Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
H δεύτερη season του Medici έχει βγει στο Netflix που έλεγε για 25 Ιανουαρίου? Δεν το έχω βρει πουθενά.
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλημέρα!

@Δημήτρης X. Ναι, έχει βγει στο Netflix. Εγώ εκεί την είδα πριν αρκετό καιρό κιόλας...

Παιδιά, τσεκάρετε και το Fauda στο Netflix πάντα, ισραηλινή παραγωγή και φυσικά και το Suburra!

Για το GoT τι να πει κανείς!! Είμαι έξαλλη και απίστευτα απογοητευμένη!
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγώ στο Netflix δεν μπορώ να το βρω πάντως, στο search δεν μου βγάζει τίποτα για Μεδίκους, Φλωρεντία κτλ..

Επίσης για το GoT που πολλοί παραπονιούνται για το πως θα τελειώσει, θα είμασταν πιο ευχαριστημένοι με το παρακάτω?

Καταγραφή.JPG


Think about it.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Εγώ στο Netflix δεν μπορώ να το βρω πάντως, στο search δεν μου βγάζει τίποτα για Μεδίκους, Φλωρεντία κτλ..

Επίσης για το GoT που πολλοί παραπονιούνται για το πως θα τελειώσει, θα είμασταν πιο ευχαριστημένοι με το παρακάτω?

View attachment 271386

Think about it.
Ούτε καν!!!

Ο τίτλος στο Netflix είναι Masters of Florence και για τη δεύτερη σεζόν νομίζω ότι ήταν The Magnificent. Τσέκαρέ το και έτσι.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.321
Likes
3.440
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Επίσης για το GoT που πολλοί παραπονιούνται για το πως θα τελειώσει, θα είμασταν πιο ευχαριστημένοι με το παρακάτω?

View attachment 271386

Think about it.
Δεν είναι το θέμα οτι θέλαμε happy ending --- άλλωστε το GoT δεν στηριξε την επιτυχια του στα κλισε
Θα μπορούσε να πάρει αυτην την τροπή που πήρε αν ειχε περάσει ενα διάστημα που να έχτιζε αυτην την αλλαγη στους χαρακτήρες -- αυτη τη στιγμη ολοι οι πρωταγωνιστες δρουν εκτος λογικής κ εκτος χαρακτηρα -- που ειναι η Cersei σε αυτη τη σεζον, που ειναι ο Jon Snow (ζητημα να εχει πει παραπάνω απο 2 ατάκες -- you are my queen, I dont want the throne) , που ειναι ο Jaimie o Tyrion που ειναι ολοι τους --- ολα έχουν γινει Avengers, σενάριο τρύπιο με plotholes, character underdevelopment κ τα εφε να ξεπηδαν απο την οθόνη
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν υπάρχει , μπορεί να το έχουν αφαιρέσει από το Ελληνικό περιεχόμενο γτ δεν βρίσκω κάτι στο διαδίκτυο για αφαίρεση του.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν υπάρχει , μπορεί να το έχουν αφαιρέσει από το Ελληνικό περιεχόμενο γτ δεν βρίσκω κάτι στο διαδίκτυο για αφαίρεση του.
Δεν ξέρω τι μπορεί να έχει συμβεί.. θα το τσεκάρω και το απόγευμα που θα είμαι στο σπίτι και θα σου πω. Βλακεία αν το έχουν αφαιρέσει πάντως...
 

waroo

Member
Μηνύματα
73
Likes
483
το πρόβλημα του τελευταίου κύκλου του GoT δεν είναι ότι δεν έχουμε happy ending με Johny-Dani - όποιος ξέρει τον συγκεκριμένο κόσμο, καταλαβαίνει ότι αυτά δεν υπάρχουν

το πρόβλημα είναι ότι βλέπουμε άλλο σόου από αυτό που είδαμε για τις πρώτες 5-6 σεζόν - έχει χολυγουντιοποιηθεί σε τραγελαφικό σημείο πλέον

βιάστηκαν να το τελειώσουν στις 8 σεζόν και τα έκαναν μαντάρα... ο συγγραφέας (που ξέρει το υλικό όσο κανείς άλλος) μιλούσε για τουλάχιστον 10, μπορεί και 12-13 σεζόν...
 

giorgoStar

Member
Μηνύματα
50
Likes
316
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Η σεζόν των 6 επεισοδίων για το GoT είναι η τελευταία και μάλιστα τραβηγμένη έξω από τη μυθοπλασία των βιβλίων. Χτίσιμο χαρακτήρων με αρκετό κονίαμα και μπλα μπλα, έχουμε άλλους πρπηγούμενους 7 κύκλους προς ανάλυση. πχ δεν ξέραμε σε κανέναν άλλο κύκλο ότι ο Jon Snow είναι χάχας, η ´Αρυα ατρόμητη, η Καλήσι χτυπημένη και η Σερσέι κακιά θρασύδειλη; Οι παραγωγοί με τον G. Martin ήθελαν ως αποκορύφωμα να δώσουν θέαμα. Ούτως ή άλλως αυτά περιμέναμε όλοι στο τέλος τέλος, συν του ότι η σειρά έγινε απόλυτα mainstream = μεγαλύτερο/ποικιλόμορφο κοινό και άρα πατάμε σε σίγουρα μονοπάτια. Εγώ θα έλεγα να το απολαύσουμε όσο και όπως είναι. Καταλαβαίνω τις προσδοκίες αλλά ως εκεί πήγε και φτάνει στο τέλος του, μετά δεν έχει ούτε πλοκή ούτε εφφέ εκ των πραγμάτων.

Ετοιμάζεται ωστόσο τηλεοπτικό prequel του Lord of the rings και prequel GoT, που αυτοκυρρύσονται οι μεγαλύτερες τηλεοπτικές παραγωγές ever, οπότε θα έχουμε να εμβαθύνουμε στο μέλλον εις άλλα .

Προσωπικά μου αρέσουν τα sitcoms ως τηλεοπτικό είδος, τα βρίσκω πολύ αγχολυτικά, αλλά οι σειρές που με κράτησαν φέτος ήταν οι American Gods και το Doom Patrol. Ετοιμάζεται επίσης, διαβάζω, η συνέχεια του Wayward Pines που ειδικά η 1η σεζόν με τον Matt Dilon μου είχε καλαρέσει. Να κάνω και μια μνεία στο Good Fight, που είναι spinoff του Good Wife και έχει να κάνει με δικηγόρους-πολιτική και ίντριγκες. Είναι έξυπνο, καλογυρισμένο και έχει απίστευτο καστ ηθοποιών. Η επαναφορά του Twilight Zone είναι ιδιαίτερη αλλά και απίστευτα πολιτικοποιημένη, την παρακολουθώ αλλά με κριτική ματιά, δε με έχει βάλει ακόμη στο νόημα μάλλον. Α και έρχεται κ η 2η σεζόν του Pretty little lies με Meryl Streep ως προσθήκη στο ήδη υπερπετυχημένο και πολυβραβευμενο καστ και μιας και είμαστε και ταξιδιωτικό φόρουμ, στη σειρά έχουμε πολύ συχνά πλάνα από ακτή Καλιφόρνιας και Ειρηνικό μιας που γυρίζεται στο Monterey. Αυτά και άπειρα άλλα.
 
Last edited:

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.673
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Α και έρχεται κ η 2η σεζόν του Pretty little liars με Meryl Streep ως προσθήκη στο ήδη υπερπετυχημένο και πολυβραβευμενο καστ και μιας και είμαστε και ταξιδιωτικό φόρουμ, στη σειρά έχουμε πολύ συχνά πλάνα από ακτή Καλιφόρνιας και Ειρηνικό μιας που γυρίζεται στο Monterey. Αυτά και άπειρα άλλα.
Μάλλον στο Big Little Lies αναφέρεσαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom