bus?
Η Πράγα είναι πολύ μικρή για να χρειαστείς το τουριστικο λεωφορείο και περπατιέται εύκολα!! Ακόμη και στο κάστρο πας άνετα και γρήγορα με το τραμ.
Κατά την γνώμη μου, δεν χρειάζεται να το πάρεις το hip on hop off bus.
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
απο αεροδρομιο με λεωφορειο προς κεντρο και σταθμο μετρο ψαξε για πληροφοριες ειναι ευκολο και εξυπηρετικο αν εχεις χρονο στη διαθεση σου προτεινω ημερησια εκδρομη στο καρλοβυ βαρυ με λεωφορειο με τα δικα τους κτελ πανεμορφο αξιζει !!!!!!!!1
 

Nikoscy

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Γεια σας. Αύγουστο πάω και εγώ Πράγα. Θα φτάσω Μπρατισλάβα και από εκεί με τρένο για Πράγα. Ξέρετε από που θα πάρω το τρένο για Πράγα;; Επίσης ο στάθμος στη Πράγα είναι μακριά από το κέντρο; Ευχαριστώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom