Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Μας εχουν πεθανει στα δωρεαν μιλια. Παρα πολλα εισιτηρια και ρεπανακια, καροτα στο σπιτι το 2019 αλλα δεν θα μεινουν για τα ξενοδοχεια...Τραγικο :haha:
με την προσφορα του χοντου Χ20 και την πασχαλινη προσφορα Χ2 εχω μαζεψει σαμπουαν και για την επομενη ζωη
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
με την προσφορα του χοντου Χ20 και την πασχαλινη προσφορα Χ2 εχω μαζεψει σαμπουαν και για την επομενη ζωη

Γιατί δεν τα λέτε αυτά ρε παιδιά και έχω γεμίσει πιτυρίδα:haha::haha:
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Καλησπέρα σε όλους! Καταρχήν οι απορίες μου είναι αρχάριου στην χρήση πιστωτικών και bonus αλλά έχω μπερδευτεί.. Έχω 2 πιστωτικές , alpha mastercard και μια προσφάτως εκδοθείσα aegean visa. Στα μίλια επιβράβευσης της aegean είμαι περίπου στα 40.000 και άλλα 9000 στις κάρτες.. Ερώτηση 1η: Μου εμφανίζονται συνολικά οι πόντοι και στις 2 κάρτες. Δεν γίνεται διάκριση με βάση την χρήση της κάθεμιας;
Ερώτηση 2η: Είχα επιλέξει κατά την έκδοση της aegean visa να μετατρέπονται αυτόματα σε μίλια, αλλά δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο ακόμη. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;
Ερώτηση 3η (αν σας έχει τύχει): Χθες μου έδειχνε στις κάρτες 11.000 μίλια και ξαφνικά σήμερα χωρίς να έχω κάνει κάποια εξαργύρωση 9.000... Πού μπορεί να οφείλεται;;;
Ευχαριστώ!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλησπέρα σε όλους! Καταρχήν οι απορίες μου είναι αρχάριου στην χρήση πιστωτικών και bonus αλλά έχω μπερδευτεί.. Έχω 2 πιστωτικές , alpha mastercard και μια προσφάτως εκδοθείσα aegean visa. Στα μίλια επιβράβευσης της aegean είμαι περίπου στα 40.000 και άλλα 9000 στις κάρτες.. Ερώτηση 1η: Μου εμφανίζονται συνολικά οι πόντοι και στις 2 κάρτες. Δεν γίνεται διάκριση με βάση την χρήση της κάθεμιας;
Ερώτηση 2η: Είχα επιλέξει κατά την έκδοση της aegean visa να μετατρέπονται αυτόματα σε μίλια, αλλά δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο ακόμη. Πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;
Ερώτηση 3η (αν σας έχει τύχει): Χθες μου έδειχνε στις κάρτες 11.000 μίλια και ξαφνικά σήμερα χωρίς να έχω κάνει κάποια εξαργύρωση 9.000... Πού μπορεί να οφείλεται;;;
Ευχαριστώ!
Νομίζω έχεις μπερδέψει τα μίλια από το miles & bonus με τους πόντους του alpha bonus. Τα πρώτα αφορούν μίλια που κερδίζεις μέσω των καναλιών της aegean (πτήσεις, duty free, συνεργασίες κλπ.) αλλά και με μετατροπή πόντων από τον alpha bonus λογαριασμό σου. Οι πόντοι από τον alpha bonus λογαριασμό που προέρχονται από τη Aegean Bonus Visa έχεις επιλέξει να μεταφέρονται (ως μίλια) στο miles & bonus, σωστά; Η μεταφορά αυτή θα γίνεται μια φορά το μήνα. Μέχρι τότε θα βλέπεις το σύνολο των πόντων από τις δύο κάρτες αθροιστικά στον alpha bonus λογαριασμό σου. Οι 2.000 λιγότεροι πόντοι φαντάζομαι αφορούν την αυτόματη μετατροπή σε μίλια. Σε μια-δυο μέρες θα φανούν στον miles & bonus λογαριασμό σου.
Υπάρχει η εφαρμογή Bonus της ALPHA BANK στο appstore, μπορείς να την κατεβάσεις για να βλέπεις το ιστορικό των πόντων σου. Και αν θες, στον κωδικό σύστασης γράφεις τον δικό μου: 00BFB (μηδέν, όχι όμικρον).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ισχύει ακομη οτι αν ψωνισω ονλαιν απο τον κωτσοβολο Κυριακή παίρνω επιπλέον μίλια;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom