Διακοπές με γονείς και παιδιά φοιτητές. Που να πάμε;

El123l

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπέρα σας,
Θα πάμε οικογενειακώς ταξίδι με τους γονείς μου και μια ακόμα οικογένεια. Ψάχνουμε γενικώς εναν προορισμό που να ικανοποιήσει και εμάς τους φοιτητές αλλά και τους γονείς μας (7 μερες περίπου). Προσφανωσ Δεν μιλάω για κατι ξέφρενο, αλλά να εχει κανα μπαράκι κανα κλαμπάκι να βγούμε κανα βραδυ και μεις. Επειδή πραγματικά δεν ξέρουμε που να πάμε, πείτε μας καμία ιδέα, άμα γνωρίζετε.
(Πέρυσι είχαμε πάει Αλόννησο, δεν λέω εξαιρετικό νησί και πανέμορφο, αλλά δεν είχε και πολλά πράγματα να κάνουμε εγώ με τα υπόλοιπα παιδιά.)
Σας ευχαριστώ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.929
Likes
40.765
Καλησπέρα σας,
Θα πάμε οικογενειακώς ταξίδι με τους γονείς μου και μια ακόμα οικογένεια. Ψάχνουμε γενικώς εναν προορισμό που να ικανοποιήσει και εμάς τους φοιτητές αλλά και τους γονείς μας (7 μερες περίπου).
Χαλκιδικη.
Αν και πιστευω οτι ηρθε η ωρα να δωσετε χαρτζιλικι στους γονεις σας να πανε μονοι τους διακοπες.
 

El123l

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Χαλκιδικη.
Αν και πιστευω οτι ηρθε η ωρα να δωσετε χαρτζιλικι στους γονεις σας να πανε μονοι τους διακοπες.
Χαχαχαχα θα πάμε και μόνοι μας, απλά επειδή λείπουμε σε άλλες πόλεις και μας βλέπουν Χριστούγεννα, Πάσχα, καλοκαιρι. (Καλά για τους γονείς δεν το συζητώ, μια χαρά ταξιδεύουνε)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα σας,
Θα πάμε οικογενειακώς ταξίδι με τους γονείς μου και μια ακόμα οικογένεια. Ψάχνουμε γενικώς εναν προορισμό που να ικανοποιήσει και εμάς τους φοιτητές αλλά και τους γονείς μας (7 μερες περίπου). Προσφανωσ Δεν μιλάω για κατι ξέφρενο, αλλά να εχει κανα μπαράκι κανα κλαμπάκι να βγούμε κανα βραδυ και μεις. Επειδή πραγματικά δεν ξέρουμε που να πάμε, πείτε μας καμία ιδέα, άμα γνωρίζετε.
(Πέρυσι είχαμε πάει Αλόννησο, δεν λέω εξαιρετικό νησί και πανέμορφο, αλλά δεν είχε και πολλά πράγματα να κάνουμε εγώ με τα υπόλοιπα παιδιά.)
Σας ευχαριστώ
Χαίρετε. Να πάτε σε ένα μέρος που θα το επιλέγατε για διακοπές μόνοι σας. Ένα ζωντανό νησί. Οι γονείς σας μια χαρά θα περάσουν και εσείς δεν θα βαρεθείτε.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Αν υπάρχουν άτομα την παρέα με δίπλωμα, θα ψήφιζα κι εγώ Κρήτη. Κι εμείς τελευταία φορά που πήγαμε διακοπές με τους γονείς ήταν στην Κρήτη, στον Πλατανιά (το 2005, πριν τον μάθουμε από τον Μαρινάκη :haha:).

Όπως λέει και ο geopap, τα Χανιά (όχι οπωσδήποτε διαμονή μέσα στην πόλη) πιστεύω αποτελούν χρυσή τομή. Έχουν νυχτερινή ζωή, ωραίες κοντινές παραλίες (Φαλάσαρνα, Φραγκοκάστελο, Ελαφονήσι - πανέμορφο το απόγευμα που ο κόσμος αρχίζει να σπάει), ενώ μπορείτε να περπατήσετε και στο Φαράγγι της Σαμαριάς.

Άλλη επιλογή, οπωσδήποτε με αυτοκίνητο, είναι τα Μάταλα. Υπάρχουν πανέμορφες παραλίες τριγύρω (βλ. Άγιος Παύλος) ενώ υπάρχει κίνηση και το βράδυ. Οι γονείς ίσως βαρεθούν εκεί.
 

El123l

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Αν υπάρχουν άτομα την παρέα με δίπλωμα, θα ψήφιζα κι εγώ Κρήτη. Κι εμείς τελευταία φορά που πήγαμε διακοπές με τους γονείς ήταν στην Κρήτη, στον Πλατανιά (το 2005, πριν τον μάθουμε από τον Μαρινάκη :haha:).

Όπως λέει και ο geopap, τα Χανιά (όχι οπωσδήποτε διαμονή μέσα στην πόλη) πιστεύω αποτελούν χρυσή τομή. Έχουν νυχτερινή ζωή, ωραίες κοντινές παραλίες (Φαλάσαρνα, Φραγκοκάστελο, Ελαφονήσι - πανέμορφο το απόγευμα που ο κόσμος αρχίζει να σπάει), ενώ μπορείτε να περπατήσετε και στο Φαράγγι της Σαμαριάς.

Άλλη επιλογή, οπωσδήποτε με αυτοκίνητο, είναι τα Μάταλα. Υπάρχουν πανέμορφες παραλίες τριγύρω (βλ. Άγιος Παύλος) ενώ υπάρχει κίνηση και το βράδυ. Οι γονείς ίσως βαρεθούν εκεί.
δυστυχως η κρητη απορριπτεται, γιατι εκει θα πανε οι υπολοιποι της παρεας για διακοπες μονοι τους.. :( και γω κρητη θα ηθελα..
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Εγω θα προτεινα Παρο. Οι γονεις μπορουν να κινηθουν στην "ησυχη" μερια κ εσεις Ναουσα
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
εκει θα πανε οι υπολοιποι της παρεας για διακοπες μονοι τους
Με μπέρδεψες τώρα... :confused:

Δεν θα πάτε και οι δύο οικογένειες (γονείς και παιδιά) όλοι μαζί στο ίδιο μέρος; Αν δεν είστε όλοι μαζί, ποιο είναι το δίλημμα σου για το μέρος; ;)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom