Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από/προς το αεροδρόμιο Gatwick

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Όταν μπαίνω στο national rail και βάζω τις ημερομηνίες μου κ τις ώρες μου κανονικά μου βγάζει μια τινη που ισχυει μονο ονλινε όπως μου είπες αλλα γιατι ακριβώς απο κάτω απο την τιμη αυτή γράφει με oyster η contactless λιγο παραπάνω τιμη; Ποτέ με την oyster η την contactless ισχύουν οι 8 λίρες που είπες. Μονο αν χτυπήσω την κάρτα στις θύρες εκεί ;
Για γράψε μέρες και ώρες να δω, οι 8 και κάτι λίρες ισχύουν όταν χτυπάς την κάρτα, αν όντως πετύχεις φθηνότερα αγόρασε Online.
 

giwtapapa22

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Για γράψε μέρες και ώρες να δω, οι 8 και κάτι λίρες ισχύουν όταν χτυπάς την κάρτα, αν όντως πετύχεις φθηνότερα αγόρασε Online.
Για γράψε μέρες και ώρες να δω, οι 8 και κάτι λίρες ισχύουν όταν χτυπάς την κάρτα, αν όντως πετύχεις φθηνότερα αγόρασε Online.
Λοιπόν φτάνουμε 12 Μαΐου στις 1 και είκοσι και φεύγω 16 Μαΐου στις 16.55 .Η αληθεια ειναι οτι και εγω που τα έβαλα φθηνότερα απο 8 μισή λίρες που μπυ είπες δεν βρήκα αλλα αν θες δες κι εσυ

Και φτάνω gatwick με easy και φεύγω απο stansted με Ryan air
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Λοιπόν φτάνουμε 12 Μαΐου στις 1 και είκοσι και φεύγω 16 Μαΐου στις 16.55 .Η αληθεια ειναι οτι και εγω που τα έβαλα φθηνότερα απο 8 μισή λίρες που μπυ είπες δεν βρήκα αλλα αν θες δες κι εσυ

Και φτάνω gatwick με easy και φεύγω απο stansted με Ryan air
Από Gatwick 8.5 λίρες το φθηνότερο με κάρτα ή Oyster. Αν αγοράσεις Online ξεκινάνε από 9.70.
Για Stansted τσέκαρε τιμές στα μέσα μεταφοράς που αναφέρονται στο σχετικό τόπικ.
 

Annieg

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα πρόκειται να ταξιδέψουμε στις 5 Ιουνίου για 5 ημέρες, με EasyJet (Gatwick) και σκοπεύουμε να αγοράσουμε 7 days TravelCard για την προσφορά 2 for 1, να σημειώσω ότι θα μείνουμε στην περιοχή Walthamstow.
Θα ήθελα να ρωτήσω:
1. Ποιο μέσο μαζικής μεταφοράς να πάρουμε για φτάσουμε στον προορισμό μας, χωρίς να ταλαιπωρηθούμε.
2. Αν μπορούμε να εκδώσουμε την χάρτινη TravelCard στο αεροδρόμιο ή αν έχει εκεί κοντά σταθμό τραίνου για να την προμηθευτούμε.
3. Τέλος εάν με συμφέρει περισσότερο να κλείσω τα εισιτήρια για να φτάσω στον τόπο διαμονής μου, online ή επιτόπου.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Γεια σας και παλι! Φτανουμε 1.40 μμ με την easy. Κλεισαμε τελικα ξενοδοχειο στα docklands! Πως συμφερει να παμε; με λεωφορειο ή τρενο;
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Γεια σας και παλι! Φτανουμε 1.40 μμ με την easy. Κλεισαμε τελικα ξενοδοχειο στα docklands! Πως συμφερει να παμε; με λεωφορειο ή τρενο;
Καλησπέρα Ειρήνη. Πότε έρχεστε και πόσα άτομα; Καθημερινές ιδανικά με τρένο και μετά ταξί, Παρασκεύη- Σάββατο που κάποιες γραμμες του μετρό λειτουργούν και το βράδυ, τρένο και μετρό.
Αν βέβαια είστε αρκετά άτομα ίσως είναι καλύτερα Uber για το ξενοδοχείο κατευθείαν, μπορεί να κοστίσει περισσότερο αλλά αποφευγείς την ταλαιπωρία.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γεια σας και παλι! Φτανουμε 1.40 μμ με την easy. Κλεισαμε τελικα ξενοδοχειο στα docklands! Πως συμφερει να παμε; με λεωφορειο ή τρενο;
Τρένο μέχρι London Bridge, μετά underground (Jubilee Line ή η γκρι γραμμή στο χάρτη) από London Bridge μέχρι Canning Town και από εκεί DLR για Royal Albert.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
2 άτομα είμαστε κ χωρίς βαλίτσες οπότε θα κοιτάξω για τρένο.... Δεν είχαμε ταλαιπωρηθεί κ παλιότερα... Ευχαριστώ κ πάλι!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Ειρήνη εάν χρησιμοποιήσεις το τρένο να κρατήσεις το εισιτήριο ειδικά εάν είναι με επιστροφή γιατί θα μπορέσεις να επωφεληθείτε από τις προσφορές 1+1 σε αρκετά αξιοθέατα οπότε θα γλυτωσετε αρκετά χρήματα στα επί πληρωμή (με την έκδοση των σχετικών vouchers) .
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Τρένο μέχρι London Bridge, μετά underground (Jubilee Line ή η γκρι γραμμή στο χάρτη) από London Bridge μέχρι Canning Town και από εκεί DLR για Royal Albert.
Μα φτάνει στις 2 το βραδυ, στην καλύτερη θα ειναι 2:30 London Bridge, οποτε μετα σιγουρα ταξί. Καθημερινές δεν εχει underground μετα τις 12:30
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.224
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom