Εράσμους στην Ισλανδία - Háskólinn á Bifröst

Elisabeth1

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά. Θα παω στο επομενο χειμερινο εξαμηνο για ερασμους στην Ισλανδία και οποιδήποτε πληροφορία είτε για το Πανεπιστήμιο είτε για την πόλη αλλα και για εκεί γενικά θα μου ήταν πολυ χρήσιμη .
Όποιος ξέρει κάτι ας απαντήσει! :)

Σας ευχαριστω πολυ!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στο χάρτη δε φαίνεται κάποια πόλη κοντά, βασικά είναι στη μέση του πουθενά, μιάμιση ώρα δρόμο απ' το Ρέικιαβικ. Φαντάζομαι κατάλληλο εκπαιδευτικό ίδρυμα για ηρεμία και ασκητισμό.
 

Elisabeth1

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Στο χάρτη δε φαίνεται κάποια πόλη κοντά, βασικά είναι στη μέση του πουθενά, μιάμιση ώρα δρόμο απ' το Ρέικιαβικ. Φαντάζομαι κατάλληλο εκπαιδευτικό ίδρυμα για ηρεμία και ασκητισμό.
χαχαχα να σαι καλα!!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, στο Google Maps μου δείχνει 5-6 κτήρια όλα κι όλα γύρω από το πανεπιστήμιο, που το Wikipedia λέει ότι είναι teacher & student housing. Δεν βλέπω κάτι άλλο εκεί γύρω. Καλά, χειμερινό εξάμηνο και εσυ; :p Όπως και να’χει πάντως, θα είναι εμπειρία, θα χορτάσεις φύση! Να κανεις πολλά roadtrips, αν στο επιτρέπει ο καιρός :D
 

Elisabeth1

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, στο Google Maps μου δείχνει 5-6 κτήρια όλα κι όλα γύρω από το πανεπιστήμιο, που το Wikipedia λέει ότι είναι teacher & student housing. Δεν βλέπω κάτι άλλο εκεί γύρω. Καλά, χειμερινό εξάμηνο και εσυ; :p Όπως και να’χει πάντως, θα είναι εμπειρία, θα χορτάσεις φύση! Να κανεις πολλά roadtrips, αν στο επιτρέπει ο καιρός :D
ναι ναι το ειδα! σε ευχαριστω πολυ παντως! ναι για χειμερινο δηλωσα ,εσυ που θα πας ?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ενταξει δεν ειναι το ιδιο αλλα...
οταν πηγα για μεταπτυχιακο μου δωσαν μια θεση σε ενα χωριο στην Ουαλια....το χωριο και αν ειχε 5.000 κατοικους...το πΑνεπιστημιο βεβαια ειχε πανω απο 10.000 φοιτητες...ολοι γελουσαν οταν τους ειπα που θα παω...γιατι φυσικα ολοι παλευανε για κανα Λονδινο, Manchester κλπ...
Τελικα περασα 1,5 χρονο ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ...
εχουν περασει 20 χρονια απο τοτε και ακομα λεω οτι ενα απο τα καλυτερα χρονια της ζωης μου...μην πτοεισαι...να εισαι ανοικτος σε καθε γνωριμια, συμμετοχες σε ομαδες εκδρομες, εμπειριες κλπ και χαμενος δεν θα βγεις...
 

Elisabeth1

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
ενταξει δεν ειναι το ιδιο αλλα...
οταν πηγα για μεταπτυχιακο μου δωσαν μια θεση σε ενα χωριο στην Ουαλια....το χωριο και αν ειχε 5.000 κατοικους...το πΑνεπιστημιο βεβαια ειχε πανω απο 10.000 φοιτητες...ολοι γελουσαν οταν τους ειπα που θα παω...γιατι φυσικα ολοι παλευανε για κανα Λονδινο, Manchester κλπ...
Τελικα περασα 1,5 χρονο ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ...
εχουν περασει 20 χρονια απο τοτε και ακομα λεω οτι ενα απο τα καλυτερα χρονια της ζωης μου...μην πτοεισαι...να εισαι ανοικτος σε καθε γνωριμια, συμμετοχες σε ομαδες εκδρομες, εμπειριες κλπ και χαμενος δεν θα βγεις...
Ειμαι σιγουρη γι'αυτο απλα τωρα κοιταω τα ενοικια κτλ και βγαινουν αρκετα χαχαχ
Συν οτι χρειαζεται και διαβατηριο να το ανανεωσω αρα και αλλα λεφτα εκει.
Να σου πω η ζωη εκει γενικα πως ειναι παλευεται ? Ποσο περιπου βγαινει ο μηνας χρηματικα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.799
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom