Τουρκία Πρόσβαση από/προς το (νέο) αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης

Alexandra ko

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Καλησπέρα σας.Ταξιδεύουμε για Κωνσταντινούπολη στις 19 Απριλίου και μας ήρθε πριν λίγες μέρες μήνυμα στο κινητό από την Turkish airlines ότι από 6 Απριλίου και μετά οι πτήσεις θα γίνονται στο καινούργιο αεροδρόμιο..Γνωρίζει κάποιος ακριβώς τις συγκοινωνείς προς Ταξίμ από το νέο αεροδρόμιο?
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σας.Ταξιδεύουμε για Κωνσταντινούπολη στις 19 Απριλίου και μας ήρθε πριν λίγες μέρες μήνυμα στο κινητό από την Turkish airlines ότι από 6 Απριλίου και μετά οι πτήσεις θα γίνονται στο καινούργιο αεροδρόμιο..Γνωρίζει κάποιος ακριβώς τις συγκοινωνείς προς Ταξίμ από το νέο αεροδρόμιο?
Αυτή είναι η σελίδα για τη μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο από το επίσημο σάιτ του Istanbul Airport. https://www.istanbulhavalimani.com/en/passenger/transport/public-transport
Μόνο λεωφορεία.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.615
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ελπίζω στο νέο αεροδρόμιο το ίντερνετ τουλάχιστον να είναι καλύτερο. Είμαι στο lounge του παλιού και οι ταχύτητες με κάνουν να αναπολώ την Κούβα λέμε... Έχω καταφέρει να ανεβάσω 0 (ολογράφως : ΜΗΔΕΝ) φωτογραφίες στην ιστορία μου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ελπίζω στο νέο αεροδρόμιο το ίντερνετ τουλάχιστον να είναι καλύτερο. Είμαι στο lounge του παλιού και οι ταχύτητες με κάνουν να αναπολώ την Κούβα λέμε... Έχω καταφέρει να ανεβάσω 0 (ολογράφως : ΜΗΔΕΝ) φωτογραφίες στην ιστορία μου.
Ήθελε προσπάθεια για να βρεις κάτι να παραπονεθείς για το lounge του παλιού (περα από την πολυκοσμία...)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.615
Likes
50.260
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ήθελε προσπάθεια για να βρεις κάτι να παραπονεθείς για το lounge του παλιού (περα από την πολυκοσμία...)
To μόνο που ήθελα ήταν το ίντερνετ. Καταϊφια και κουνεφέδες δε χρειαζόμουν, κάνω δίαιτα ο τόφαλος. Τα τσάκισα βεβαια.
 

Grigorios

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Τον Αύγουστο έχω να πάω Ταϊλάνδη από Κωνσταντινούπολη από το νέο αεροδρόμιο και ψάχνω να βρω πάρκινγκ για το αυτοκίνητο μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να αφήσω το αμαξι??? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
 

Tomi

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λουγκανο
Καλησπέρα πετάμε για Ντουμπάϊ το χειμώνα μέσω Κωνσταντινούπολης. Προσγειωνόμαστε στο καινούργιο αεροδρόμιο απο Θεσσαλονίκη αλλα αναχωρούμε για Ντουμπάϊ απο αεροδρόμιο σαμπιχα. Γνωρίζει κάποιος για την μεταφορά μας απο το ένα στο άλλο πως θα γίνει; Τιμές; Ποσο χρονο θελουμε; Έχουμε 10 ωρες αναμονή θα προλάβουμε και καμία βολτα φανταζομαι. Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μελβούρνη
Καλησπέρα πετάμε για Ντουμπάϊ το χειμώνα μέσω Κωνσταντινούπολης. Προσγειωνόμαστε στο καινούργιο αεροδρόμιο απο Θεσσαλονίκη αλλα αναχωρούμε για Ντουμπάϊ απο αεροδρόμιο σαμπιχα. Γνωρίζει κάποιος για την μεταφορά μας απο το ένα στο άλλο πως θα γίνει; Τιμές; Ποσο χρονο θελουμε; Έχουμε 10 ωρες αναμονή θα προλάβουμε και καμία βολτα φανταζομαι. Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Κοίταξε τα δύο αεροδρόμια απέχουν αρκετά μεταξυ τους ( περίπου 80 km ) οπότε αν πας με συγκοινωνιες ( είναι πιο φτηνές ) θα χρειαστείς τουλάχιστον δύο ώρες. Αλλά με 10 ώρες αναμονή είναι υπεραρκετές Για να δεις και την πολη. Τώρα όσο αναφορά τα δρομολόγια. Το νέο αεροδρόμιο δεν έχει ακόμα μέτρο οπότε το λεωφορείο είναι η μόνη λύση. Θα πάρεις το λεωφορείο ist-7 και θα κατέβεις στη στάση goztepe kupruzu. Από εκεί θα πάρεις το λεωφορείο 16S και θα κατέβεις στον σταθμό sabiha gockcen havalimani. Τώρα για τις τιμές δεν είμαι σιγουρος, καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον εκεί η να βγάλεις ένα 1 day ticket. Πάντως γενικά η συγκοινωνίες στην Κωνσταντινούπολη είναι αρκετά φτηνές .


Καλό ταξίδι!!!
 

Tomi

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λουγκανο
Ευχαριστω για την απάντηση σας! Μηπως μπορείτε να μου πείτε πως θα παω πρώτα στην ταξιμ και απο εκει για σαμπιχα;
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μελβούρνη
Ευχαριστω για την απάντηση σας! Μηπως μπορείτε να μου πείτε πως θα παω πρώτα στην ταξιμ και απο εκει για σαμπιχα;
Καλύτερα να συμβουλευτείς το Google maps, έχει όλες τις οδηγίες λεπτομερώς !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom