Γαλλία Ντίσνεϋλαντ ΠΑΡΙΣΙ (Eurodisney) για παιδιά .....μικρά και μεγάλα..

adim2102

Member
Μηνύματα
12
Likes
8
Βρίσκω εισιτήριο για δυο πάρκα 88€ και fast pass 90€. Κάνω κάτι λάθος; Πολλά δεν είναι;
Δεν είναι πολλά. Δοκίμασε και αυτό το site
https://www.attractiontix.co.uk/tickets/disneyland-paris#CalendarClick.

16/6 πέφτει Κυριακή και πρέπει να αγοράσεις magic ticket και σε καμία περίπτωση το mini.
Η διαφοροποίηση είναι η εξής .
1)Super magic ticket. Είναι το πιο ακριβό και μπαίνεις όλες τις ημερες .
2)Magic ticket. Είναι το μεσαίο εισιτήριο και μπαίνεις τις ημέρες με μπλε και πορτοκάλι.
3) Mini ticket και μπαίνεις μόνο τις μπλε ημέρες. Είναι και το πιο φτηνό.

Έχω επισυνάψει μια φωτο με τις ημέρες. Ποια είναι κόκκινη ποια μπλε και ποια πορτοκαλι

Τις τελευταίες 2 φορές που πήγα , Νοέμβριο του 2018 τα αγόρασα από εκεί και είναι τσεκαρισμενα
 

Attachments

Last edited:

adim2102

Member
Μηνύματα
12
Likes
8
Επειδή δεν έχω καταλάβει καλά και για να μην μπερδεύτω... το fast pass είναι έξτρα εισιτήριο ;;
Το fastpass δεν είναι ένα επιπλέον εισιτήριο. Στα θεάματα που έχουν πολύ κόσμο έχουν φτιάξει μια επιπλέον είσοδο που εκεί μπαίνεις με ραντεβού. Πώς λειτουργεί αυτό.
Έξω από ενα δημοφιλές θέαμα θα δεις στην είσοδο ότι έχει ελεύθερες θέσεις fastpass. Βάζεις το εισιτήριο σου στο scanner και σου βγάζει θέση για μετά από 20 λεπτά. Μπορείς να φύγεις να πας σε ένα διπλανό θέαμα και να ξαναγυρίσεις αλλά θα μπεις από τη είσοδο των fastpass μιας και έχεις κλείσει θέση για εκείνη την ώρα. Αν πέσεις σε ημέρα με πολύ κόσμο χρησιμοποίησε το αμέσως όπου βρεις.
Απέφυγε Σαββάτο και Κυριακή αν μπορείς Αν όχι οπλισμού με υπομονή.
 

nikkal

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.
18 και 19 Ιουνίου έχουμε προγραμματίσει να επισκεφθούμε την Disneyland στην Γαλλία.
Τα εισιτήρια έχω σκοπό να τα κλείσω ηλεκτρονικά.
Γνωρίζετε εάν υπάρχει περιορισμένη διαθεσιμότητα σε αυτά; Υπάρχει, δηλαδή, το ενδεχόμενο να εξαντληθούν;
Ευχαριστώ.
 

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.
18 και 19 Ιουνίου έχουμε προγραμματίσει να επισκεφθούμε την Disneyland στην Γαλλία.
Τα εισιτήρια έχω σκοπό να τα κλείσω ηλεκτρονικά.
Γνωρίζετε εάν υπάρχει περιορισμένη διαθεσιμότητα σε αυτά; Υπάρχει, δηλαδή, το ενδεχόμενο να εξαντληθούν;
Ευχαριστώ.
Δεν υπάρχει περιορισμένη διαθεσιμότητα. Μπαινεις στο site και τα κλείνεις
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.
18 και 19 Ιουνίου έχουμε προγραμματίσει να επισκεφθούμε την Disneyland στην Γαλλία.
Τα εισιτήρια έχω σκοπό να τα κλείσω ηλεκτρονικά.
Γνωρίζετε εάν υπάρχει περιορισμένη διαθεσιμότητα σε αυτά; Υπάρχει, δηλαδή, το ενδεχόμενο να εξαντληθούν;
Ευχαριστώ.
Εχεις εξετάσει το ενδεχόμενο να μείνετε μέσα στη eurodisney;Εφόσον θα πάτε στο πάρκο δύο μέρες,πιθανόν να σας βγει πιο φτηνά το να μείνετε σε ξενοδοχείο της disney, στην τιμή του οποίου περιλαμβάνονται και τα εισιτήρια εισόδου,από το να μείνετε στο Παρίσι και να πληρώσετε ξενοδοχείο εκεί+εισιτήρια εισοδου+εισιτήρια μετρό Παρισι-Eurodisney.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Εχεις εξετάσει το ενδεχόμενο να μείνετε μέσα στη eurodisney;Εφόσον θα πάτε στο πάρκο δύο μέρες,πιθανόν να σας βγει πιο φτηνά το να μείνετε σε ξενοδοχείο της disney, στην τιμή του οποίου περιλαμβάνονται και τα εισιτήρια εισόδου,από το να μείνετε στο Παρίσι και να πληρώσετε ξενοδοχείο εκεί+εισιτήρια εισοδου+εισιτήρια μετρό Παρισι-Eurodisney.
έχεις μείνει μέσα στην Disneyland του Παρισιού και βγαίνει όντως φτηνότερα ?Μιλάμε για μια διανυκτέρευση και δύο μέρες πάρκο?
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
έχεις μείνει μέσα στην Disneyland του Παρισιού και βγαίνει όντως φτηνότερα ?Μιλάμε για μια διανυκτέρευση και δύο μέρες πάρκο?
Καλησπέρα. Εγώ έχω μείνει μέσα σε ξενοδοχείο της Disneyland και μας βγήκε αρκετά φθηνά καθώς περιελάμβανε όχι μόνο τις εισόδους αλλά είχαμε και τη δυνατότητα να μπούμε στα πάρκα μια ώρα νωρίτερα από την ώρα που ανοίγουν για το ευρύ κοινό. Επίσης είχαμε και fast pass το οποίο αποδείχθηκε αρκετά χρήσιμο. Το ξενοδοχείο που μέναμε ήταν το Disney's Hotel Santa Fe. Γενικά τα ξενοδοχεία της Disney είναι βασισμένα και σε ένα θέμα από κάποια σειρά κινουμένων σχεδίων (αυτό έχει τα cars). Επίσης υπάρχουν δωρεάν δρομολόγια συνεχώς από και προς το πάρκο.Είναι μια καλή επιλογή για όποιον θέλει να διαθέσει 1 -2 μέρες στα πάρκα.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Καλησπέρα. Εγώ έχω μείνει μέσα σε ξενοδοχείο της Disneyland και μας βγήκε αρκετά φθηνά καθώς περιελάμβανε όχι μόνο τις εισόδους αλλά είχαμε και τη δυνατότητα να μπούμε στα πάρκα μια ώρα νωρίτερα από την ώρα που ανοίγουν για το ευρύ κοινό. Επίσης είχαμε και fast pass το οποίο αποδείχθηκε αρκετά χρήσιμο.
το ότι μπήκατε μια ώρα νωρίτερα είναι απόλυτα θετικό αλλά δεν κάνει το συνολικό κόστος φθηνότερο είναι απλά μια extra παροχή. Επίσης fast pass είχατε κάτι διαφορετικό από τον κόσμο που δεν έμενε σε disney hotel?Tο κλασσικό fast pass το έχουν όλοι άσχετα που μένουν.
Δεν έχω διανυκτερεύσει μέσα αλλά όσες φορές έχω τσεκάρει το ενδεχόμενο αυτό, σε διάφορα πάρκα της disney, έβγαινε πάντα ακριβότερο από τα παρακείμενα ξενοδοχεία . Κάτι δεν λογάριασα σωστά?
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Δεν έχω διανυκτερεύσει μέσα αλλά όσες φορές έχω τσεκάρει το ενδεχόμενο αυτό, σε διάφορα πάρκα της disney, έβγαινε πάντα ακριβότερο από τα παρακείμενα ξενοδοχεία . Κάτι δεν λογάριασα σωστά?
Προφανώς δεν υπολογίζεις ότι αν μείνεις σε ξενοδοχείο της disney δεν πληρώνεις εισιτήριο για να μπεις στο πάρκο.Εμεις μείναμε 4μελης οικογένεια στο Santa Fe με 280 ευρώ με ημιδιατροφη.Μονο τα εισιτήρια κοστίζουν τόσο αν μείνεις σε ξενοδοχείο εκτός.Συν το κόστος του ξενοδοχείου συν του τραίνου από Παρίσι συν το φαγητό...
Δεν έχουν όλα τα site της eurodisney ίδιες προσφορές.Εγω έκλεισα από το γερμανικό αυτή την προσφορά με ημιδιατροφη ενώ την ίδια στιγμή το γαλλικό και το αγγλικό το δίνανε 280 χωρίς ημιδιατροφη.
Δεν συγκρίνω καν πόσο πιο ξεκούραστο είναι να μένεις εκεί, να πηγαίνεις για λίγο το μεσημέρι στο ξενοδοχείο κ να επιστρέφεις ό,τι ώρα θες στο πάρκο.
 
Last edited:

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
το ότι μπήκατε μια ώρα νωρίτερα είναι απόλυτα θετικό αλλά δεν κάνει το συνολικό κόστος φθηνότερο είναι απλά μια extra παροχή. Επίσης fast pass είχατε κάτι διαφορετικό από τον κόσμο που δεν έμενε σε disney hotel?Tο κλασσικό fast pass το έχουν όλοι άσχετα που μένουν.
Δεν έχω διανυκτερεύσει μέσα αλλά όσες φορές έχω τσεκάρει το ενδεχόμενο αυτό, σε διάφορα πάρκα της disney, έβγαινε πάντα ακριβότερο από τα παρακείμενα ξενοδοχεία . Κάτι δεν λογάριασα σωστά?
Εννοείται πως το fast pass μπορεί να το βγάλει κάποιος ακόμα και αν δεν μένει σε συγκεκριμένο ξενοδοχείο. Το ανέφερα γιατί σε συνδυασμό με την μια ώρα νωρίτερα μας βοήθησε στο να μπούμε σχετικά γρήγορα σε συγκεκριμένες ατραξιόν που είναι δημοφιλείς. Ο χρόνος είναι σημαντικός για να δει και να κάνει κάποιος όλα όσα προσφέρονται στα πάρκα της Disneyland. Εμείς είχαμε βρει μια προσφορά στην οποία πληρώσαμε 2+1 μέρες δώρο οπότε ναι, η τιμή ήταν καλύτερη από διανυκτέρευση σε κάποιο παρακείμενο ξενοδοχείο. Αν βρεις κάποια τέτοια προσφορά σίγουρα αξίζει. Καλά να περάσετε! :)
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Προφανώς δεν υπολογίζεις ότι αν μείνεις σε ξενοδοχείο της disney δεν πληρώνεις εισιτήριο για να μπεις στο πάρκο.Εμεις μείναμε 4μελης οικογένεια στο Santa Fe με 280 ευρώ με ημιδιατροφη.Μονο τα εισιτήρια κοστίζουν τόσο αν μείνεις σε ξενοδοχείο εκτός.Συν το κόστος του ξενοδοχείου συν του τραίνου από Παρίσι συν το φαγητό...
Δεν έχουν όλα τα site της eurodisney ίδιες προσφορές.Εγω έκλεισα από το γερμανικό αυτή την προσφορά με ημιδιατροφη ενώ την ίδια στιγμή το γαλλικό και το αγγλικό το δίνανε 280 χωρίς ημιδιατροφη.
υπολογίζω και το εισιτήριο, έχω όμως κάνει έρευνα αγοράς για όλα τα πάρκα της disneyland ( 6 διαφορετικές πόλεις) από τα αντίστοιχα επίσημα site της disney, και πάντα έβγαινε φτηνότερα αν έμενα έξω. Και ήθελα πραγματικά να μείνω μέσα!!!! Για αυτό το ψάχνω.
Ίσως επειδή στο Παρίσι ήταν η πρώτη disney που επισκέφτηκα και έχουν περάσει πάνω από 10 χρόνια, πλέον να έχει προσφορές τελείως διαφορετικές. Επίσης ανασταλτικός παράγοντας στο να πετύχω προσφορές είναι ότι πηγαίνω μόνο όταν είναι κλειστά τα σχολεία.
Δώσε μας κάνα link από το γερμανικό-γαλλικό site που αναφέρεις να ρίξουμε μια ματιά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom