ΗΠΑ Άρνηση Βιζας και Εστα

demoaikido

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Προφανως αναφερεσαι σε μη ελληνικο διαβατηριο σωστα? Αν ναι, μας μπερδευεις αφου σε επομενα ποστ αναφερεσαι σε ESTA. Απ οτι καταλαβαινω λοιπον, ειχες ξενο διαβατηριο αλλα τωρα πλεον εχεις ελληνικο. Αν ισχυει αυτο, το ελληνικο διαβατηριο δε κοστιζει τοσο και ειναι στανταρ για 5 ετη, δεν υπαρχει διαφορετικη επιλογη. Οπως και να χει το νεο διαβατηριο ( ελληνικο) δε θα σου προσφερει τιποτα απολυτως σε σχεση με ενα που υφισταται (ελληνικο), οσον αφορα τις πιθανοτητες εγκρισης βιζα ή ESTA.
Travel not authorized... Δεν έχω ιδέα για ποιο λογο
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
Αν ρωτάει η αίτηση (δε θυμάμαι), προφανώς την αλήθεια πρέπει να πει.
Δεν είναι σε ολους προφανές... θυμάμαι κάποιες παλιότερες συζητήσεις που κάποιοι θεωρουσαν οτι μπορούσαν να απαντήσουν αρνητικά.
Μάλλον όμως θεώρησαν ότι θα μεταναστεύσει και γι αυτό του αρνήθηκαν.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δεν είναι σε ολους προφανές... θυμάμαι κάποιες παλιότερες συζητήσεις που κάποιοι θεωρουσαν οτι μπορούσαν να απαντήσουν αρνητικά.
Μάλλον όμως θεώρησαν ότι θα μεταναστεύσει και γι αυτό του αρνήθηκαν.
Α εγώ νόμιζα ότι το σχόλιό σου τον "προέτρεπε" να μην το αναφέρει. Παρεξήγηση του γραπτού λόγου!
 

demoaikido

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ανέφερες στην συνέντευξη οτι θέλεις να πηγαινοέρχεσαι;
Στην εστα έγραψες ότι σου έχουν αρνηθεί βιζα;
Δεν έχει τέτοια ερώτηση μεσα.
Μια φίλη από εκεί μου ειπε ότι με θεωρούν τρομοκρατη, για τις εκπαιδεύσεις που έχω κάνει, και αυτός είναι ο μόνος λόγος που ακυρώνουν εστα...
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
Μια φίλη από εκεί μου ειπε ότι με θεωρούν τρομοκρατη, για τις εκπαιδεύσεις που έχω κάνει, και αυτός είναι ο μόνος λόγος που ακυρώνουν εστα...
Πες στη φιλη σου ότι αρκετές άρνησεις συμβαίνουν αλλα δεν θεωρούνται όλοι πια τρομοκράτες. Ε που και που κανένα ψεμματακι τιμωρείται λέω εγω..
 

demoaikido

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Πες στη φιλη σου ότι αρκετές άρνησεις συμβαίνουν αλλα δεν θεωρούνται όλοι πια τρομοκράτες. Ε που και που κανένα ψεμματακι τιμωρείται λέω εγω..
Όσα εγραψα απλά ήταν αληθεια. Από εδώ και περα κομμένη η αλήθεια
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ρε παιδια, η αμερικανικη πρεσβεια δεν εχει τη δυνατοτητα να δει αν εχουν ηδη αρνηθει βιζα σε καποιον που κανει αιτηση για εστα; Την απαντηση -αληθινη η ψευτικη- τη δικη μας περιμενει;
Θυμαμαι οτι σ αυτο το ιδιο θεμα -αρκετα πιο πισω- λεγανε πολυ οτι αν σου αρνηθουν βιζα και καπακι κανεις για εστα, 95% στην απορριπτουν.
 
Μηνύματα
3
Likes
0
γεια σας παιδια θα μπορουσε καποιος να μου λυση μια απορεια ειχα κανει αιτηση για βιζα(τουριστικη) πριν 4 μηνες και δεν την πηρα τωρα εκανα αιτηση για εστα και ουτε εστα πηρα ξερει κανεις εαν περειμενω μπορω να ξανα κανω για εστα και υπαρχη περιπτωση να μην ξανα παρω ;;;
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
γεια σας παιδια θα μπορουσε καποιος να μου λυση μια απορεια ειχα κανει αιτηση για βιζα(τουριστικη) πριν 4 μηνες και δεν την πηρα τωρα εκανα αιτηση για εστα και ουτε εστα πηρα ξερει κανεις εαν περειμενω μπορω να ξανα κανω για εστα και υπαρχη περιπτωση να μην ξανα παρω ;;;
Γιατι εκανες απο την αρχή αιτηση για βιζα??? Υπηρχε καποιος λογος? Ολοι κανουμε ΕΣΤΑ...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.201
γεια σας παιδια θα μπορουσε καποιος να μου λυση μια απορεια ειχα κανει αιτηση για βιζα(τουριστικη) πριν 4 μηνες και δεν την πηρα τωρα εκανα αιτηση για εστα και ουτε εστα πηρα ξερει κανεις εαν περειμενω μπορω να ξανα κανω για εστα και υπαρχη περιπτωση να μην ξανα παρω ;;;
Μάλλον ανάποδα τα έκανες.Γιατί έκανες αίτηση για τουριστική βίζα;Είχε απορριφθεί προηγουμένως ΕΣΤΑ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom