Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.352
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Είναι ασφαλής τοποθεσία το Whitechapel; κυρίως με ενδιαφέρει την νύχτα, αφού θα είμαι με την 14χρονη κόρη μου.
Το ξενοδοχείο που ψάχνω είναι το ibis budget London Whitechapel - Brick Lane


Επίσης αν κάποιος γνωρίζει, να ψάχνομαι για κρυφές χρεώσεις στη συγκεκριμένη αλυσίδα ή αυτό που βλέπω αυτό πληρώνω;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Είναι ασφαλής τοποθεσία το Whitechapel; κυρίως με ενδιαφέρει την νύχτα, αφού θα είμαι με την 14χρονη κόρη μου.
Το ξενοδοχείο που ψάχνω είναι το ibis budget London Whitechapel - Brick Lane


Επίσης αν κάποιος γνωρίζει, να ψάχνομαι για κρυφές χρεώσεις στη συγκεκριμένη αλυσίδα ή αυτό που βλέπω αυτό πληρώνω;
Αν δεν σε ενοχλεί που θα είσαι δίπλα στο τζαμί και πάνω σε κεντρικό δρόμο με νοσοκομείο παραδίπλα τότε δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

Rory79

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα. Ταξιδεύω κι εγώ επιτέλους πρώτη φορά στο Λονδίνο....Και φυσικά έχω ερωτήσεις για ξενοδοχείο. Διάβασα τα σχόλια σας και ανάμεσα travelodge και premierinn κατέληξα στο δεύτερο. Επειδή έχω ακόμη χρονο ( το ταξίδι είναι 7-11/8) είναι αρκετά διαθέσιμα. Όχι όμως τα hub. Ποιο θα προτείνατε από άποψη θέσης από τα παρακατω;
1.Waterloo
2.Holborn
3.Blackfriars
4.Farringdon
5.Victoria
6.London Bank
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Καλημέρα. Ταξιδεύω κι εγώ επιτέλους πρώτη φορά στο Λονδίνο....Και φυσικά έχω ερωτήσεις για ξενοδοχείο. Διάβασα τα σχόλια σας και ανάμεσα travelodge και premierinn κατέληξα στο δεύτερο. Επειδή έχω ακόμη χρονο ( το ταξίδι είναι 7-11/8) είναι αρκετά διαθέσιμα. Όχι όμως τα hub. Ποιο θα προτείνατε από άποψη θέσης από τα παρακατω;
1.Waterloo
2.Holborn
3.Blackfriars
4.Farringdon
5.Victoria
6.London Bank

Θα σου πρότεινα τα 2 πρώτα, κεντρικά και με εύκολη μετακίνηση σε όλα τα αξιοθέατα.
 

Rory79

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Θα σου πρότεινα τα 2 πρώτα, κεντρικά και με εύκολη μετακίνηση σε όλα τα αξιοθέατα.
Σ'ευχαριστω πολύ! Για το blackfriars το λες; Γιατί έχει μια διαφορά στην τιμή (100 λίρες πιο φθηνο) αλλά αν δεν έχει καλή θέση να κλείσω σε ένα από τα δύο πρώτα.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Σ'ευχαριστω πολύ! Για το blackfriars το λες; Γιατί έχει μια διαφορά στην τιμή (100 λίρες πιο φθηνο) αλλά αν δεν έχει καλή θέση να κλείσω σε ένα από τα δύο πρώτα.
Εξίσου καλή τοποθεσία για τις μετακινήσεις σου κι ακόμη καλύτερα αφού είναι πιο οικονομικό.
 
Μηνύματα
21
Likes
6
Καλημέρα σας, μένω στο travelodge north acton, καινούργιο ξενοδοχείο οικονομικό, καθαρό κοντά στο σταθμό, από τα αξιοθέατα Περιπου 20 λεπτά, ευχαριστημένος, από φαγητό στο camden έφαγα καλά, οπωσδήποτε στο sky Garden για καφέ ή ποτό τρομερή θέα, πήγαμε επίσης london eye, madam tisso, sea life aquarium,, όλα όμορφα, oyster κάρτα να βγάλετε όσοι θα πάνε,
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Καλημέρα σας, μένω στο travelodge north acton, καινούργιο ξενοδοχείο οικονομικό, καθαρό κοντά στο σταθμό, από τα αξιοθέατα Περιπου 20 λεπτά, ευχαριστημένος, από φαγητό στο camden έφαγα καλά, οπωσδήποτε στο sky Garden για καφέ ή ποτό τρομερή θέα, πήγαμε επίσης london eye, madam tisso, sea life aquarium,, όλα όμορφα, oyster κάρτα να βγάλετε όσοι θα πάνε,
Δώσε σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες για το ξενοδοχείο. Ο σταθμός που είναι κοντά είναι ο north acton? Ποσο κοντά είναι και τι λέει η περιοχή;;;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Δώσε σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες για το ξενοδοχείο. Ο σταθμός που είναι κοντά είναι ο north acton? Ποσο κοντά είναι και τι λέει η περιοχή;;;
Ειναι ουτε 5 λεπτα με τα ποδια αν και τωρα πρεπει να τον εχουν "ανοιξει" και να χει και κατι σα πλατεια(Δεκεμβρη που χαμε παει εμεις ειχε εργα δηλαδη)..σα περιοχη ησυχη ειναι,εχει 2 καφετεριες και μια μπυραρια..μπορειτε να βγαλετε και travelcard απλα οχι σ αυτον τον σταθμο
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Φαίνεται καλή επιλογή, μπορεί να είναι μακριά από το κέντρο αλλά με την central line λογικά κανένα τέταρτο θα είσαι κέντρο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Φαίνεται καλή επιλογή, μπορεί να είναι μακριά από το κέντρο αλλά με την central line λογικά κανένα τέταρτο θα είσαι κέντρο.
Αν εχεις σκοπο να πας μερες και να παρεις καποια καρτα για μετακινησεις ειναι οτι πρεπει..οντως ειναι 15-20 λεπτα με κεντρο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.277
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom