Ιταλία Πληροφορίες για Κατανια

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Καλημέρα....από αεροδρόμιο κατανια είναι εύκολο να πάω Συρακούσες ή να πάω πρώτα κατανια κ από εκεί μετά Συρακούσες?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλημέρα....από αεροδρόμιο κατανια είναι εύκολο να πάω Συρακούσες ή να πάω πρώτα κατανια κ από εκεί μετά Συρακούσες?
Κανεις λιγο πιο ξεκαθαρη την ερωτηση? Εννοεις με ΜΜΜ η με ΙΧ? Αν δεν σε ενδιαφερει να δεις την Κατανια, σε καθε περιπτωση καλυτερα να πας απευθειας απο αεροδρομιο Συρακουσες.
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Κανεις λιγο πιο ξεκαθαρη την ερωτηση? Εννοεις με ΜΜΜ η με ΙΧ? Αν δεν σε ενδιαφερει να δεις την Κατανια, σε καθε περιπτωση καλυτερα να πας απευθειας απο αεροδρομιο Συρακουσες.
Συγνώμη δεν το διευκρίνισα...θα είμαι μόνη μου κ θα χρησιμοποιησ Ω ΜΜΜ...έχω στο πρόγραμμα μου ένα βράδυ Συρακούσες ένα βράδυ κατανια δύο βράδια Ταορμίνα κ δύο βράδια Παλέρμο....
Κ δεν ξέρω που να πάω πρώτα κατανια ή Συρακούσες?
Φτάνω μεσημέρι με ραιαν
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Συγνώμη δεν το διευκρίνισα...θα είμαι μόνη μου κ θα χρησιμοποιησ Ω ΜΜΜ...έχω στο πρόγραμμα μου ένα βράδυ Συρακούσες ένα βράδυ κατανια δύο βράδια Ταορμίνα κ δύο βράδια Παλέρμο....
Αν επιστρεφεις απο Παλερμο οκ. Αλλιως δεν αξίζει για τοσο λίγο να πας στην αλλη ακρη του νησιού. Τοτε βγαλε ενα βραδυ απο Κατανια κ βάλτο Παλερμο. Καλυτερα 3 στην πρωτεύουσα να πας κ Cefalu'. Να εχεις μια ιδεα απο τα χαιλαιτς.
Κ δεν ξέρω που να πάω πρώτα κατανια ή Συρακούσες?
Μα σορυ, εμεις θα στο πουμε? Δες το χαρτη, τις ιδιες διαδρομές θα κανεις ουτως η άλλως. Προσωπικα θα πηγαινα πρωτα Συρακουσες απευθειας με λεωφορειο-λινκ κατω, μετα Κατανια 1 μερα, μετα Ταορμινα κι απο κει πρωτευουσα. Ολα τα λοιπα με τραινο.
http://www.interbus.it/Home.aspx
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Αν επιστρεφεις απο Παλερμο οκ. Αλλιως δεν αξίζει για τοσο λίγο να πας στην αλλη ακρη του νησιού. Τοτε βγαλε ενα βραδυ απο Κατανια κ βάλτο Παλερμο. Καλυτερα 3 στην πρωτεύουσα να πας κ Cefalu'. Να εχεις μια ιδεα απο τα χαιλαιτς.

Μα σορυ, εμεις θα στο πουμε? Δες το χαρτη, τις ιδιες διαδρομές θα κανεις ουτως η άλλως. Προσωπικα θα πηγαινα πρωτα Συρακουσες απευθειας με λεωφορειο-λινκ κατω, μετα Κατανια 1 μερα, μετα Ταορμινα κι απο κει πρωτευουσα. Ολα τα λοιπα με τραινο.
http://www.interbus.it/Home.aspx
Ναι από Παλέρμο θα φύγω.ευχαριστω...
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Υπάρχει λεωφορείο από αεροδρόμιο κατανια για Συρακούσες κατευθείαν? ή πάει πρώτα κατανια?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Υπάρχει λεωφορείο από αεροδρόμιο κατανια για Συρακούσες κατευθείαν? ή πάει πρώτα κατανια?
Κατευθειαν. Πρέπει ομως να ανοίγετε το λινκ, μην τα βαζουμε τσαμπα.Ειναι αναλυτικοτατο, εχει ολες τις στασεις.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Υπάρχει λεωφορείο από αεροδρόμιο κατανια για Συρακούσες κατευθείαν? ή πάει πρώτα κατανια?
Υπάρχει κατευθείαν. Στο προηγούμενο μήνυμα σου έδωσαν το λινκ για να βρεις τα δρομολογια.
 

valiapao

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα στην ομορφη παρεα ! 15 ιουλιου καταφθανουμε στην Κατανια και φευγουμε απο Παλερμο στις 22 πολυ πρωι! Εχουμε σκοπο να μεινουμε 3 βραδια Κατανια και τα υπολοιπα στο Παλερμο! Δεν θα νοικιασουμε αυτοκινητο και ολες οι μετακινησεις θα γινουν με τα δικτυα της πολης ,δηλαδη τρενο η λεωφορειο! Με αυτο το δεδομενο θα ηθελα να βαλω στο προγραμμα μονοημερες εκδρομες συρρακουσες και ταορμινα,οσο θα ειμαστε στην Κατανια και τσεφαλου, οσο θα ειμαστε παλερμο! Θεωρειτε πως χωρις αμαξι ,μονο με τρενο ή λεωφορειο , ειναι εφικτο; Επισης τα εισιτηρια του λεωφορειου χρειαζεται να τα κλεισω απο τωρα; Τελος,υπαρχει link που μπορω να δω ολα τα λεωφορεια και τα τρενα;(διαδρομες ,κοστος και χρονος) Στο παραπανω link εβαζα ημερομηνιες και δυστυχως δεν μου εβγαζε αποτελεσματα.. Πολυ βοηθητικες οι μεχρι τωρα πληροφοριες σας!!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπερα στην ομορφη παρεα ! 15 ιουλιου καταφθανουμε στην Κατανια και φευγουμε απο Παλερμο στις 22 πολυ πρωι! Εχουμε σκοπο να μεινουμε 3 βραδια Κατανια και τα υπολοιπα στο Παλερμο! Δεν θα νοικιασουμε αυτοκινητο και ολες οι μετακινησεις θα γινουν με τα δικτυα της πολης ,δηλαδη τρενο η λεωφορειο! Με αυτο το δεδομενο θα ηθελα να βαλω στο προγραμμα μονοημερες εκδρομες συρρακουσες και ταορμινα,οσο θα ειμαστε στην Κατανια και τσεφαλου, οσο θα ειμαστε παλερμο! Θεωρειτε πως χωρις αμαξι ,μονο με τρενο ή λεωφορειο , ειναι εφικτο; Επισης τα εισιτηρια του λεωφορειου χρειαζεται να τα κλεισω απο τωρα; Τελος,υπαρχει link που μπορω να δω ολα τα λεωφορεια και τα τρενα;(διαδρομες ,κοστος και χρονος) Στο παραπανω link εβαζα ημερομηνιες και δυστυχως δεν μου εβγαζε αποτελεσματα.. Πολυ βοηθητικες οι μεχρι τωρα πληροφοριες σας!!
Συρακουσες με τετοια ζεστη που θα χει δε θα σου προτεινα,εδω εμεις πηγαμε μαιο και γυρισαμε καμμενοι απο τον ηλιο!εφικτο με τρενο ειναι οι συρακουσες και η ταορμινα(αν και γι αυτην λενε οτι βολευει πιο πολυ λεωφ αντι για τρενο)..τωρα για τσεφαλου δε ξερω..ισως αν θελετε να κανετε και μπανια να πρεπει να βαλετε μια διαμονη και ταορμινα ή αν ειναι πανακριβα καπου παρα εξω για να μην σας φανε τα περα δωθε
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
η ταορμινα(αν και γι αυτην λενε οτι βολευει πιο πολυ λεωφ αντι για τρενο)..τωρα για τσεφαλου δε ξερω.
Στην Ταορμίνα το λεωφορείο βολεύει γιατί σε αφήνει πολύ κοντά στην παλιά πόλη. Το τρένο σε αφήνει κάτω στην παραλία και από εκεί πρέπει να πάρεις λεωφορείο, το οποίο έχει στάση ακριβώς έξω από τον σταθμό.
Επίσης από Ταορμίνα υπάρχει σύνδεση με τρένο για cefalu η Παλέρμο.
Οι τιμές του τραίνου ποικίλλουν αναλόγως την ώρα του δρομολογίου.

Υ.Γ Όποιος πρόκειται πάντως να ταξιδέψει με τρένο για Ταορμίνα, ας αφιερώσει δέκα λεπτά και στον ίδιο τον σταθμό. Είναι από μόνος του, αξιοθέατο.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom