Τριήμερο για του Αγ.Πνεύματος...

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Νομίζω ή Κύθνος η Άνδρος είναι καλές επιλογές . Προτάσεις για παραλίες η τόπους για φαγητό για αυτά τα δυο νησιά ;
Κυθνος, παραλιες: Κολώνα,Απόκρουση,Μαρτινακια,Φλαμπουρια,Άγιος Σωστής,Άγιος Δημήτριος,πολλές και καλές!
Φαγητό: Κρητικος,Ντετζης,Χάρτινο καράβι,Σε κάθε παραλια έχει ταβέρνες καλές με ντόπιο φαγητό και καλές τιμές.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Ανδρος παραλιες:Αγιος Πετρος,μπατσι,φελλος, της γριας το πηδημα,Μενητες,χωρα,κορθι.
Συνολικα μια πολυ καλη επιλογη,μεγαλο νησι που εχει μερη να δεις και αρκετο πρασινο στη μια πλευρα του σε αντιθεση με τις υπολοιπες κυκλαδες
 

bella_99

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Ανδρος παραλιες:Αγιος Πετρος,μπατσι,φελλος, της γριας το πηδημα,Μενητες,χωρα,κορθι.
Συνολικα μια πολυ καλη επιλογη,μεγαλο νησι που εχει μερη να δεις και αρκετο πρασινο στη μια πλευρα του σε αντιθεση με τις υπολοιπες κυκλαδες
dimaq για διαμονή που προτείνεις ; έχω μπερδευτεί με όσα έχω διαβάσει .χώρα η μπάτσι; (βασικά θα ήθελα να αποφύγουμε το αυτοκίνητο το βράδυ ) . νυχτερινή ζωή -φαγητό /μπαράκια που έχει ;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
dimaq για διαμονή που προτείνεις ; έχω μπερδευτεί με όσα έχω διαβάσει .χώρα η μπάτσι; (βασικά θα ήθελα να αποφύγουμε το αυτοκίνητο το βράδυ ) . νυχτερινή ζωή -φαγητό /μπαράκια που έχει ;
Ξεκαθαρα μπατσι εχει αρχισει και η σεοζν επισημα πλεον λογικα θα ναι ολα ανοικτα τα μαγαζια..γενικα χωρα ειναι πιο ησυχα σε νυχτερινη ζωη οχι ομως οτι δεν εχει μαγαζια..αν θες να αποφυγεις τ αμαξι σιγουρα μπατσι αλλα να ξερεις οτι τα κτελ της ανδρου δεν ειναι καθολου αξιοποστα και απο το λιμανι το μπατσι ειναι κανα 10λεπτο διαδρομη(χωρα καμια ωρα)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Οποιαδηποτε συγκριση μεταξυ χωρας και Μπατσιου ειναι βλασφημια. Το Μπατσι ειναι απλα πιο φτηνο στη διαμονη. Παρολα αυτα δεν εχει την αισθητικη της Χωρας ουτε το πληθος των επιλογων στη διασκεδαση. Και φυσικα εκτος σεζον ειναι νεκρο, εχει κυριως εργατες που ανακαινιζουν τα δωματια (την εχω πατησει, αρχες Ιουνη) σε αντιθεση με τη χωρα που εχει και μονιμους κατοικους.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Εγώ αυτή την εποχή θα προτιμούσα Συρο. Διαμονή στην Ερμούπολη με πολλές επιλογές για διασκέδαση και διαμονή. Βόλτες στην Άνω Συρα για ουζάκι και μεζέδες και το πρωί εξόρμηση στις κοντινές παραλίες.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Οποιαδηποτε συγκριση μεταξυ χωρας και Μπατσιου ειναι βλασφημια. Το Μπατσι ειναι απλα πιο φτηνο στη διαμονη. Παρολα αυτα δεν εχει την αισθητικη της Χωρας ουτε το πληθος των επιλογων στη διασκεδαση. Και φυσικα εκτος σεζον ειναι νεκρο, εχει κυριως εργατες που ανακαινιζουν τα δωματια (την εχω πατησει, αρχες Ιουνη) σε αντιθεση με τη χωρα που εχει και μονιμους κατοικους.
Ο καθενας οπως βολευετε..δεν τα παμε βαση αισθητικης αλλα βαση αναγκων..αν ειναι σε νεαρη ηλικια(αν κρινω και απο το νικναμε)και θελει ξενυχτι μεχρι πρωιας η χωρα δεν εχει να της το προσφερει αυτο!δεν λεμε οτι δεν εχει μαγαζια,το ξεκαθαρισα αυτο οπως και οτι το μπατσι ειναι καθαρα τουριστικο μερος οποτε ναι 3μερο του αγιου πνευματος θα χει κοσμο..ξεκαρφωτο σκ μεχρι τον ιουλη λογικο και επομενο μου φαινετε,το νησι αυτο μαζευει κοσμο ιουλη,αυγουστο αντε και λιγο σεπτεμβρη..διαμονη επισης πλεον βρισκεις πιο φθηνη χωρα αυγουστο παρα μπατσι τα τελευταια χρονια δυστηχως!αν θελει αισθητικη και μαγαζια και κοσμο ας παει συρο..ας προτεινουμε περιοχες και πραγματα βαση τις αναγκες και την ηλικια του καθενα που ρωταει οχι αναλογως που αρεσει εμας..
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Για μενα παλι,Μπατσι θα προτεινα.Η χωρα ποτε δεν με τρελανε και στο Μπατσι εχεις πολλες επιλογες σε φαγητο και διασκεδαση
 

exepirou65

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Ναύπλιο με τις μοναδικές παραλίες του Καραθώνα και της Αρβανιτιάς ή Ναύπακτο με τις after παραλίες της Χιλιαδού και του Μοναστηρακίου.
 

bella_99

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Ο καθενας οπως βολευετε..δεν τα παμε βαση αισθητικης αλλα βαση αναγκων..αν ειναι σε νεαρη ηλικια(αν κρινω και απο το νικναμε)και θελει ξενυχτι μεχρι πρωιας η χωρα δεν εχει να της το προσφερει αυτο!δεν λεμε οτι δεν εχει μαγαζια,το ξεκαθαρισα αυτο οπως και οτι το μπατσι ειναι καθαρα τουριστικο μερος οποτε ναι 3μερο του αγιου πνευματος θα χει κοσμο..ξεκαρφωτο σκ μεχρι τον ιουλη λογικο και επομενο μου φαινετε,το νησι αυτο μαζευει κοσμο ιουλη,αυγουστο αντε και λιγο σεπτεμβρη..διαμονη επισης πλεον βρισκεις πιο φθηνη χωρα αυγουστο παρα μπατσι τα τελευταια χρονια δυστηχως!αν θελει αισθητικη και μαγαζια και κοσμο ας παει συρο..ας προτεινουμε περιοχες και πραγματα βαση τις αναγκες και την ηλικια του καθενα που ρωταει οχι αναλογως που αρεσει εμας..
maria91 ευχαριστώ -ναι έχεις δίκαιο . η αλήθεια ο αριθμός στο nickname παραπλανεί δεν είμαι τόσο νεαρή. βασικά είμαστε παρέα 30-35 , σίγουρα δεν ψάχνω διασκέδαση μέχρι πρωίας αλλά κάπου που να έχει τουλαχιστο 1-2 μπαράκια να βγούμε το βράδυ . η χώρα οπως λέτε είναι και πιο γραφική άρα αυτό μετράει. δεν ξέρω ο καθένας βλέπω έχει τις προτιμήσεις του. ευχαριστώ πάντως για τις εισηγήσεις θα το σκεφτώ !
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
maria91 ευχαριστώ -ναι έχεις δίκαιο . η αλήθεια ο αριθμός στο nickname παραπλανεί δεν είμαι τόσο νεαρή. βασικά είμαστε παρέα 30-35 , σίγουρα δεν ψάχνω διασκέδαση μέχρι πρωίας αλλά κάπου που να έχει τουλαχιστο 1-2 μπαράκια να βγούμε το βράδυ . η χώρα οπως λέτε είναι και πιο γραφική άρα αυτό μετράει. δεν ξέρω ο καθένας βλέπω έχει τις προτιμήσεις του. ευχαριστώ πάντως για τις εισηγήσεις θα το σκεφτώ !
Τοτε πας χωρα,μπαρακια θα βρεις τις καφετεριες επανω στο πεζοδρομο οπου γινονται μπαρακια δηλαδη,δε ξερω αν στο νημποριο εχει ανοιξει το παραλιακο τους το moomba(πολυ ωραιο σχεδον πανω στη θαλασσα) αν δε με απατα η μνημη μου!προσεχε ομως θες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αμαξι για την μεταφορα σου απο λιμανι προς χωρα,το κτελ ειναι φουλ αναξιοπιστο με παρα πολυ αραιωμενα δρομολογια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom