Ιταλία Αμάλφι, Κάπρι

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αν δεν παραγγειλες λιμο, μαλλον θα στειλουν ταξι και θα χρεωθεις σαν να ειναι λιμο.
Ε αφού είμαι πελουσια τοπαμε αυτο.. Δε θέλω να σε ταραξω αλλά επειδή τοψαξα πριν κλείσω ξέρω τι λέω.. εκει είναι άλλος κόσμος...Δεν έχει λογικές τιμές
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
οχιιι εστειλα στο ξενοδοχειο ποσο θ κοστισει η διαδρομή απο σορρεντο στο ξενοδοχειο, πες μ μονο αν στο λςωφ εισ ορθια
Χαχα ψυχραιμία επειδή θα το πάρεις από την αφετηρία όταν πας πιθανόν να βρεις θέση ή αλλιώς περίμενε το επόμενο. Κάποτε θα φτάσεις...Στην επιστροφή είναι το θέμα που έρχονται γεμάτα από αμαλφι γι'αυτό αν δε θες να τα σκάσεις σκέψου το φέρρυ ως σορρεντο αν βολεύουν οι ωρες

Είμαστε εκτός θέματος παιδιά ομως
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Χαχα ψυχραιμία επειδή θα το πάρεις από την αφετηρία όταν πας πιθανόν να βρεις θέση ή αλλιώς περίμενε το επόμενο. Κάποτε θα φτάσεις...Στην επιστροφή είναι το θέμα που έρχονται γεμάτα από αμαλφι γι'αυτό αν δε θες να τα σκάσεις σκέψου το φέρρυ ως σορρεντο αν βολεύουν οι ωρες

Είμαστε εκτός θέματος παιδιά ομως
ειδα απο σορεντο μοντεπερτουσο ειναι 31 λεπτα ποσα λεπτα ν μου παρουν παιζει; πανω απο 60; μεχρι εκει δινω. Αρα προτεινεις απο σορεντο ν παρω λεωφ οχι φερυ;
Ναι τωρα ειδα το θεμα τελειως ασχετο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Τα ΚΤΕΛ δεν ειναι μεσο μεταφορας: Ειναι ΙΔΕΑ !!!(που δεν αφορα και την μπουρζουαζία οφκορς) . Για αυτο περισσότερο σεβασμος σας περικαλώ
Διαμαρτυρομαι κι εγω για τη θεοποιηση του ταξι οταν το ΚΤΕΛ Βιλνιους Μινσκ προκαλει ανατριχιλα και μονο που βλεπεις το λεωφορειο παρκαρισμενο.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
ειδα απο σορεντο μοντεπερτουσο ειναι 31 λεπτα ποσα λεπτα ν μου παρουν παιζει; πανω απο 60; μεχρι εκει δινω. Αρα προτεινεις απο σορεντο ν παρω λεωφ οχι φερυ;
Ναι τωρα ειδα το θεμα τελειως ασχετο
Πρώτον για αποφυγη ταλαιπωρίας προτεινω φερυ απλα επειδη θασαι πιο χαλαρή οταν πας θαλεγα να ρισκάρεις λεωφορείο για την εμπειρία της διαδρομης κ μονο.

Δευτερον ομως ακομα κ αν φτασεις ποζιτανο με λεωφορείο πως θα πας μετα μοντεπερτουζο; ειναι μακριά πρεπει να παρεις τοπικο λεωφορείο η ταξι απο κει

Οσο για τις τιμές νασαι σιγουρη οτι μαλλον θα κοστίσει ανω των 60ευρω...νομίζουν οτι οσοι πανε κει εχουν φραγκα μαλλον. Τετοιες τιμες σε ξενοδοχεία δεν εχω ματαξαναδει

Αντε κοιμησου εχεις ταξιδι!!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Διαμαρτυρομαι κι εγω για τη θεοποιηση του ταξι οταν το ΚΤΕΛ Βιλνιους Μινσκ προκαλει ανατριχιλα και μονο που βλεπεις το λεωφορειο παρκαρισμενο.
Εγω οταν περνώ απο Κηφισο προσκυνω. Τελος. Προβοκατορισσα...
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Πρώτον για αποφυγη ταλαιπωρίας προτεινω φερυ απλα επειδη θασαι πιο χαλαρή οταν πας θαλεγα να ρισκάρεις λεωφορείο για την εμπειρία της διαδρομης κ μονο.

Δευτερον ομως ακομα κ αν φτασεις ποζιτανο με λεωφορείο πως θα πας μετα μοντεπερτουζο; ειναι μακριά πρεπει να παρεις τοπικο λεωφορείο η ταξι απο κει

Οσο για τις τιμές νασαι σιγουρη οτι μαλλον θα κοστίσει ανω των 60ευρω...νομίζουν οτι οσοι πανε κει εχουν φραγκα μαλλον. Τετοιες τιμες σε ξενοδοχεία δεν εχω ματαξαναδει

Αντε κοιμησου εχεις ταξιδι!!
Ναι απο ποζιτανο θ παρω ταξι για μον
Πρώτον για αποφυγη ταλαιπωρίας προτεινω φερυ απλα επειδη θασαι πιο χαλαρή οταν πας θαλεγα να ρισκάρεις λεωφορείο για την εμπειρία της διαδρομης κ μονο.

Δευτερον ομως ακομα κ αν φτασεις ποζιτανο με λεωφορείο πως θα πας μετα μοντεπερτουζο; ειναι μακριά πρεπει να παρεις τοπικο λεωφορείο η ταξι απο κει

Οσο για τις τιμές νασαι σιγουρη οτι μαλλον θα κοστίσει ανω των 60ευρω...νομίζουν οτι οσοι πανε κει εχουν φραγκα μαλλον. Τετοιες τιμες σε ξενοδοχεία δεν εχω ματαξαναδει

Αντε κοιμησου εχεις ταξιδι!!
Για το φερυ χρειάζεται να κλείσεις εισιτήριο; επισης γνωριζεις που μπορώ να δω τ δρομολογια κι αν ειναι συχνα;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ναι απο ποζιτανο θ παρω ταξι για μον

Για το φερυ χρειάζεται να κλείσεις εισιτήριο; επισης γνωριζεις που μπορώ να δω τ δρομολογια κι αν ειναι συχνα;
Σου έστειλα πμ δες τα μηνύματά σου
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Λοιπόν... Άρτι αφιχθείσα από τη περιοχή του Αμάλφι, ας γράψω κ εγώ τις εντυπώσεις μου σε διάφορα θέματα:

Όσον αφορά τη συζήτηση που είχαμε παραπάνω για τις μεταφορές με private transfer:

1) Τη διαδρομή Sorrento-Amalfi (ως τη κεντρική πλατεία στο Αμάλφι) την έκανα με transfer που είχε κανονίσει το ξενοδοχείο μου για € 70 και όπως μου είπε το ξενοδοχείο τους κάνουν καλύτερη τιμή λόγω συνεργασίας από το αν έκλεινες μόνος σου. Όρκο δε παίρνω. Η εταιρεία ήταν αυτή: https://www.ncc-campania.it/ και μπορεί να φαίνεται κυριλέ, αλλά εμένα limo δε μου στείλανε πάντως! Ένα απλό αυτοκίνητο ήταν με ένα συμπαθή οδηγό που τρόμαξα να συνεννοηθώ κιόλας στα Αγγλικά καθότι δε σκάμπαζε και πολλά.. Η διαδρομή ήταν πολύ ωραία, με ελάχιστη κίνηση περιέργως (ήμασταν μεσημέρι στο δρόμο, γύρω στις 13.00 τοπική ώρα ξεκινήσαμε) οπότε σε κάτι λιγότερο από μιάμιση ώρα είμασταν Αμάλφι.
Α να πω ότι από Νάπολη πήρα το τρένο "Campania Express" για Σορρέντο που φεύγει από κει που φεύγει και το Circumvesuviana. Η διαφορά είναι ότι έχει αιρ κοντίσιον (τα απλά τρένα δεν έχουν), έχεις στάνταρ θέση κλεισμένη να καθίσεις, και κοστίζει 8 ευρώ. Μεγάλη διαφορά νομίζω αν σκεφτείς ότι διαφημίζει χώρο για βαλίτσες αλλά έχει λίγο χώρο τελικά και κάνει σχεδόν μια ώρα να φτάσει, οπότε ούτε εξπρές είναι ιδιαίτερα. Δε το μετάνιωσα πάντως γιατί στο άλλο είδα ότι γινόταν χαμός. Επίσης από το αεροδρόμιο της Νάπολης ήθελα να πάρω Alibus για το σταθμό. Ε περιμέναμε πολύ, κοντέψαμε να πάθουμε ηλίαση (τραγική ζέστη) και ήρθε ένας ταξιτζής και προσφέρθηκε να μας μαζέψει ανά 4 να μας πάει σταθμό με € 6 το άτομο. Ευτυχώς γιατί ακόμα εκεί θα ήμουνα. Πρωί 11.00 ώρα, και είχε τόσο τραγική κίνηση μέσα στη Νάπολη, που αγανακτήσαμε και είπαμε στον οδηγό να μας αφήσει λίγο πριν πλησιάσουμε και πήγαμε με τα πόδια!

2) Στην επιστροφή το ξενοδοχείο στο Positano μου έκλεισε transfer με μια τοπική εταιρεία τη https://www.luxurylimopositano.com/en/about-us, για € 120 έως Napoli Centrale. Και πάλι limo δε το λες το αμάξι, εγώ αλλιώς είχα στο μυαλό μου τη λιμουζίνα βρε παιδιά χαχα, απλώς το αμάξι ήταν πιο καλό εμφανισιακά και ο οδηγός κοστουμαρισμένος.. Πάλι όμως τρόμαξα να συνεννοηθώ στα Αγγλικά! Γενικά αυτό ήταν ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα γενικότερα ειδικά στη περιοχή του Positano, στο Αμάλφι όχι τόσο, δε μιλούσαν καλά Αγγλικά ακόμα και στο ξενοδοχείο που έμεινα.. Να πω εδώ ότι στην επιστροφή που έκανα τη διαδρομή Σορρέντο-Νάπολη, μου άρεσε πολύ η Χερσόνησος Σορρέντο έτσι όπως την είδα. Και πάλι δεν βρήκαμε κίνηση, ευτυχώς και μέσα στη Νάπολη που το φοβόμουνα, όλα καλά και φτάσαμε νωρίς.

3) Ξενοδοχεία που έμεινα:
-Αμάλφι: https://www.lanticoconvitto.com/ Πολύ καλό γενικότερα αν και απλό ακόμα κ στα πιο κυριλέ -ας πούμε- δωμάτια, πίσω από το Duomo, και με ειδική μνεία στον συμπαθέστατο Nello στη ρεσεψιόν που δε μου χρέωσε ούτε το νερό που πήρα από το (φτηνό) μίνι μπαρ, ούτε city tax, και μου έδωσε και δύο εισιτήρια για το Sita bus από/προς Ravello (απλώς τον ρώτησα που θα βρω να αγοράσω). Επίσης μια κοπέλα στη ρεσεψιόν η Sofia έχει σπουδάσει Αρχαία Ελληνικά λέει. Αυτά
-Positano: https://www.hotelvittoriapositano.com/en/index Βρισκόταν στην ήσυχη περιοχή Fornillo, με δύσκολη σχετικά πρόσβαση γιατί για να επιστρέψεις σε αυτό το βράδυ ή μετά το μπάνιο έπρεπε ή να ανέβεις ΠΟΛΛΑ (και ολίγον απότομα) σκαλιά από τη παραλία fornillo, ή να κάνεις το μισό γύρο της πόλης σε ελαφρά ανηφόρα για να βγεις στο σημείο της Via Pasitea No. 165 που ήταν το σημείο που έστριβες προς τα κάτω (σε άλλα σκαλιά εννοείται). Υπάρχει και τοπική συγκοινωνία πάντως που παίρνεις από τη κεντρική πλατεία, αλλά γλυτώνεις μόνο τη μισή διαδρομή. Χώρια η αναμονή στη στάση. Πάντως αυτή η ωραία θέα που βλέπετε στο σάιτ τη βλέπεις μόνο αν έχεις το πιο ακριβό δωμάτιο κ κυρίως αν είσαι επάνω στην αίθουσα πρωινού που είναι κ η ρεσεψιόν. Μεγάλα δωμάτια, επίσης πολύ απλά, με χάλασαν πολύ τα απαράδεκτα χαμηλά μαξιλάρια (μου πιάστηκε ο σβέρκος), το πολύ στενό ντους -σε χωριστό δωματιάκι και μόνο με rainfall shower-, κ γενικότερα πολύ απλότης..

Και τα δύο ξενοδοχεία ήταν 3 αστέρων αλλά προσωπικά τα βρήκα κατώτερων προδιαγραφών. Σίγουρα όμως ήταν αρκετά καλά σε γενικές γραμμές, ειδικά το πρώτο στο Αμάλφι. Και πεντακάθαρα. Αυτό ήταν αδιαμφισβήτητο.

4) Γενικότερες παρατηρήσεις:
-Μου άρεσε πολύ η διάσημη διαδρομή SS163 (Costiera amalfitana) αλλά ΟΚ, δεν έπαθα και τη πλάκα της ζωής μου βρε παιδιά.. Πιο πολύ μου άρεσε η διαδρομή προς Ραβέλλο για κάποιο λόγο.

-Ραβέλλο όντως πολύ ωραίο, οι κήποι της Villa Cimbrone ΑΧΑΣΤΟΙ!! Μη κάνετε το λάθος και πάτε (μόνο) Villa Rufolo, δε χάνετε τίποτα, λίγο αξίζει, αλλά με τα ίδια λεφτά που δίνεις εκεί βλέπεις πολύ περισσότερα στην άλλη Villa και πιο ωραία! Χώρια που για να φτάσεις στη Villa Cimbrone περνάς μέσα από το γραφικότατο χωριό και είναι σούπερ βόλτα. Εγώ που δεν έκατσα πολύ, πήγα και στις δύο βίλες αλλά από τη δεύτερη βγήκα σχεδόν αμέσως απογοητευμένη, έκανα μια βόλτα στο χωριό, μπήκα στην εκκλησία, έκατσα για ένα παγωτό στη πλατεία, συν τα πηγαινέλα, έφαγα γύρω στο τρίωρο και κάτι ψιλά. Αυτά για να υπολογίζετε τις διαδρομές σας.

-Συγκοινωνία έχει πολύ συχνά, και ειδικά αν μείνετε Αμάλφι που είναι το hub, δε θα έχετε πρόβλημα να βρείτε να καθήσετε. Δεν έκανα τη μεγάλη διαδρομή προς/από Σορρέντο, αλλά προσπέρασα κάποια τέτοια λεωφορεία κ δεν πρόσεξα κανέναν όρθιο, ούτε υπερβολικά πολύ κόσμο στις στάσεις. Λόγω εποχής? Δε ξέρω, είχε πολλούς τουρίστες πάντως

-Να πάρετε οπωσδήποτε τουλάχιστον ένα φέρρυ, είναι πολύ βολικά και γρήγορα!! Να ξέρετε χρεώνουν έξτρα για βαλίτσες. Να το πείτε αν έχετε όταν βγάλετε τα εισιτήρια γιατί δίνουν έξτρα εισιτήριο και μπορεί να μη σας αφήσουν να ανέβετε χωρίς αυτό. Τουλάχιστον στην εταιρεία travelmar που κάνει το Amalfi-Positano αυτό ίσχυε

-Πολύ μου άρεσε το Amalfi (η πόλη)! Μου άρεσαν πολύ τα στενάκια του, που δε κατάφερα να τα περπατήσω ως πάνω στο βουνό, αν πάτε θα δείτε ότι είναι πολύ ιδιαίτερα, πως να το περιγράψω, σχεδόν υπόσκαφα??, και λαβυρινθώδη, έχει ωραία περατζάδα παραλιακή, αν και τα περισσότερα μαγαζιά/εστιατόρια είναι νομίζω στο κεντρικό πεζόδρομο μπροστά στο Duomo. Πολύς κόσμος, και πολύ ζέστη παιδιάααα και υγρασίααα! Προτείνω ανεπιφύλακτα το εστιατόριο "Locanda del Marinaio" http://www.locandadelmarinaio.it/ Εγώ εκεί έτρωγα συνέχεια, πολύ ωραίο φαγητό και εξυπηρέτηση. Ε για τον Καθεδρικό τι να πω, τα λόγια είναι περιττά, εντυπωσιακός.

-Όσο για το Ποζιτάνο, με κίνδυνο να λιθοβοληθώ από κάποιους, να πω ότι ανήκει επίσης ΓΙΑ ΜΕΝΑ στην κατηγορία "μου άρεσε αλλά δεν έπαθα τη πλάκα μου". Ναι βρε παιδιά, η θέα ήταν εκπληκτική δε λέω, ειδικά από τη Via Cristoforo Colombo, αλλά πιστεύω ότι αν δεν έχεις τα ΠΟΛΛΑ φράγκα να σκάσεις για να μείνεις στα χλιδέογλου ξενοδοχεία και να περάσεις πασάς και να έχεις το full experience που λένε, θα φύγεις με την εντύπωση του "so what"? Χώρια η κούραση της συνεχούς ανάβασης, που όσο προετοιμασμένος και να πας, κ όσο κι αν θες να το αντιμετωπίσεις ρομαντικά, ε κουράζεσαι. Εκτός αν είσαι 20 χρονών (αλλά είδα και πολλούς εικοσάρηδες ξέπνοους χαχα). Προσπαθούσα όσο μπορούσα να τα κατεβαίνω τα σκαλιά και να εξερευνώ τα στενάκια.
Ευχάριστη εντύπωση μου άφησε η γιορτή του πολιούχου αγίου τους St Vito το βράδυ του Σαββάτου 15/6, με μπάντες, λιτανεία που έκανε το μισό γύρο του χωριού και κατέληξε -βράδυ- κάτω στη παραλία (μόνο που δε κολύμπησαν) και κατέληξε σε βραδιά με τραγούδια και χορούς και πυροτεχνήματα, με πάρα πολύ κόσμο να χορεύει και να συμμετέχει κάτω από τη πανσέληνο. Ήταν πολύ ωραία. Επίσης προτείνω ανεπιφύλακτα αν θέλετε ένα χαλαρό ποτάκι το μπαρ του ξενοδοχείου "palazzo murat" στη Via dei Mulini. Μακάρι να μπορούσα να μείνω κιόλας εκεί αχ βαχ.
Πικρόγλυκη ανάμνηση μου άφησε η (πανέμορφη) παραλία fornillo που είναι στην άκρη του χωριού και στην οποία έχεις πρόσβαση είτε ακολουθώντας ένα βατό μονοπάτι από το ξενοδοχείο Covo dei Saraceni στο λιμάνι (εξαιρετικά γραφική διαδρομή, τη προτείνω ανεπιφύλακτα) είτε κατεβαίνοντας πολλά σκαλιά από Viale Pasitea. Στη συγκεκριμένη παραλία για να κάνω το μπάνιο μου και να χαλαρώσω εχθές από το τρέξιμο των προηγούμενων ημερών θυσίασα την εκδρομή μου στο Κάπρι... Όλα καλά, τα νερά ήταν σούπερ αν κ δεν είχε άμμο, σχετικά νορμάλ τιμές, καλό μπιτς μπαρ και εστιατόριο, αλλά... με τσίμπησε τσούχτρα!! Ρε παιδιά, κοψοχολιάστηκα δε το έχω ξαναπάθει ποτέ στη ζωή μου σε Ελληνική θάλασσα, αν και ξέρω ότι φυσικά έχουμε τσούχτρες κι εδώ, αλλά όπως καταλαβαίνετε μου χάλασε όλη τη διάθεση και τη καλή ανάμνηση. Χώρια που χτυπιέμαι που δε πήγα τελικά Κάπρι και προτίμησα να γίνω θύμα της τσούχτρας... Πάντως να ξέρετε, διάβασα μετά στο ίντερνετ ότι όλη η περιοχή του Αμάλφι τις τελευταίες εβδομάδες έχει πρόβλημα, οπότε το νου σας αν πάτε κατά κει και θέλετε βουτιές.

Αυτά, και ευχαριστώ αν διαβάσατε αυτό το σεντόνι. Το Κάπρι μου έμεινε άχτι.

@JANIMA τι έγινε γύρισες? Περιμένω και τις δικές σου εντυπώσεις, Montepertuso δε πήγα αλλά δεν ήταν μακριά? Πως βολευτήκατε με τις συγκοινωνίες? Το βράδυ του Σαββάτου πήγες στη γιορτή? Πως γυρίσατε?
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
@taxidiara Εγώ πήγα Πεμπτη βραδυ Νάπολι, Παρασκευή πρωί ποζιτανο και έφυγα Κυριακή 5 και τ απογευματάκι δυστυχώς είχα μόνο αυτες τις μερες φετος διαθέσιμες για διακοπές οποτε δεν προλάβαινα να κανω πολλα πραγματα... Αρχικα ευχαριστω παρα πολυ που με ενημέρωσες για τ campania Express πραγματικα γιατι και εγω ειδα τι χαμος γινοταν στο απλο τρενο με εσωσες αππ πολυ ταλαιπωρια..Επειτα επειδη την ιδιωτικβ μεταφορά απο σορρεντο μοντεπερτουσο την αποφασισαμε αρκετα τελευταια στιγμή πληρωσαμε 90 ευρω ενω αν ενημερώναμε εγκαιρα τ ξενοδοχειο θα μας εκλεινε με τν εταιρία που συνεργάζονται με 70.. γι αυτο στο γυρισμο κανονισαμε και μεις με τ ξενοδοχειο απο μοντεπερτουσο για αεροδρομιο Νάπολης με 120 ευρω.. απο το Μοντεπερτουσο στο ποζιτανο ηταν αρκετα κοντα μπορω να πω μ ευκολη πρόσβαση καναμε απο 10 λεπτα μεχρι 20 τ περισσοτερο αναλογα τν ωρα και τν κινηση ομως η διαδρομη που εκανε ηταν πολυ ομορφη με παρα πολυ ωραια θεαα εβλεπες απο αρκετα ψηλα τ ποζιτανο.. μειναμε σε ενοικιαζόμενα δωματια εμεις στην ουσια εβγαινε αρκετα πιο οικονομικο απο τις τιμες που χα δει στο ποζιτανο. Εχω να πω οτι ειμαι 22 και κουράστηκα επισης παρα πολυ με τις ανηφορες και την αφόρητη ζεστη ..εκανα και στασεις και αγοραζα συνεχεια παγωμενο νερο κι τ ριχνα στο κεφαλι μου χαχα.. πηραμε και μεις φερρυ και πηγαμε αμαλφι καναμε βολτα στα στενακια και αγορασαμε απο κει ολα τα σουβενίρ που ταν στην μιση τιμη απο τι στο ποζιτανο και πολυ καλυτερα ..Δυστυχώς δεν πήγαμε ravello θελαμε πολυ γτι ειχαμε ακουσει τα καλύτερα αλλα ημασταν μονο δυομιση μερες ακτη αμαλφι και η αληθεια ειναι οτι δν αντεχαμε χαχα .. μου αρεσε τ ποζιτανο αλλα η αληθεια ειναι πως αν δεν έχεις αρκςτσ λεφτα δρν το ζεις στο επακρο.. μενει αρκετα ανεκπλήρωτο.. πηγαμε στο πανηγυρι μου θυμησε λγο ελλαδα οταν χρυπουσαν ασταματητα οι καμπανες.. το καλο ειν οτι λογω ημερασ αλλαξαν ρ δρομολογια και αντι ν τελιεωσουν 10κ 20 τ βραδυ τελειωσαν 12 κι 20 οποτε προλαβαμε αρκετα ..
 

andalusia

Member
Μηνύματα
38
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
Εχω μπερδευτει με ολα αυτα που διαβασα. Μπορει καποιος να με κατατοπισει? Τελικα η διαδρομη αξιζει με αυτοκινητο η μεχρι ενα σημειο. Και γενικα μπρορειτε να μου χαρτογραφησετε το ταξιδι. Θα κατεβω Ρωμη (μεσα Ιουλιου ακομη δεν εχω κλεισει) και απο κει λεω να παρω αυτοκινητο. Θα εχω μια εβδομαδα. Που και πως μου προτεινετε να διαθεσω τις μερες ( Ναπολη και ολα τα αλλα προς αμαλφι και καπρι που δεν θυμαμαι ) . Ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom