Νησί με ωραιές παραλίες

Grerena

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
17.146
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Grerena, πες μου ότι γνώρισες την Χριστίνα με τον Κώστα εκεί.... ¨ημουν Κάλυμνο από τις 17 του μήνα. Επισκέφτηκα πολλ΄ς φορές Τέλενδο και Ψέριμο μέχρι τις 5 Σεπτέμβρη που έφυγα... Δεν το πιστεύω....
Όχι, δυστυχώς δεν γνώρισα κανένα Κώστα και Χριστίνα :(
Νομίζω όμως ότι λογικά θα πρέπει να συναντηθήκαμε, τόσο μικρό που είναι το νησί και αφού είχε και τόσο λίγο κόσμο. Μπορεί και να με πρόσεξες αφού εγώ ήμουν αυτή που έκανα φασαρία :p αφού κουβαλούσα και τρία μικρά παιδιά τότε...
Κάναμε 9 ήμερες διακοπές σε Λέρο και Κάλυμνο, είχαμε μείνει στο Καμάρι και εκτός από τα παραπάνω είχαμε πάει και ημερήσια στο Βodrum.
Και για να είμαστε και on topic, από το σύμπλεγμα αυτό των νησιών, τις αμμουδερές παραλίες του τίτλου τις έχει μόνο η Ψέριμος. Μιλάμε για το κρυστάλλινο νερό με την πεντακάθαρη αμμουδιά μέσα και έξω από τη θάλασσα.
Η Λέρος και η Κάλυμνος (για να μην παρεξηγηθούμε) μπορεί να μην έχουν αμμουδιές, αλλά έχουν άλλη γοητεία που μάλλον είναι για άλλο θέμα.
 

gpan

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Όχι, δυστυχώς δεν γνώρισα κανένα Κώστα και Χριστίνα :(
Νομίζω όμως ότι λογικά θα πρέπει να συναντηθήκαμε, τόσο μικρό που είναι το νησί και αφού είχε και τόσο λίγο κόσμο. Μπορεί και να με πρόσεξες αφού εγώ ήμουν αυτή που έκανα φασαρία :p αφού κουβαλούσα και τρία μικρά παιδιά τότε...
Κάναμε 9 ήμερες διακοπές σε Λέρο και Κάλυμνο, είχαμε μείνει στο Καμάρι και εκτός από τα παραπάνω είχαμε πάει και ημερήσια στο Βodrum.
Και για να είμαστε και on topic, από το σύμπλεγμα αυτό των νησιών, τις αμμουδερές παραλίες του τίτλου τις έχει μόνο η Ψέριμος. Μιλάμε για το κρυστάλλινο νερό με την πεντακάθαρη αμμουδιά μέσα και έξω από τη θάλασσα.
Η Λέρος και η Κάλυμνος (για να μην παρεξηγηθούμε) μπορεί να μην έχουν αμμουδιές, αλλά έχουν άλλη γοητεία που μάλλον είναι για άλλο θέμα.
Σίγουρα πρόσεξα μια φασαρία από κάπου χα χα!!! Με είχε συνεπάρει τόσο πολύ το νησί που τα πάντα μου φαίνονταν μαγικά! Ενδεχομένως να με είχεις δει και εσύ αφού ήμουν απίστευτα παιχνιδιάρης στο νερό. Απίστευτες παραλίες, πολύ όμορφα παρείστικο νησάκι, θα ήθελα να ξαναπάω. Είχα μείνει στο Μασούρι, πηγαινοερχόμουν Τέλενδο και Ψέριμο ( τρεις φορές) και μετά πήγα Πάτμο.
 

Inna

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
:clap:Καλησπέρα σε όλους Θα ήθελα τα φώτα σας.. Σκεφτόμαστε με το αγόρι μου να παμε αρχές Σεπτεμβρίου σε κοντινο σχετικά νησί απ την Αθήνα....λέγαμε για Σύρο Ύδρα η Μήλο.. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο που να έχει ωραίες παραλίες.. Να έχει κάποια μπαρ το βράδυ..και να έχει ωραίες παραλίες.. Σχετικά να είναι ήσυχο νησί!!:p
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Τις ωραιότρες παραλίες κατά τη γνώμη τις έχει η Μήλος

Αλλά έχε υπόψη σου ότι αυτές οι παραλίες δεν είναι οργανωμένες. Γιατί έχω ακούσει από κόσμο να λέει ότι δεν του άρεσε η Μήλος κι αυτό επειδή ήταν κάτι άλλο από αυτό που ήθελαν για διακοπές και δεν το είχαν ψάξει οι ίδιοι.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
20
Likes
7
Η Μήλος έχει φανταστικές παραλίες.Την συνιστώ ανεπιφύλακτα. Εμείς μείναμε στον Αδάμαντα έχει 3 μπαράκια μαζεμένα στο ίδιο σημείο,Πλώρη, Lebetina και Aragosta με ωραία μουσική ,κοκτέιλ και θέα στο λιμάνι. Μπορεί να έχει και άλλα απλώς εμείς πήγαμε σ αυτά και μας άρεσαν πάρα πολύ ειδικά η πλώρη και lebetina.
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
θα πρότεινα Κουφονήσι , ωραίες παραλίες ησυχο νησί , έχει μαγαζάκια ωραία για πότο στα συν του δεν χρειάζεται αυτοκίνητο
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ειναι ακομα ησυχο το κουφονησι; πριν 9 χρονια πηγα και ηδη γινοταν χαμος
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
γενικα ωσ νησι ειναι ησυχο αλλα κόσμο έχει αλλά έτσι κ αλλιως για Σεπτεμβρη που λεει θα είναι πιο χαλαρα , τωρα αν θέλει νησί χωρίς κόσμο μπορει να δει κ σχοινουσα
 

Inna

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Ωραία σας ευχαριστώ πολύ
:)!!!Στη σχοινουσα υπάρχουν μπαρ 1 η 2 πχ.. Η δεν έχει κάτι;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Η Μήλος δεν ειναι τοσο κοντινό νησί,ειναι ομως πανέμορφη και με ωραιες παραλιες.
Εγω προτείνω την Κυθνο, ουτε 2 ωρες απο Λαύριο, με τελειες παραλιες και αρκετα μπαρακια σε όλους τους οικισμούς.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Στη Μήλο με τα απευθείας δρομολόγια της Minoan φτάνεις σε 5 ώρες. Επίσης φέτος θα μπει κ πλοίο για Ρέθυμνο που περνάει από Μήλο (ομοίως 5 πλευσιμες ώρες). Μια χαρά νομίζω είναι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.486
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom