Ερωτηση για ταξιδιωτικο πρακτορειο

ILONA

Member
Μηνύματα
24
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Η άκρη του κόσμου......
Γνωρίζω ότι τα παιδιά είναι αδέρφια και μέχρι πρότινος δουλεύαν στον Ζορπίδη, οπότε υπάρχει μεγάλη πείρα στις εκδρομές. Με τον έναν υπήρξαμε και συμμαθητές κάποτε.
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Παιδιά για το palmos travel γνωρίζει κανείς κάτι;; Αν δεν επιτρέπεται να μου απαντήσετε εδώ στείλτε μου πμ. Ευχαριστώ!!
 

Θανασης1

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα,σήμερα έδωσα προκαταβολή 20€ για μια μονοήμερη εκδρομή στις 10/2 .Επειδή τελικά συνέβη κάτι σημαντικό και δεν θα παω ,θα μου δώσει πίσω το χρηματικό ποσό ???
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα,σήμερα έδωσα προκαταβολή 20€ για μια μονοήμερη εκδρομή στις 10/2 .Επειδή τελικά συνέβη κάτι σημαντικό και δεν θα παω ,θα μου δώσει πίσω το χρηματικό ποσό ???
Συγγνώμη, αλλά τι απάντηση περιμένεις να πάρεις τώρα σε αυτήν την ερώτηση που δε δίνεις καμία περαιτέρω πληροφορία;:rolleyes-80::rolleyes-80::rolleyes-80:
Όπως και να έχει, το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να διαβάσεις τους όρους της κράτησής σου και γενικά ν' απευθυνθείς εκεί όπου έκανες την κράτηση.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους από εσάς έχετε ταξιδέψει με G Adventures πώς ήταν η εμπειρία.
Σκέφτομαι να το κάνω για ταξίδι στην Ισλανδία, Σεπτέμβριο ή Οκτώβριο. Με τις συνήθεις ταξιδιωτικές μου παρέες δε συμπίπτουν οι άδειες και επειδή θέλω να κάνω γύρο, δε θέλω να πάω εντελώς μόνη.
Ευχαριστώ πολύ.
 

The Backpacker

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Mars
Ταξίδι-Όνειρο
latin america
καλησπερα στη παρεα,ηθελα να ρωτησω μιας και δε βρισκω καποια προσφατη αναρτηση...
kai λογω οτι δε βρισκω ατομα(οικονομικες δυσκολιες,υποχρεωσεις,χρονος,ορεξη)αποφασισα να το κανω με groyp.
ποιο ταξιδιωτικο πρακτορειο θα μου προτεινατε για ενα ταξιδι οργανομενο με Group????αν εχετε καποια εμπειρια θα βοηθουσε,δεν μιλαω για μακρινο ταξιδι,αλλα Ευρωπη,μεση ανατολη..κατι κοντινο σχετικα,εiχa παει βαρκελωνη πριν 10 χρονια χωρις group...
Help...
 

VANGELIS1

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Γεια σας!
Ενδιαφέρομαι να επισκεφτώ το Μαυροβουνίου με εκδρομή με τουρ.γραφείο και θα ήθελα να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με ένα αξιόπιστο γραφείο στη Θεσσαλονίκη.
Ευχαριστώ
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Όλοι τις ίδιες εκδρομές πρακτορευουν.
Αυτό σημαίνει ότι π.χ. 5 διαφορετικοι διοργανώνουν και 50 πρακτορευουν στην ίδια τιμή.

Μπορείς να ρωτήσεις σε διάφορα γραφεία (π.χ τα πιο δημοφιλή), θα δεις ότι τα πακέτα τους πολλές φορές είναι ίδια.
Επίσης να ρωτήσεις αν είναι δικής τους διοργάνωσης (αν δεν είναι δεν σημαίνει κάτι κακό) απλά ψάξε τον διοργανωτή αν είναι καλός. Ονόματα δεν νομίζω ότι επιτρέπεται να πούμε στο forum.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Γεια σας!
Ενδιαφέρομαι να επισκεφτώ το Μαυροβουνίου με εκδρομή με τουρ.γραφείο και θα ήθελα να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με ένα αξιόπιστο γραφείο στη Θεσσαλονίκη.
Ευχαριστώ
Με οποιο πρακτορείο κ να πας να προσέξεις το ξενοδοχείο που θα μείνετε να το γνωρίζεις από την αρχή γιατί σου λένε μόνο πόσο αστέρων είναι και στο ανακοινώνουν πριν την αναχώρηση αφού έχεις πληρώσει και έρχεται η απογοήτευση...η το αλλάζουν τελευταία στιγμή... Επίσης δες το πρόγραμμα και τις ενδιάμεσες στάσεις που κάνει διότι γεμίζουν τα προγράμματα με 2-3 πόλεις ημερησίως από 1 ώρα έκαστη ούτε καφέ δεν προλαβαίνεις να πιεις.
 

VANGELIS1

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
ευχαριστώ για την απάντηση..λες δλδ ότι ενώ μπορεί το ξενοδοχείο να είναι και καλά 4 αστέρων να μείνουμε σε κάνα παρακμιακό δίστερο...και ότι η επίσκεψη στις πόλεις είναι ολιγόωρη..ενδιαφέρουσες πληροφορίες...
αν είναι έτσι θα ήταν καλύτερα να πήγαινα μόνος μου αλλά το κόστος μετάβασης είναι μεγάλο..
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ευχαριστώ για την απάντηση..λες δλδ ότι ενώ μπορεί το ξενοδοχείο να είναι και καλά 4 αστέρων να μείνουμε σε κάνα παρακμιακό δίστερο...και ότι η επίσκεψη στις πόλεις είναι ολιγόωρη..ενδιαφέρουσες πληροφορίες...
αν είναι έτσι θα ήταν καλύτερα να πήγαινα μόνος μου αλλά το κόστος μετάβασης είναι μεγάλο..
Απο τεσσερα αστερια δεν σε πάνε σε δύο γιατι θεωρειται απάτη και εχει συνέπειες.
Αλλά να είναι εξω απο την πόλη ειναι πολύ πιθανό . Το βραδυ δεν θα μπορεις να κάνεις κάτι και θα είσαι εσώκλειστος.

Αυτες οι εκδρομες εχουν πολύ τρέξιμο για να χωρεσουν πολλά σε λίγες μέρες.
Αν σου αρέσει αυτό δεν ειναι απαραιτητα κακό .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom