Πρωτες διακοπες στο εξωτερικό με παιδί.

Athinak18

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Η Ιταλία είναι καλή επιλογή και έχουμε παρόμοιο κλίμαΕχετε κλεισει αεροπορικα;Εγω που ψάχνω όλες οι εταιρίες μου χρεώνουν το παιδί περίπου που είναι κάτω των 2, άλλες όλο το ποσό και κάποιες άλλες πάνω από το μισό.Πιστευα ότι δεν χρεώνουν τα βρέφη.
 

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
760
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ
Η Ιταλία είναι καλή επιλογή και έχουμε παρόμοιο κλίμαΕχετε κλεισει αεροπορικα;Εγω που ψάχνω όλες οι εταιρίες μου χρεώνουν το παιδί περίπου που είναι κάτω των 2, άλλες όλο το ποσό και κάποιες άλλες πάνω από το μισό.Πιστευα ότι δεν χρεώνουν τα βρέφη.
Με ryanair θα πετάξουμε κ μου βγαινει αρξετα φθηνα για μπεργκαμο. Το βρεφος κατω απο 2 ετων πληρωνει νομιζω μονο τους φορους αλλα δικαιουται 3 αποσκευες.εγω θα παρω το καροτσι που γίνεται κ καθισμα αυτοκινητου κ την τσαντα της.πανες κ φαγητα θα παρω απο κει.
 
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ρουμανια
Ταξίδι-Όνειρο
γιαπωνια
γειας σας παιδια..ειμαι ο μανωλης απο χιο κ οχι ΧΙΟς στο επωνυμο..θα ηθελα να παμε ενα ταξιδακι 3-4 μερες με την εγγυο γυναικα μου σε καποια πολη εξωτερικου και να παρουμε το παιδακι μας μαζι για να μην το αφηνουμε στις γιαγιαδες αλλα να εχει πολυ χωρο για περπατηνα διχως πολλα αμαξια διοτι το διαβολακι τρεχει σαν σιφουνας κ δεν θα ηθελα κινδυνους απο τροχοφορα..σκεφτηκα για τελ α βιβ που εχει παραλια τεραστια να πηγαινουμε πανω κατω κ οπου μπορουμε αλλα θα ηθελα κ αλλες προτασεις αν μπορειτε ..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.603
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
γειας σας παιδια..ειμαι ο μανωλης απο χιο κ οχι ΧΙΟς στο επωνυμο..θα ηθελα να παμε ενα ταξιδακι 3-4 μερες με την εγγυο γυναικα μου σε καποια πολη εξωτερικου και να παρουμε το παιδακι μας μαζι για να μην το αφηνουμε στις γιαγιαδες αλλα να εχει πολυ χωρο για περπατηνα διχως πολλα αμαξια διοτι το διαβολακι τρεχει σαν σιφουνας κ δεν θα ηθελα κινδυνους απο τροχοφορα..σκεφτηκα για τελ α βιβ που εχει παραλια τεραστια να πηγαινουμε πανω κατω κ οπου μπορουμε αλλα θα ηθελα κ αλλες προτασεις αν μπορειτε ..
Βιέννη. Έχει πάρκα και είναι πολύ family friendly. Για πότε λέτε;
 
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ρουμανια
Ταξίδι-Όνειρο
γιαπωνια
Βιέννη. Έχει πάρκα και είναι πολύ family friendly. Για πότε λέτε;


σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..η προταση σου ειναι πολυ καλη..αλλα εχω παει στην βιεννη κ ελεγα μηπως γνωριζα καποιον αλλο προορισμο..λεμε να παμε απριλη τελος προς αρχη μαη
 
Last edited:

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει την δικιά μας εμπειρία από πέρσι που ο μικρός ήταν δύο χρόνων και πήγαμε Σεϋχέλλες
εδώ https://www.travelstories.gr/community/threads/Σεϋχέλλες-Χριστούγεννα-2018-και-με-το-νέο-μέλος.60552/

Η και φέτος που είναι 3 και πήγαμε Ταυλάνδη, πάλι έχω ξεκινήσει αντίστοιχη ιστορία.

https://www.travelstories.gr/commun...ιά-2019-2020-koh-kut-koh-mak-koh-chang.62917/
Και για μας πέρσι που ήταν δύο, ήταν πιο εύκολο από φέτος που είναι τρία αλλά όχι ότι δεν γίνεται.
Προϋπόθεση βέβαια είναι να έχεις κάνει και άλλα μικρότερα ευρωπαϊκά ταξιδακια πριν, ώστε να δεις πως αντιδράει το παιδί, γιατί κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός.
Εμείς ξεκινήσαμε το πρώτο του αεροπορικό ταξίδι όταν ήταν 3 μηνών και πήγαμε στο Όσλο. Μετά Βερολίνο μετά Μιλάνο μετά Μόναχο κτλ κτλ... Και στα δύο ήρθε και το πιο μακρινό.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.099
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom