Γενικά Διακοπες για ζευγαρι

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Είμαι από Θεσσαλονίκη, οπότε δεν είναι εύκολο, κι ιδίως αν πάμε κάπου για μια βδομάδα και πάνω είναι κόστος για'μας η ενδεχόμενη ενοικίαση, αλλά αν δε βρω κάτι με τα δεδομένα που έθεσα θα το ψάξουμε...

Ικαρία χωρίς να έχω πάει, αλλά μου φαίνεται πιο πολύ παρεϊστικη παρά για ζευγάρι, ίσως κάνω και λάθος...

@psilos3 για Αστυπάλαια που είχες προτείνει πέρυσι να υποθέσω ότι αξίζει να μείνεις στη χώρα, και όχι σε κάμπινγκ, ε;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.917
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Είμαι από Θεσσαλονίκη...
;
Κι εγω από Θεσσαλονίκη οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα. Συμφωνώ και για Ικαρία, αν και δε πρέπει να έχουμε στερεότυπα τέτοιου τύπου, θα προτιμούσα με παρέα, οσες φορές κι αν ξαναπάω. Τώρα για Αστυπάλαια, δε θυμάμαι το κάμπινγκ πολύ καλά να πω την αλήθεια, αλλα όπως το λες, ειναι κρίμα να μη μείνει κανεις στη χώρα. Τέτοια μαγευτική χώρα που είναι... Τα αρνητικά είναι άλλα στην Αστυπάλαια βέβαια. Δύσκολο να φτασεις εκεί, ακριβή διαμονή, και απαγορευτική χωρίς μέσο μετακίνησης..
 

Ευη21

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Γεια σας με το αγορι μ σκεφτομαστε φετος να παμε κυκλαδες. Δςν εχουμε αποφασισει ακομα που. Θελω την βοηθεια σας, δεν θα εχουμε μαζι αυτοκονητο κ ουτε σκοπευουμε να νοικιασουμε. Μπορειτς να μ προτεινετε νησια με ευκολη συγκοινωνια ωστε να μην τρωμε ολη την μερα στους δρομους. Ειμασταν αναμεσα Μηλο, Κουφονησια καο Παρο τι λετε?
 

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Kαλησπερα. Συμφωνα με τα λεγομενα σου δεν θες να πας Μηλο γιατι δε μπορω να πω οτι εχει ευκολη συγκοινωνια οπως εχει η Παρος.
Το καλυτερο ειναι να πας καπου που δεν χρειαζεται συγκοινωνια. Αυτο το εχουν τα κουφονησια που σκεφτοσασταν. Ποδια η τα γραφικα βαρκακια του Καπεταν Πρασινου και φτασατε.
Θα σου προτεινα και την Σεριφο γιατι ειναι μικρο νησι αλλα θελει αμαξι για συγκεκριμενες παραλιες.
Τιπ: Aν επιλεξεις τα κουφονησια ρωτα με περισσοτερα, εχω παει αρκετες φορες. το καλοκαιρι που περασε η τελευταια.
 

Ευη21

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Kαλησπερα. Συμφωνα με τα λεγομενα σου δεν θες να πας Μηλο γιατι δε μπορω να πω οτι εχει ευκολη συγκοινωνια οπως εχει η Παρος.
Το καλυτερο ειναι να πας καπου που δεν χρειαζεται συγκοινωνια. Αυτο το εχουν τα κουφονησια που σκεφτοσασταν. Ποδια η τα γραφικα βαρκακια του Καπεταν Πρασινου και φτασατε.
Θα σου προτεινα και την Σεριφο γιατι ειναι μικρο νησι αλλα θελει αμαξι για συγκεκριμενες παραλιες.
Τιπ: Aν επιλεξεις τα κουφονησια ρωτα με περισσοτερα, εχω παει αρκετες φορες. το καλοκαιρι που περασε η τελευταια.
Για κουφονησια, ειναι ολα ακριβα τα δωματια, εσεις π μενατε? Απο τιμες γενικα πως ειναι?
 

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Εγω έμενα ολα τα χρόνια στο Anna Villas και πέρσι στο Posidonion .
Είναι γενικά ακριβά τα Κουφονήσια και κυρίως τα καταλύματα γιατί μετά οι δραστηριότητες είναι περιορισμένες. Γλιτώνεις άλλα κόστη όπως αυτά του αμαξιού.
Ζυγισέ τα και γενικά επείδη τα κουφονήσια είναι ρεζερβέ απο Γκρουπ Ιταλών και γενικά τουριστών καλύτερα να παίρνεις τηλέφωνα και να μιλάς με ξενοδόχους. Και καλύτερες τιμές θα πάρεις απο το Booking και πιο εύκολα θα βρεις κάτι.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Γεια σας με το αγορι μ σκεφτομαστε φετος να παμε κυκλαδες. Δςν εχουμε αποφασισει ακομα που. Θελω την βοηθεια σας, δεν θα εχουμε μαζι αυτοκονητο κ ουτε σκοπευουμε να νοικιασουμε. Μπορειτς να μ προτεινετε νησια με ευκολη συγκοινωνια ωστε να μην τρωμε ολη την μερα στους δρομους. Ειμασταν αναμεσα Μηλο, Κουφονησια καο Παρο τι λετε?
Πολύ καλή συγκοινωνία και όμορφο νησί η Σίφνος
 

Ευη21

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Εγω έμενα ολα τα χρόνια στο Anna Villas και πέρσι στο Posidonion .
Είναι γενικά ακριβά τα Κουφονήσια και κυρίως τα καταλύματα γιατί μετά οι δραστηριότητες είναι περιορισμένες. Γλιτώνεις άλλα κόστη όπως αυτά του αμαξιού.
Ζυγισέ τα και γενικά επείδη τα κουφονήσια είναι ρεζερβέ απο Γκρουπ Ιταλών και γενικά τουριστών καλύτερα να παίρνεις τηλέφωνα και να μιλάς με ξενοδόχους. Και καλύτερες τιμές θα πάρεις απο το Booking και πιο εύκολα θα βρεις κάτι.
Γενικα εχει πραγματα να κανεις? Απο βραδυ εχει ζωη?Γτ περσι ειχα παει Σκοπελο αρχες ιουλιου και μετα τις 11 ηταν νεκρα

Πολύ καλή συγκοινωνία και όμορφο νησί η Σίφνος
Η Σιφνος αποτελει διχασμο, γτ πολλοι λενε οτι εχει καλη συγκοινωνια κ αλλοι οχι... Εσεις ειχατε αμαξι? Επισης που μενατε? Απο παραλιες και απο ζωη πως ειναι? Ευχαριστωω
 
Last edited by a moderator:

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Η Σιφνος αποτελει διχασμο, γτ πολλοι λενε οτι εχει καλη συγκοινωνια κ αλλοι οχι... Εσεις ειχατε αμαξι? Επισης που μενατε? Απο παραλιες και απο ζωη πως ειναι? Ευχαριστωω
Πήγα χωρίς αμάξι τον Αυγουστο.Λεωφορεια πάνε σχεδόν σε όλο το νησί (με περιορισμούς πχ όχι μέχρι αργά). Το νησί έχει ζωη,πολλούς ξένους κυρίως οικογένειες αλλά είδα και πολλές κορίτσοπαρεες (γενικά καλός τουρισμός). Δε ξέρω τι ψαχνεις γενικώς αλλά έχει και ωραία χωριά να δεις και να περπατήσεις και ωραίες παραλίες ανοργάνωτες και μη.και το βράδυ η Απολλωνία σφύζει από ζωή. Στα μείον ότι είναι σχετικά τσιμπημενη όπως όλες σχεδόν οι Κυκλάδες. Εμένα Καταβάτη κοντά στην Απολλωνια
 

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Γενικα εχει πραγματα να κανεις? Απο βραδυ εχει ζωη?Γτ περσι ειχα παει Σκοπελο αρχες ιουλιου και μετα τις 11 ηταν νεκρα
Eννοείται. Τα Κουφονήσια ήταν πάντα και νησί για παρέα αλλά τον Αύγουστο που πήγα οι παρέες ήταν περισσότερες και απο τα ζευγάρια. Χαλαρά κρατάει μέχρι τις 3-4 τις season-high περιοδους (20 Ιουλίου-20 Αυγούστου)
 

Ευη21

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Eννοείται. Τα Κουφονήσια ήταν πάντα και νησί για παρέα αλλά τον Αύγουστο που πήγα οι παρέες ήταν περισσότερες και απο τα ζευγάρια. Χαλαρά κρατάει μέχρι τις 3-4 τις season-high περιοδους (20 Ιουλίου-20 Αυγούστου)
Τελεια.. Ευχαριστω πολυ... Για Συρο επισης διαβασα στο forum, γενικα οικονομικη κλπ ξερει κανεις που αξιζει να μεινεις, υπαρχουν παραλιες μεσα στο νησι? Οι συγκοινωνιες ειναι καλες?
 

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Ολα τα νησιά ειναι ωραία . Μαζεψε πληροφορίες απο τα παιδιά εδω στο φόρουμ συγκρινε τα. Δες τι πραγματικα θες και τοτε τα λεμε πιο συγκεκριμένα . Αμα το παμε ενα ενα νησι θα φτασουμε 600η σελιδα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom