OΣΕ, το φαινόμενο :-(

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πηγαινε έλα με τις προσφορές ο ΟΣΕ είναι στα 65-70 ευρώ. Αεροπορικό θες 120 ευρώ. Δε νομίζω το 40% φτηνοτερα να ναι άσχημο
Καταρχάς δε θες πάντα 120, βρίσκεις και με αρκετα λιγότερα.
Επιπλέον συνυπολογίζεις και τη διάρκεια του ταξιδιού, τις συνθήκες, τις καθυστερήσεις.
Παλιά με τα 9αρια και τα 19αρια μου φαίνονταν ενταξει η σχέση ποιοτητας-τιμής. Το νυχτερινό (ακόμα και σήμερα) επίσης (και όντως βολικά τα κουπέ που λέει η @paefstra)
Από εκεί και πέρα όπως το βλέπει ο καθένας και τι βάζει σαν προτεραιοτητα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Οχι γιατι οι τουαλετες ειναι απελπισια, αλλα με 20 ευρω περιπου συν βαλιτσα, ξαπλα και ησυχια δεν θα με χαλουσε. Το αντιστοιχο στο Κτελ ειναι 45 χωρις εκπτωση.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.417
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Παιδιά άμα μπείτε σε τραινο στην Ινδία μετά δε θα ξαναχρησιμοποιησετε τον ΟΣΕ! Νομίζω οποιαδήποτε πτήση είναι καλύτερη από αυτό το χαλι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Η ποιότητα στο πρωινό;
Η ποιοτητα ειναι πολυ κατω απο 45 ευρω ανα διαδρομη. Αυτο.
Αν το πληρωσεις λιγοτερο και ταξιδευεις Χριστουγεννα Πασχα κλπ, με βαλιτσες και με τα αεροπορικα στον θεο, ακουγεται καλο deal.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Με δυο δρομολόγια την ημέρα, ένα από την Αθήνα στις 06:22 το πρωί και ένα από τη Θεσσαλονίκη στις 06:27 με ανακατασκευασμένες αμαξοστοιχίες και με wifi μόνο στην Α' θέση. Όλα τα υπόλοιπα δρομολόγια θα γίνονται με τα ήδη υπάρχοντα υπέροχα και πεντακάθαρα τρένα μας. Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε πολύ ακόμα για να δούμε κάποια σημαντική αλλαγή στον ΟΣΕ. :( Τουλάχιστον λόγω της διπλής ηλεκτροκινούμενης γραμμής μειώνεται κατά μία ώρα ο χρόνος του ταξιδιού. Κάτι είναι και αυτό!
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Με δυο δρομολόγια την ημέρα, ένα από την Αθήνα στις 06:22 το πρωί και ένα από τη Θεσσαλονίκη στις 06:27 με ανακατασκευασμένες αμαξοστοιχίες και με wifi μόνο στην Α' θέση. Όλα τα υπόλοιπα δρομολόγια θα γίνονται με τα ήδη υπάρχοντα υπέροχα και πεντακάθαρα τρένα μας. Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε πολύ ακόμα για να δούμε κάποια σημαντική αλλαγή στον ΟΣΕ. :( Τουλάχιστον λόγω της διπλής ηλεκτροκινούμενης γραμμής μειώνεται κατά μία ώρα ο χρόνος του ταξιδιού. Κάτι είναι και αυτό!
Συν ότι αυτό το τόσο γρήγορο τρένο δεν είναι και τόσο νέο νομίζω, γιατί δεν πέρασαν κ τόσα πολλά χρόνια που υπήρχε δρομολόγιο Αθήνα-Θεσσαλονίκη σε 4 ωρες και 15λεπτα νομίζω, 20 λεπτά πιο αργό από αυτό που διαφημίζουν τώρα, κ για κάποιους δικούς τους λόγους το κατηργησαν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom