Λιθουανία Βίλνιους

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα σας!θελω να ταξιδεψω για το βιλνιους για 3 ημερες τον απριλιο!να υποθεσω η συγκοινωνια απο το αεροδρομιο για το κεντρο θα ειναι ευκολη μιας και ειναι 6 χιλιομετρα ετσι?ειναι καλυτερο να παρω λεωφορειο η τρενο?εχει καποιος να προτεινει καποια ωραια μερη για καφε και για διασκεδαση το βραδυ?η καποιο μαγαζι ωραιο για φαγητο?αξιζει να παω ημερησια στο καουνας?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
καλησπερα σας!θελω να ταξιδεψω για το βιλνιους για 3 ημερες τον απριλιο!να υποθεσω η συγκοινωνια απο το αεροδρομιο για το κεντρο θα ειναι ευκολη μιας και ειναι 6 χιλιομετρα ετσι?ειναι καλυτερο να παρω λεωφορειο η τρενο?εχει καποιος να προτεινει καποια ωραια μερη για καφε και για διασκεδαση το βραδυ?η καποιο μαγαζι ωραιο για φαγητο?αξιζει να παω ημερησια στο καουνας?
Σε τρεις μέρες αν χωρέσεις μονοήμερη καλύτερα να είναι στο Τρακάι.
 
Last edited:

kristy

Member
Μηνύματα
70
Likes
19
Καλημερα! Ταξιδευω κι εγω τελη Ιουνιου για Βιλνιους και θα ηθελα να μαθω σε 3 μερες τι αξιζει να επισκεφτω! Και πως θα ειναι ο καιρος, υποθετω οτι θα χρειαστω και καποια ζεστα ρουχα! Ευχαριστωω!
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Καλημερα! Ταξιδευω κι εγω τελη Ιουνιου για Βιλνιους και θα ηθελα να μαθω σε 3 μερες τι αξιζει να επισκεφτω! Και πως θα ειναι ο καιρος, υποθετω οτι θα χρειαστω και καποια ζεστα ρουχα! Ευχαριστωω!
Παλια πολη του Βιλνιους,KGB μουσειο,Πυργος του Βιλνιους,παλατι του αυτοκρατορα,καθεδρικος του Βιλνιους,μουσειο των παραισθησεων ειναι μερικες απο τις προτασεις μου...Εκδρομη στο Τρακαι οπωσδηποτε,ειναι ~30' απόσταση και να υπολογίσεις μιση μερα για μια χαλαρη βολτα και επισκεψη στο Κάστρο.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλημερα! Ταξιδευω κι εγω τελη Ιουνιου για Βιλνιους και θα ηθελα να μαθω σε 3 μερες τι αξιζει να επισκεφτω! Και πως θα ειναι ο καιρος, υποθετω οτι θα χρειαστω και καποια ζεστα ρουχα! Ευχαριστωω!
Γειτονιά Uzupis.
Καμιά ζακέτα-ελαφρύ μπουφάν θα τα χρειαστείς. Τσέκαρε τον καιρό λίγες μέρες πριν φύγεις.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα σας!θα ηθελα να ρωτησω μιας και θελω να παω αρχες σεπτεμβριου στο βιλνιους ποιες ειναι οι καλυτερες επιλογες για φαγητο και για ποτο το βραδυ!
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
καλησπερα σας!θα ηθελα να ρωτησω μιας και θελω να παω αρχες σεπτεμβριου στο βιλνιους ποιες ειναι οι καλυτερες επιλογες για φαγητο και για ποτο το βραδυ!
Γεία σου Bobcat,

Στην πλατεία που βρίσκετε το Δημαρχείο θα βρείς πολλά και καλά μαγαζιά για φαί και ποτό. Στα σοκάκια της stikliu.g στην πλατεία του δημαρχείου θα βρείς πολύ καλά μαγαζιά για φαί. Στην απέναντι μεριά στην Saviciaus g. γίνετε ένας ψιλοχαμούλης με μπαράκια.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Γεία σου Bobcat,

Στην πλατεία που βρίσκετε το Δημαρχείο θα βρείς πολλά και καλά μαγαζιά για φαί και ποτό. Στα σοκάκια της stikliu.g στην πλατεία του δημαρχείου θα βρείς πολύ καλά μαγαζιά για φαί. Στην απέναντι μεριά στην Saviciaus g. γίνετε ένας ψιλοχαμούλης με μπαράκια.
σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε για την αμεση απαντηση σου!θα μεινω στο Hotel Congress..να υποθεσω οτι θα ειμαι ανετος με τα ποδια η με το λεωφορειο?απο το αεροδρομιο του βιλνιους ειδα οτι ειναι πολυ κοντα στο κεντρο..!εχεις να προτεινεις καποιο συγκεγκριμενο μαγαζακι για φαγητο που σου αρεσε?να το εχω στα υποψην μου?η ολα στο δημαρχειο προσφερουν πολυ καλο φαγητο?
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε για την αμεση απαντηση σου!θα μεινω στο Hotel Congress..να υποθεσω οτι θα ειμαι ανετος με τα ποδια η με το λεωφορειο?απο το αεροδρομιο του βιλνιους ειδα οτι ειναι πολυ κοντα στο κεντρο..!εχεις να προτεινεις καποιο συγκεγκριμενο μαγαζακι για φαγητο που σου αρεσε?να το εχω στα υποψην μου?η ολα στο δημαρχειο προσφερουν πολυ καλο φαγητο?
Ναι, θα είσαι άνετος με τα πόδια , γενικά από κει που μένεις μεχρι το δημαρχείο θα περνάς μέσα από την παλιά πόλη που είναι γεμάτη με πολύ ωραία μαγαζιά για φαΐ ή ποτό. Δυστυχώς δεν θυμάμαι τα μαγαζιά που έκατσα και έφαγα. Μπορείς να μπεις στο trip advisor να ψάξεις για μερικά καλά εστιατόρια αν σε ανησυχεί τόσο πολύ το φαΐ . Σου εύχομαι να περάσεις τέλεια !!!!!
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
καλησπερα σας!θα ηθελα να ρωτησω μιας και θελω να παω αρχες σεπτεμβριου στο βιλνιους ποιες ειναι οι καλυτερες επιλογες για φαγητο και για ποτο το βραδυ!
Για φαγητο σου προτείνω το Snekutis . το τιμησαμε 2 μερες! δοκιμασε Zeppelin πατατες και κατι σε πατατοpancakes με κρεας ή τυρι κτλ
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Για φαγητο σου προτείνω το Snekutis . το τιμησαμε 2 μερες! δοκιμασε Zeppelin πατατες και κατι σε πατατοpancakes με κρεας ή τυρι κτλ

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις πληροφοριες σου!θα το εχω στα υποψην μου το Snekutis και να δοκιμασω zeppelin πατατες οπωςδηποτε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom