Αίγυπτος Καλώς ήρθατε στην Αίγυπτο

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
436
Διαβάζοντας το κείμενο σου ένοιωσα λίγο τυχερός γιατί πριν λίγες μέρες ψαχνόμουν απίστευτα για αίγυπτο κοιτώντας προσφορές από ταξιδιωτικά ποιο πολύ λόγω του φόβου προς το άγνωστο της ανατολής.... Τελικά δεν έκατσε γιατί τα λεφτά ήταν πάρα πολλά 1150 ευρώ το άτομο για 8 μέρες με κρουαζιερα, από γνωστό ταξιδιωτικό... Το p..... S travel ποιο συγκεκριμένα .. Τελικά έκλεισα για Παρίσι τελείως άσχετο αλλά πολύ ποιο φθηνό γιατί θα πάω μόνος μου... Ίσως να χρειαστώ το τηλέφωνο του χουσειν κάποια στιγμή για ένα ταξίδι προς την Αίγυπτο ποιο οικονομικό από αυτά που μας πουλάνε !!!!
Καλημερα,η Αιγυπτος ειναι ταξιδι ζωης ,ειναι μια χωρα που θα σε συναρπασει.Μην το αφησεις για πολυ ομως γιατι ηδη ειναι απιστευτα τουριστικη και φοβαμαι οτι στο τελος θα γινει τυπου Ντισνευλαντ αλλα με αρχαια ,ετσι που εμπορευματοποιητε.Στοιχεια του Χουσειν εχω δωσει σε αλλο φιλο ποιο πανω (στο τελος την βλεπω την δουλεια !θα ζητησω ποσοστο απο τον Χουσειν):):):xalara:
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Να εισαι καλα βρε @viktoria ! Χειμαρρος η γραφη σου πεθανα στο γελιο :haha:
Βεβαια οσα σου συνεβησαν δεν ηταν καθολου αστεια. Δεν φανηκε ομως να σε πηρε απο κατω!
Τι τα θες τα πρακτορεια; Αφου το εχεις ... κανονισε το μονη σου την επομενη φορα!:)
 

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
436
Να εισαι καλα βρε @viktoria ! Χειμαρρος η γραφη σου πεθανα στο γελιο :haha:
Βεβαια οσα σου συνεβησαν δεν ηταν καθολου αστεια. Δεν φανηκε ομως να σε πηρε απο κατω!
Τι τα θες τα πρακτορεια; Αφου το εχεις ... κανονισε το μονη σου την επομενη φορα!:)
Καλησπερα,ευχαριστω πολυ :icon_redface:και εγω τωρα τελειωνω την ιστορια σου για την Πολη ,ειναι ενα ταξιδι που λαχταρω να κανω και ολο στραβωνει .Που θα μου παει ομως θα τα καταφερω:)Προσπαθω παντα να βλεπω τα θετικα και απο τις ποιο ζορικες καταστασεις αλλωστε ολο και κατι καλο μενει,αλλα στην Αιγυπτο και οι πενταπλασιες ταλαιπωριες να μου τυχαιναν κατω δεν το εβαζα;)!Και οι δικες ιστοριες ειναι ομορφες αλλα κυλουν απροσκοπτα,τους λειπει μια εσανς κινδυνου και αναποδιας να το φροντισεις:haha::haha::)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Και οι δικες ιστοριες ειναι ομορφες αλλα κυλουν απροσκοπτα,τους λειπει μια εσανς κινδυνου και αναποδιας να το φροντισεις
Χα, χα, χα!
Γιατι το λες αυτο; Λιγο ηταν που πηγα να πεθανω απο ασφυξια στο χαμαμ; :shock: :haha:
 

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
436
Χα, χα, χα!
Γιατι το λες αυτο; Λιγο ηταν που πηγα να πεθανω απο ασφυξια στο χαμαμ; :shock: :haha:
Εμ χαμαμ μου ηθελες:)!Εγω αν παω στην Πολη θα πεσει ο Ερντογαν η θα πλακωσουν οι αδελφοι μουσουλμανοι(οπως στο Σινα που χασαμε την επισκεψη στην Αγια Αικατερινη)θα σας τα πω παρακατω:)Αλλα αυτα δεν μας πτοουν συνεχιζουμε ακαθεκτοι:haha::haha:
 

althoreiya

Member
Μηνύματα
19
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Ντιγιαρμπακίρ, Τουρκία
Διαβάζοντας το κείμενο σου ένοιωσα λίγο τυχερός γιατί πριν λίγες μέρες ψαχνόμουν απίστευτα για αίγυπτο κοιτώντας προσφορές από ταξιδιωτικά ποιο πολύ λόγω του φόβου προς το άγνωστο της ανατολής.... Τελικά δεν έκατσε γιατί τα λεφτά ήταν πάρα πολλά 1150 ευρώ το άτομο για 8 μέρες με κρουαζιερα, από γνωστό ταξιδιωτικό... Το p..... S travel ποιο συγκεκριμένα .. Τελικά έκλεισα για Παρίσι τελείως άσχετο αλλά πολύ ποιο φθηνό γιατί θα πάω μόνος μου... Ίσως να χρειαστώ το τηλέφωνο του χουσειν κάποια στιγμή για ένα ταξίδι προς την Αίγυπτο ποιο οικονομικό από αυτά που μας πουλάνε !!!!
Εγώ ζω στο Κάιρο. Η κατάσταση είναι πολύ ήρεμη, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Άνετα μπορεί να ταξιδέψει κανείς μόνος στην Αίγυπτο. Υπάρχουν πολλοί καλοί ξεναγοί, όπως ο Χουσεΐν που ανέφερε η Viktoria. Χρειάζεται ένας καλός τουριστικός οδηγός για να αποφασίσει κανείς τι τον ενδιαφέρει να δει. Έχει τεράστια ποικιλία η Αίγυπτος, από αρχαιότητες, υπέροχες ερήμους με απολιθώματα από κήτη, θάλασσες με καταπληκτικά πολύχρωμα κοράλια, έως το Σινά με τη μακραίωνη ιστορία του και τους θησαυρούς του. Οι άνθρωποι είναι απλοί, η ζωή εύκολη, το κόστος των ταξιδιών χαμηλό. Καλύτερα να διαθέσει κάποιος αρκετές μέρες για να δει με άνεση όσα τον ενδιαφέρουν. Κι είναι τόσο κοντά στην Ελλάδα, που το ταξίδι μπορεί να επαναλαμβάνεται...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Απολαυστική η ιστορία σου και η περιπετεια !!
Μου εφτειαξες το κέφι πρωι πρωι .
Μπραβο που δεν μάσησες και είδες όσα περισσοτερα μπορουσες ......

Θα εχεις να λες στην εγγονη σου ! Ατρόμητη γιαγιά , θα σε καμαρώνει .
 

avastasios

Member
Μηνύματα
27
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΙΡΟ - Ν. ΥΟΡΚΗ - ΚΟΡΕΑ
Καλησπέρα κι από εμένα. Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε όλους με Υγεία εύχομαι!!!
Έχοντας διαβάσει πολλές φορές τη συγκεκριμένη ιστορία (κάθε φορά γελάω με την περιγραφή που μας δίνει η Victoria) θέλω να επισπεύσω αυτό το ταξίδι που τόσο θέλω να κάνω. Επειδή βλέπω πώς είναι προτιμότερο να πάω χωρίς κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο έχω μια ερώτηση.
Γνωρίζει κανείς πόσο περίπου κοστίζει ο ξεναγός την ημέρα αν τον πάρουμε 2ατομα;;;
 

SotirisV

Member
Μηνύματα
36
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Υποθέτω η τιμή εξαρτάται από τι είδους ξενάγηση μιλάμε. Ενδεικτικά εμάς για 2 άτομα μας πήρε 50 δολλάρια σύνολο με μεταφορά (χωρίς τις εισόδους) για Πυραμίδες κτλ.
 

Ephie T.

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Υποθέτω η τιμή εξαρτάται από τι είδους ξενάγηση μιλάμε. Ενδεικτικά εμάς για 2 άτομα μας πήρε 50 δολλάρια σύνολο με μεταφορά (χωρίς τις εισόδους) για Πυραμίδες κτλ.
Καλησπέρα. Είχατε ελληνόφωνο ξεναγό; Αν ναι, θα μπορούσατε να μου δώστε κάποια στοιχεία του για να τομ βρω; Ευχαριστώ πολύ
 

SotirisV

Member
Μηνύματα
36
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα. Είχατε ελληνόφωνο ξεναγό; Αν ναι, θα μπορούσατε να μου δώστε κάποια στοιχεία του για να τομ βρω; Ευχαριστώ πολύ
Όχι, η ξενάγηση ήταν στα Αγγλικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.368
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom