ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Επίσης σχετικά με τη διαμονή στο Νο.237 post εχω δώσει link με τις επιλογές μου για διαμονή εκτός Μανχάτταν. Σύμφωνοι είναι πολύ ωραία να είσαι κέντρο, αλλά ούτως ή άλλως θα μετακινηθείς στην πόλη και αυτά τα ξενοδοχεία είναι οικονομικότερα και τα περισσότερα έχουν και πρωινό (σημαντικό για μένα). Απαραίτητη προυπόθεση να εξυπηρετούνται απο κοντινό σταθμό μετρό
 
Last edited by a moderator:

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Προτάσεις για εντός? Ευχαριστώ.
Όπως είπα, την τελευταία φορά που πήγα προτίμησα να μείνω εντελώς κέντρο και δεν το μετάνιωσα. Το ξενοδοχείο μου ήταν αυτό:
http://cityrooms.nyc/, στην Times Square, στην 8η λεωφόρο, πέντε λεπτά με τα πόδια όλο το Broadway. Το δωμάτιο με ένα μεγάλο κρεβάτι και μπάνιο, το σημαντικότερο, πεντακάθαρο. Βέβαια, ακριβό, όπως όλο το Μανχάταν. Απρίλιο μήνα έδωσα περίπου 180€ την ημέρα (χωρίς πρωινό, αν και είχε δωρεάν καφέ/τσάι σε αίθουσα), αλλά μπορώ να πω πως άξιζε.
 
Last edited by a moderator:

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Για ξενοδοχείο τελικά είμαι σε 3 επιλογές (παραπλήσιες τιμές). Ποιά η άποψη σας?
1. Home2 Suites Long Island City/Manhattan View
2. EVEN Hotel Brooklyn
3. AC Hotel by Marriott New York Downtown


 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για ξενοδοχείο τελικά είμαι σε 3 επιλογές (παραπλήσιες τιμές). Ποιά η άποψη σας?
1. Home2 Suites Long Island City/Manhattan View
2. EVEN Hotel Brooklyn
3. AC Hotel by Marriott New York Downtown
Για την περιοχή στο Marriott downtown δεν μπορω να εκφέρω γνώμη. Για τα άλλα είναι σε καλές περιοχές και κοντά σε μετρό. Αν κάποιο προσφέρει πρωινό ίσως είναι προτιμητέο
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Νομίζω πως και τα τρία είναι οκ, θα συμφωνήσω με την Katerinaj, αν κάποιο έχει περισσότερες παροχές, προτίμησέ το. Με τα μέσα, όλα έχουν καλή πρόσβαση στο κέντρο του Μανχάταν. Το τρίτο πρέπει να είναι πιο κοντά, αλλά και το Brooklyn είναι πολύ ευχάριστη περιοχή, με περισσότερο "αέρα" και μια χαρά πρόσβαση στο Μανχάταν.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
@Lamp, σε ποιο από όλα κλείσατε; μου βγάζει όλη τη σελίδα της booking με διάφορα. Τα βλέπω όλα κεντρικά πάντως, μια χαρά.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Επανέρχομαι κι εγω καθως τελικα κλεισαμε αυτο στην Chinatown (με δωρεαν ακυρωση). Πως σας φαίνεται; Αξίζει το ξενοδοχείο και η γειτονια γενικοτερα;

https://www.booking.com/hotel/us/mayor.el.html?aid=939121;sid=98b7e9914c310f4211bc9ccbaa488ddf;group_adults=2&lang_changed=1&room1=A,A&sb_price_type=total&srpvid=491028bb78a801e5&swres=1&type=total&
Μιά χαρά είναι. Αφού κοιτάς chinatown κοίτα και το παρακάτω (το έχω σημειώσει απο το post No.167 στην 14 σελίδα )

https://www.booking.com/hotel/us/wy...=1&no_rooms=1&sb_price_type=total&type=total&

Πάντως εγώ μπορεί να έκανα και την καρδιά μου πέτρα και να έμενα στο Pennsylvania, κεντρικότατο και οικονομικό. Θέλει ανακαίνηση αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα!
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι, και το Pennsylvania πολύ καλή τοποθεσία.
@Lamp, μια χαρά είναι, προς battery park, Άγαλμα Ελευθερίας, θα κάνετε τις διαδρομές σας προς Μανχάταν, μια χαρά.
Θα σου πω το μόνο που μου είπε φίλη που μένει Νέα Υόρκη, την καθαριότητα κοίτα. Εφόσον έχει καλά σχόλια για καθαριότητα, προχώρα, οι συγκοινωνίες είναι πολύ καλές, μια χάρα θα κινηθείς.
 

Lamp

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Συμφωνω, εννοείται καθαριότητα πρωτα κ μετα τοποθεσια! Τελεια, ουφ ευτυχως που το κλεισαμε γιατι το κλεισαμε φθηνότερο και απο τo wyndam αλλα και απο το Pennsylvania. Αν και το Pennsylvania δεν το σκεφτόμουν καν με τετοια βαθμολογια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom