Προτάσεις για φαγητό στην Κρήτη

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Μετά τις προτάσεις για διαμονή και αφού καταλήξαμε σε Ηράκλειο

https://www.travelstories.gr/community/threads/Πάσχα-Πρωτομαγιά-στην-Κρήτη-Διαμονή.60913/

θα μπορούσατε να προτείνετε εστιατόρια;

Ας πούμε τα 5-6 καλύτερα εστιατόρια σε κάθε νομό κατά την γνώμη σας;

Τρώμε τα πάντα(δυστυχώς...:D).Δεν μας ενδιαφέρουν οι τοποθεσίες(παραθαλάσσια ή εσωτερικά).Προτιμούμε(σε αυτό το ταξίδι τουλάχιστον) αυτόνομα εστιατόρια και όχι αυτά των ξενοδοχείων(πχ Ελούντα).
 
Last edited by a moderator:

dammys

Member
Μηνύματα
377
Likes
692
Όπου και να φας στην Κρήτη δεν θα έχεις πρόβλημα..καλό φαγητό και μεγάλες μερίδες...

Βασικά μαγαζιά που ξεχωρίζουν για το Ρέθυμνο είναι:

Ζήσης-Κληματαριά (καλό φαγητό και πολύ καλές τιμές)
Πρίμα -πλώρα (πολύ καλό φαγητό,ωραίο μαγαζί πάνω στο κύμα,λίγο πιο ακριβό)
Γαλέρα (καλό φαγητό-καλές τιμές πάνω στο κύμα)
Μπακαλόγατος (πιο πολύ για βράδυ)

προς τα έξω

Αλέκος (καλό φαγητό αλλά τρως ότι έχει μαγειρεμένο)
Πλατεία (για εμένα κορυφαίο) κοντά στον Πλακιά με απίστευτη θέα και φαγητό
Κήπος της Αρκούδαινας (υπέροχος καλοκαιρινός χώρος με καλό φαγητό αλλά υπερεκτιμημένος και τσιμπημένες τιμές)

Για Ηράκλειο δες στη Ρογδιά και στα Χανιά μην χάσεις την Γραμπούσα στην Καλυβιανή...Γενικά θα φάτε καλά παντού...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.504
Likes
7.697
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
χανια.. χρυσοστομος στο λιμανι κοντα στη Πυλη της αμμου, αρισμαρι στο λιμανι , Γλωσιτσες, Κουζινα ΕΠΕ, Θολος, Αλεξανδρινο στη Ποτιε, PALAZO AL MARE
Αλμυριδα =Elia & Thyme.
Αγια Μαρινα =Ελια και Μαριας, το Ραετι καλα κρεατα
Πλατανιας= Μυλος του κερατα, Πλατανος,KOSMOS στο Πανω πλατανια
Στο Γερανι το bosanova για μπυρες...
Αγγελικο του Φουρου στο Βασιλιοπουλο..
αυτα
 

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.124
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Κάποιες προτάσεις για φαγητό έχουν γίνει παραπάνω.

θα μπορούσατε να προτείνετε εστιατόρια;

Ας πούμε τα 5-6 καλύτερα εστιατόρια σε κάθε νομό κατά την γνώμη σας;

Τρώμε τα πάντα(δυστυχώς...:D).Δεν μας ενδιαφέρουν οι τοποθεσίες(παραθαλάσσια ή εσωτερικά).Προτιμούμε(σε αυτό το ταξίδι τουλάχιστον) αυτόνομα εστιατόρια και όχι αυτά των ξενοδοχείων(πχ Ελούντα).

Προτεραιότητα φυσικά η Ελληνική(τοπική) κουζίνα.Δεν πειράζει αν είναι και "πειραγμένη".

ΥΓ:Πόσταρα την ίδια ερώτηση και σε ένα παλιό θέμα με φαγητό που απευθυνόταν στην @rethimno και σε άλλους καλοφαγάδες :) Απαντάτε όπου σας βολεύει.
Ξέρω ότι ζητησες εστιατόρια αλλά είπα να σου δώσω μια γενική εικόνα για καλο φαγητό στο Ηράκλειο (παντα κατά τη δίκη μου ταπεινή άποψη ).

Παραδοσιακό φαγητό : Πεσκέσι, Αθαλη , Έργανος

Θαλασσινά: Καστέλλα, 7 Θάλασσες , Σαρανταρι

Burger και μπυρες : Beer o clock
Σουβλάκι : (οι ντόπιοι τρώμε συνήθως σε συνοικιακά αλλά στο κέντρο νομίζω ότι η πλατεία είναι το πιο καλο)

Brunch ((γιατί ήμεθα μοντέρνοι) : Central, 626 και Estrella (το γνωστό)

Μεζεδοπωλείο : Τεμπέλης , Κουκουβάγια (γενικα στο κέντρο θα βρεις αρκετά και καλά σου έγραψα ένα δυο ενδεικτικά)
Παγωτό στο χέρι : Da Vinci και Ρολόι

Γλυκά παραδοσιακά και μη : Κρητικος Φούρνος

Αυτά από εμενα
Αν κανένα μεσημέρι βρεθείτε σε κανένα χωριό μη διστάσετε να κάτσετε για φαγητό σε καφενείο (νηστικός από την Κρήτη δεν έφυγε ποτέ κανεις).
 
Last edited:

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.045
Από Χανιά στο κέντρο θα πρότεινα το Ταμάμ. Ωραίος χώρος και ωραία πιάτα.
Ο Χρυσόστομος είναι καλός. Μία φορά έχω φάει. Δεν μου έκανε κάτι ιδιαίτερα εντύπωση, θετική ή αρνητική, αλλά βέβαια όλα τα πιάτα ήταν συμπαθητικά. Πάντως, έχει πολύ κόσμο και μου έχει τύχει μερικές φορές να μην βρω τραπέζι.
Το Αλεξανδρινό έχει ανοίξει εδώ και κανά χρόνο. Είναι κόνσεπτ σαλάμια, τυριά κτλ. Έχω καθίσει περισσότερες από μία φορές. Δεν το θεωρώ κάτι το ενδιαφέρον.
Για μεζεδοπωλείο στη πόλη το αγαπημένο μου στη Νταλιάνη είναι η Λαδόκολλα.
Επίσης, ένα ακόμα νεανικό οικονομικό μεζεδοπωλείο, με όχι πολλές βέβαια επιλογές, είναι το Στενό.
Μετά το ξενύχτι, περάστε μία βόλτα από το Οινομαγειρείο Αγαπήνης στη Δημοτική Αγορά. Έχει διάφορα μαγειρευτά. Προχθές έφαγα πατσά και ήταν τέλειος. Και βέβαια πολύ οικονομικό.
Κοντά στο Καστέλι Κισσάμου και συγκεκριμένα στη Καλυβιανή είναι η παραδοσιακή ταβέρνα Γραμβούσα. Πολύ ωραία δουλειά. Εξαιρετικά πιάτα. Σχεδόν αποκλειστικά ντόπια προϊόντα. Δεν είναι φθηνή, αλλά αξίζει με χίλια.
Λίγο πιο έξω, στο Βατόλακκο είναι το πολύ ωραίο και οικονομικό Καπηλειό.
Εκεί κοντά, στον Αλικιανό, είναι η ταβέρνα - πιτσαρία La Bomba. Έχει ωραίο φαγητό, μεγάλες μερίδες και είναι πολύ οικονομικό.
Επίσης, μου αρέσει αρκετά η Αιμιλία στη Ζούρβα. Έχει πολύ ωραία θέα.
Στη Δρακόνα είναι ο Ντουνιάς. Μου αρέσει πάρα πολύ. Βέβαια ο δρόμος είναι αρκετά ταλαίπωρος, αλλά Κρήτη είσαι.
Αν τύχει να πάτε προς τον Ομαλό, κορυφαίο κρέας αρνίσιο έχει στο ξενοδοχείο - ταβέρνα Ομαλός. Έφαγα πριν κανά μήνα και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που εντυπωσιάστηκα από τη γεύση των κρεάτων σε ταβέρνα. Δεν είναι βέβαια πολύ οικονομικό για δεδομένα χωριού, αλλά πιστεύω ότι αξίζει.
Προς Ελαφονήσι, στο χωριό Έλος, είναι η Φιλοξενία. Μου αρέσει πολύ. Είχαμε φάει πέρσι και όλα τα πιάτα ήταν πολύ ωραία. Είναι και αυτό οικονομικό.

Κοντά στις πηγές τις Αργυρούπολης, ανάμεσα στο Ρέθυμνο και στα Χανιά είναι ο Σάρακας. Παραδοσιακή ταβέρνα. Με δικά τους τυριά και ωραία χόρτα. Καλές τιμές. Ο κύριος που το έχει θα σας πει και μερικές μαντινάδες χαχα.
Στις Πηγές τις Αργυρούπολης το αγαπημένο μου είναι ο Παλιός Μύλος. Βέβαια έχω να πάω δύο χρόνια και δεν ξέρω πώς είναι τώρα.
Στο Ρέθυμνο ο Ζήσης ειναι τίμιος.
Σε ένα από τα ωραιότερα χωριά του Ρεθύμνου, στο Μαρουλά, είναι μία ταβέρνα συμπαθητική με υπέροχη θέα στο χωριό. Ονομάζεται Φανταστικό. Δεν θα την χαρακτήριζα οικονομική για χωριό, αλλά αξίζει σίγουρα.
Στη (ή στα) Κυριάννα είναι το Φαράγγι. Πραγματικά πολύ καλή ταβέρνα. Σε ωραίο μέρος, με απλή συμπαθητική διακόσμηση, καλές τιμές και ωραία πιάτα.
Τέλος, λίγο μετά το Φράγμα των Ποταμών και στην είσοδο του φαραγγιού του Αγίου Αντωνίου είναι η ταβέρνα Δρυμός. Από διακόσμηση δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά έχει ωραίο φαγητό, καλές τιμές και βέβαια πολύ κόσμο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Όπου και να φας στην Κρήτη δεν θα έχεις πρόβλημα..καλό φαγητό και μεγάλες μερίδες...

Βασικά μαγαζιά που ξεχωρίζουν για το Ρέθυμνο είναι:

Ζήσης-Κληματαριά (καλό φαγητό και πολύ καλές τιμές)
Πρίμα -πλώρα (πολύ καλό φαγητό,ωραίο μαγαζί πάνω στο κύμα,λίγο πιο ακριβό)
Γαλέρα (καλό φαγητό-καλές τιμές πάνω στο κύμα)
Μπακαλόγατος (πιο πολύ για βράδυ)

προς τα έξω

Αλέκος (καλό φαγητό αλλά τρως ότι έχει μαγειρεμένο)
Πλατεία (για εμένα κορυφαίο) κοντά στον Πλακιά με απίστευτη θέα και φαγητό
Κήπος της Αρκούδαινας (υπέροχος καλοκαιρινός χώρος με καλό φαγητό αλλά υπερεκτιμημένος και τσιμπημένες τιμές)

Για Ηράκλειο δες στη Ρογδιά και στα Χανιά μην χάσεις την Γραμπούσα στην Καλυβιανή...Γενικά θα φάτε καλά παντού...
χανια.. χρυσοστομος στο λιμανι κοντα στη Πυλη της αμμου, αρισμαρι στο λιμανι , Γλωσιτσες, Κουζινα ΕΠΕ, Θολος, Αλεξανδρινο στη Ποτιε, PALAZO AL MARE
Αλμυριδα =Elia & Thyme.
Αγια Μαρινα =Ελια και Μαριας, το Ραετι καλα κρεατα
Πλατανιας= Μυλος του κερατα, Πλατανος,KOSMOS στο Πανω πλατανια
Στο Γερανι το bosanova για μπυρες...
Αγγελικο του Φουρου στο Βασιλιοπουλο..
αυτα
Ξέρω ότι ζητησες εστιατόρια αλλά είπα να σου δώσω μια γενική εικόνα για καλο φαγητό στο Ηράκλειο (παντα κατά τη δίκη μου ταπεινή άποψη ).

Παραδοσιακό φαγητό : Πεσκέσι, Αθαλη , Έργανος

Θαλασσινά: Καστέλλα, 7 Θάλασσες , Σαρανταρι

Burger και μπυρες : Beer o clock
Σουβλάκι : (οι ντόπιοι τρώμε συνήθως σε συνοικιακά αλλά στο κέντρο νομίζω ότι η πλατεία είναι το πιο καλο)

Brunch ((γιατί ήμεθα μοντέρνοι) : Central, 626 και Estrella (το γνωστό)

Μεζεδοπωλείο : Τεμπέλης , Κουκουβάγια (γενικα στο κέντρο θα βρεις αρκετά και καλά σου έγραψα ένα δυο ενδεικτικά)
Παγωτό στο χέρι : Da Vinci και Ρολόι

Γλυκά παραδοσιακά και μη : Κρητικος Φούρνος

Αυτά από εμενα
Αν κανένα μεσημέρι βρεθείτε σε κανένα χωριό μη διστάσετε να κάτσετε για φαγητό σε καφενείο (νηστικός από την Κρήτη δεν έφυγε ποτέ κανεις).
Από Χανιά στο κέντρο θα πρότεινα το Ταμάμ. Ωραίος χώρος και ωραία πιάτα.
Ο Χρυσόστομος είναι καλός. Μία φορά έχω φάει. Δεν μου έκανε κάτι ιδιαίτερα εντύπωση, θετική ή αρνητική, αλλά βέβαια όλα τα πιάτα ήταν συμπαθητικά. Πάντως, έχει πολύ κόσμο και μου έχει τύχει μερικές φορές να μην βρω τραπέζι.
Το Αλεξανδρινό έχει ανοίξει εδώ και κανά χρόνο. Είναι κόνσεπτ σαλάμια, τυριά κτλ. Έχω καθίσει περισσότερες από μία φορές. Δεν το θεωρώ κάτι το ενδιαφέρον.
Για μεζεδοπωλείο στη πόλη το αγαπημένο μου στη Νταλιάνη είναι η Λαδόκολλα.
Επίσης, ένα ακόμα νεανικό οικονομικό μεζεδοπωλείο, με όχι πολλές βέβαια επιλογές, είναι το Στενό.
Μετά το ξενύχτι, περάστε μία βόλτα από το Οινομαγειρείο Αγαπήνης στη Δημοτική Αγορά. Έχει διάφορα μαγειρευτά. Προχθές έφαγα πατσά και ήταν τέλειος. Και βέβαια πολύ οικονομικό.
Κοντά στο Καστέλι Κισσάμου και συγκεκριμένα στη Καλυβιανή είναι η παραδοσιακή ταβέρνα Γραμβούσα. Πολύ ωραία δουλειά. Εξαιρετικά πιάτα. Σχεδόν αποκλειστικά ντόπια προϊόντα. Δεν είναι φθηνή, αλλά αξίζει με χίλια.
Λίγο πιο έξω, στο Βατόλακκο είναι το πολύ ωραίο και οικονομικό Καπηλειό.
Εκεί κοντά, στον Αλικιανό, είναι η ταβέρνα - πιτσαρία La Bomba. Έχει ωραίο φαγητό, μεγάλες μερίδες και είναι πολύ οικονομικό.
Επίσης, μου αρέσει αρκετά η Αιμιλία στη Ζούρβα. Έχει πολύ ωραία θέα.
Στη Δρακόνα είναι ο Ντουνιάς. Μου αρέσει πάρα πολύ. Βέβαια ο δρόμος είναι αρκετά ταλαίπωρος, αλλά Κρήτη είσαι.
Αν τύχει να πάτε προς τον Ομαλό, κορυφαίο κρέας αρνίσιο έχει στο ξενοδοχείο - ταβέρνα Ομαλός. Έφαγα πριν κανά μήνα και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που εντυπωσιάστηκα από τη γεύση των κρεάτων σε ταβέρνα. Δεν είναι βέβαια πολύ οικονομικό για δεδομένα χωριού, αλλά πιστεύω ότι αξίζει.
Προς Ελαφονήσι, στο χωριό Έλος, είναι η Φιλοξενία. Μου αρέσει πολύ. Είχαμε φάει πέρσι και όλα τα πιάτα ήταν πολύ ωραία. Είναι και αυτό οικονομικό.

Κοντά στις πηγές τις Αργυρούπολης, ανάμεσα στο Ρέθυμνο και στα Χανιά είναι ο Σάρακας. Παραδοσιακή ταβέρνα. Με δικά τους τυριά και ωραία χόρτα. Καλές τιμές. Ο κύριος που το έχει θα σας πει και μερικές μαντινάδες χαχα.
Στις Πηγές τις Αργυρούπολης το αγαπημένο μου είναι ο Παλιός Μύλος. Βέβαια έχω να πάω δύο χρόνια και δεν ξέρω πώς είναι τώρα.
Στο Ρέθυμνο ο Ζήσης ειναι τίμιος.
Σε ένα από τα ωραιότερα χωριά του Ρεθύμνου, στο Μαρουλά, είναι μία ταβέρνα συμπαθητική με υπέροχη θέα στο χωριό. Ονομάζεται Φανταστικό. Δεν θα την χαρακτήριζα οικονομική για χωριό, αλλά αξίζει σίγουρα.
Στη (ή στα) Κυριάννα είναι το Φαράγγι. Πραγματικά πολύ καλή ταβέρνα. Σε ωραίο μέρος, με απλή συμπαθητική διακόσμηση, καλές τιμές και ωραία πιάτα.
Τέλος, λίγο μετά το Φράγμα των Ποταμών και στην είσοδο του φαραγγιού του Αγίου Αντωνίου είναι η ταβέρνα Δρυμός. Από διακόσμηση δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά έχει ωραίο φαγητό, καλές τιμές και βέβαια πολύ κόσμο.
Σας ευχαριστώ όλους.Τα ποστ μεταφέρθηκαν,και σωστά,από το θέμα που είχα ανοίξει σχετικά με την διαμονή.Εκεί έλεγα ότι θα μείνουμε Ηράκλειο και βασικά θα κινηθούμε στον νομό Ηρακλείου και ανατολικά(Λασίθι,Αγ.Νικόλαο κτλ).Οι προτάσεις σας καλύπτουν Ηράκλειο,Ρέθυμνο και Χανιά.Το ίδιο γίνεται και σε παλαιότερα θέματα(2-3 χρόνια πριν) που διάβασα.Υστερούμε λοιπόν σε προτάσεις για τον νομό Λασιθίου.Καλοδεχούμενες :)
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.045
Υστερούμε λοιπόν σε προτάσεις για τον νομό Λασιθίου.Καλοδεχούμενες :)
Περιμένουμε λοιπόν τις δικές σας προτάσεις για το Λασίθι γιατί φέτος νομίζω οτι ωριμασαν οι συνθήκες για ένα τουρ στο Λασίθι. :bleh:
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Περιμένουμε λοιπόν τις δικές σας προτάσεις για το Λασίθι γιατί φέτος νομίζω οτι ωριμασαν οι συνθήκες για ένα τουρ στο Λασίθι. :bleh:
στον Αγιο Νικολαο πολυ καλο ειναι το ''Καρναγιο'' μπροστα στη λιμνη.ακρως νεανικο,ωραιο φαγητο κ καλες τιμες
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Περιμένουμε λοιπόν τις δικές σας προτάσεις για το Λασίθι γιατί φέτος νομίζω οτι ωριμασαν οι συνθήκες για ένα τουρ στο Λασίθι. :bleh:
https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...-Agios_Nikolaos_Lasithi_Prefecture_Crete.html
Εστιατόριο Το Πιάτο στον Αγιο Νικόλαο στο Αμμούδι οικογενειακή ταβέρνα με τέλειο φαγητό

Στο χωριο Μαυρικιανό πάνω από την Ελούντα το Beeraki θέα που κόβει την ανάσα και πολύ επαγγελματίες οι ιδιοκτήτες του
https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...tan_Pub-Elounda_Lasithi_Prefecture_Crete.html
Στη Κρούστα ταβέρνα ο Κρούστας ( Σταυρακάκης )
Ταβέρνα Τζιαβανι στο ψαροχώρι Πλάκα απέναντι από τη Σπιναλόγκα
Στη Πλάκα μολις μπείς δεξιά είναι ένα παραδοσιακό καφενείο Το Πεύκο το γλυκό με καρυδόπαστα και κρέμα βανίλιας δίνει ρέστα το ίδιο και η Σφακιανή πίτα με μέλι
ΜΙΑΤ ξέχασα τίποτα ?? :clap:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...-Agios_Nikolaos_Lasithi_Prefecture_Crete.html
Εστιατόριο Το Πιάτο στον Αγιο Νικόλαο στο Αμμούδι οικογενειακή ταβέρνα με τέλειο φαγητό

Στο χωριο Μαυρικιανό πάνω από την Ελούντα το Beeraki θέα που κόβει την ανάσα και πολύ επαγγελματίες οι ιδιοκτήτες του
https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...tan_Pub-Elounda_Lasithi_Prefecture_Crete.html
Στη Κρούστα ταβέρνα ο Κρούστας ( Σταυρακάκης )
Ταβέρνα Τζιαβανι στο ψαροχώρι Πλάκα απέναντι από τη Σπιναλόγκα
Στη Πλάκα μολις μπείς δεξιά είναι ένα παραδοσιακό καφενείο Το Πεύκο το γλυκό με καρυδόπαστα και κρέμα βανίλιας δίνει ρέστα το ίδιο και η Σφακιανή πίτα με μέλι
ΜΙΑΤ ξέχασα τίποτα ?? :clap:
Ευχαριστώ.Για την ιστορία είχα ποστάρει στο "δικό σου θέμα" :) που έλεγε για @rethimno και καλοφαγάδες.΄Ισως επειδή ήταν παλιό κάποιος moderator άνοιξε καινούριο.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Για τα Χανια,
Η "Καλυβιανη" στην Καλυβιανη Κισσαμου ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ταβερνα, εγω τη συνδιαζω με μπανιο στα Φαλασαρνα.

Το "Καρυατις" πολυ καλο.

Το "Νεσακι" στο Καλαμακι επισης.

Το μεζεδοπωλειο " Υδραγωγειο", αν πατε να παραγγειλετε πανσετα, ειναι τελεια!

Αν πατε Καλυβες, προτεινω "Προβλητα" για θαλασσινα.

Στο Πλατανια, εκτος απο τον "Μυλο του Κερατα" , πολυ καλος ο "Διογένης" (και πιο οικονομικος) και το "Symposium" εξαιρετικο φαγητο αλλα πιο ακριβο.

Τελος, το ξενοδοχειο Royal Sun στο Ακρωτηρι, εχει παρα πολυ καλο φαγητο με υπεροχη θεα.

Τωρα για γνησιο Κρητικο φαγητο, στα χωρια μονο.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.124
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...-Agios_Nikolaos_Lasithi_Prefecture_Crete.html
Εστιατόριο Το Πιάτο στον Αγιο Νικόλαο στο Αμμούδι οικογενειακή ταβέρνα με τέλειο φαγητό

Στο χωριο Μαυρικιανό πάνω από την Ελούντα το Beeraki θέα που κόβει την ανάσα και πολύ επαγγελματίες οι ιδιοκτήτες του
https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...tan_Pub-Elounda_Lasithi_Prefecture_Crete.html
Στη Κρούστα ταβέρνα ο Κρούστας ( Σταυρακάκης )
Ταβέρνα Τζιαβανι στο ψαροχώρι Πλάκα απέναντι από τη Σπιναλόγκα
Στη Πλάκα μολις μπείς δεξιά είναι ένα παραδοσιακό καφενείο Το Πεύκο το γλυκό με καρυδόπαστα και κρέμα βανίλιας δίνει ρέστα το ίδιο και η Σφακιανή πίτα με μέλι
ΜΙΑΤ ξέχασα τίποτα ?? :clap:
πω πω! Το πιάτο είναι οντως πολύ καλο. Πάμε χρόνια ! Επίσης το Καρνάγιο πολύ καλο και ψαροταβέρνα ωραία είναι και ο Γαργαδορος, ολα αυτά στον Άγιο Νικόλαο . Στη Σητεια αν σας βγάλει ο δρόμος να φάτε στο Κρητικο Σπίτι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.410
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom