Βόρεια Κορέα Θα ξαναγίνει της Κορέας!

Stavros1988

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Διάβασες πουθενά τέτοιο ισχυρισμό; Προσπάθησα να παρουσιάσω όσο πιο ουδέτερα μπορούσα κάποια πράγματα, αυτό δε σημαίνει ότι η χώρα είναι μια χαρά. Όντως όμως ΚΑΠΟΙΕΣ (όχι φυσικά όλες) από τις ειδήσεις που κυκλοφορούν για τη χώρα είναι εξόφθαλμα fake.
Και εσύ από την πλευρά σου προσπαθείς να ισοροπησεις την προπαγάνδα μιλάμε για καθεστώς τι περίμενες να τους βλέπεις να κλαίνε... Για τουρισμό πηγές προσπαθούν να σου πασάρουν ότι όλα είναι καλά οι άνθρωποι είναι σαν ζώα από την προπαγάνδα που έχουν φάει δεν έχουν ιδέα τι γίνεται στο κόσμο λογικό να χαμογελούν είτε για να μην πεθάνουν είτε γιατί δεν ξέρουν αν υπάρχει καλύτερο σταμάτησε να να λέτε τα θετικά και Καλά αυτού του εκτρωματος
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και εσύ από την πλευρά σου προσπαθείς να ισοροπησεις την προπαγάνδα μιλάμε για καθεστώς τι περίμενες να τους βλέπεις να κλαίνε... Για τουρισμό πηγές προσπαθούν να σου πασάρουν ότι όλα είναι καλά οι άνθρωποι είναι σαν ζώα από την προπαγάνδα που έχουν φάει δεν έχουν ιδέα τι γίνεται στο κόσμο λογικό να χαμογελούν είτε για να μην πεθάνουν είτε γιατί δεν ξέρουν αν υπάρχει καλύτερο σταμάτησε να να λέτε τα θετικά και Καλά αυτού του εκτρωματος
Όσο έγραφες έκανα edit το προηγούμενο μου post και το επέκτεινα. Εν πάσει περιπτώσει, νομίζω ότι έχω αποφύγει τους χαρακτηρισμούς, και δε μιλάω για "τα καλά" του καθεστώτος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όσο έγραφες έκανα edit το προηγούμενο μου post και το επέκτεινα. Εν πάσει περιπτώσει, νομίζω ότι έχω αποφύγει τους χαρακτηρισμούς, και δε μιλάω για "τα καλά" του καθεστώτος.
Τώρα βρε @taver καθεσαι κι εσύ και απολογεισαι... Γράψε την ιστορία σου όπως τη θες και νομίζεις και ο καθένας ας βγάλει ο,τι συμπεράσματα νομίζει. Τόσο ωραία ιστορία είναι κρίμα να αναλωθεί σε disclaimers κι επεξηγήσεις.

Όποιος θέλει να γράψει καποια ιστορια για τις δικες του εντυπώσεις απο τη Βόρειο Κορέα, ας το κάνει. Αλλά να κάνουμε πολιτικό σχολιασμό σε κάθε κεφάλαιο είναι λίγο ανούσιο.

Το φόρουμ είναι κυρίως ταξιδιωτικό. Αναποφευκτο είναι ο κάθε συγγραφέας να εκφράσει και πολιτικές η κοινωνικές του πεποιθήσεις με αφορμή τα μέρη που επισκέφθηκε, αλλά η αστική (διαδικτυακή) ευγένεια επιβάλλει να αφήνουμε τους συγγραφείς να ολοκληρώνουν τις ιστορίες τους χωρίς να μετατρέπουμε τις συμφωνίες η διαφωνίες σε επίκεντρο της ιστορίας. Επίκεντρο υποτίθεται ότι είναι το ταξίδι, έτσι κατανοώ εγώ την ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ιστορία. Χάρη μας κάνουν οι άνθρωποι που κάθονται και δημοσιεύουν τα ταξίδια τους, μην τους το βγάζουμε ξινό.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τώρα βρε @taver καθεσαι κι εσύ και απολογεισαι... Γράψε την ιστορία σου όπως τη θες και νομίζεις και ο καθένας ας βγάλει ο,τι συμπεράσματα νομίζει. Τόσο ωραία ιστορία είναι κρίμα να αναλωθεί σε disclaimers κι επεξηγήσεις.

Όποιος θέλει να γράψει καποια ιστορια για τις δικες του εντυπώσεις απο τη Βόρειο Κορέα, ας το κάνει. Αλλά να κάνουμε πολιτικό σχολιασμό σε κάθε κεφάλαιο είναι λίγο ανούσιο.

Το φόρουμ είναι κυρίως ταξιδιωτικό. Αναποφευκτο είναι ο κάθε συγγραφέας να εκφράσει και πολιτικές η κοινωνικές του πεποιθήσεις με αφορμή τα μέρη που επισκέφθηκε, αλλά η αστική (διαδικτυακή) ευγένεια επιβάλλει να αφήνουμε τους συγγραφείς να ολοκληρώνουν τις ιστορίες τους χωρίς να μετατρέπουμε τις συμφωνίες η διαφωνίες σε επίκεντρο της ιστορίας. Επίκεντρο υποτίθεται ότι είναι το ταξίδι, έτσι κατανοώ εγώ την ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ιστορία. Χάρη μας κάνουν οι άνθρωποι που κάθονται και δημοσιεύουν τα ταξίδια τους, μην τους το βγάζουμε ξινό.
Επί της διαδικασίας, αυτή δεν είναι η ιστορία που γράφω τώρα, είναι αυτή που είχα γράψει πριν σχεδόν πέντε χρόνια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έλα ρε παιδιά τώρα έλεος που θα βγάλουμε και μια φασιστική χώρα οτι είναι μια χαρά και όλες οι ειδήσεις είναι fake
Aν θες να διαβάσεις για πραγματικά fake news από μία δημοκρατική χώρα, ψάξε για την κατάθεση της Nayirah στις ΗΠΑ λίγο πριν τον πόλεμο του Κόλπου. Μα καλά οι Αμερικάνοι δεν κατάλαβαν ότι η υποτιθέμενη κατατρεγμένη Κουβεϊτιανή που τους κατέθετε για τις θηριωδίες των Ιρακινών στο νοσοκομείο ήταν η κόρη του πρέσβη του Κουβέιτ στις ΗΠΑ; Kαι αφού έστησαν το παραπάνω γιατί να μη στήσουν και όλα αυτά τα τρελά ότι ο Κιμ ταΐζει τα σκυλιά του με τους θείους και τις θείες του;
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Διάβασα όλο το post που έβαλε ο taver.

1) Δυσανάλογη ποινή για ένα κομμάτι χαρτί
2) Τα ανθρώπινα δικαιώματα παραβιάστηκαν σε όλα τα επίπεδα ( το λέει ο author)
3) Λέει ότι ακόμη και αν δεν τον χτύπησαν, του ασκήθηκε ψυχολογική βία.

Επίσης το αποτέλεσμα (καθώς μόνο αυτό μετράει) ήταν ότι το παιδί πέθανε. Θυμάμαι την υπόθεση, όταν είχε δείξει τότε που τον πήγαιναν σε δίκη η τηλεόραση, πολύ είχα στεναχωρεί χωρίς να τον γνωρίζω

Ούτε 1 ευρώ για ταξίδι στην Βόρεια Κορέα, εκτός αν σε 1000 χρόνια γίνουν άνθρωποι.

Άκου 15 χρόνια για ένα poster ??

Όποιος θέλει να δει αν αυτά είναι προπαγάνδα, μπορεί ο ίδιος να πάει να κατεβάσει κάποιο poster και να έρθει εδώ να μας γράψει την εμπειρία του. Εμείς λογικά και σε 15 χρόνια εδώ θα είμαστε.


Παρόλα αυτά χαίρομαι να διαβάζω τις ιστορίες σου γιατί μέσα από αυτές γνωρίζω προορισμούς , που δεν έχω σκοπό να πάω ποτέ.
 

Stavros1988

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Τώρα βρε @taver καθεσαι κι εσύ και απολογεισαι... Γράψε την ιστορία σου όπως τη θες και νομίζεις και ο καθένας ας βγάλει ο,τι συμπεράσματα νομίζει. Τόσο ωραία ιστορία είναι κρίμα να αναλωθεί σε disclaimers κι επεξηγήσεις.

Όποιος θέλει να γράψει καποια ιστορια για τις δικες του εντυπώσεις απο τη Βόρειο Κορέα, ας το κάνει. Αλλά να κάνουμε πολιτικό σχολιασμό σε κάθε κεφάλαιο είναι λίγο ανούσιο.

Το φόρουμ είναι κυρίως ταξιδιωτικό. Αναποφευκτο είναι ο κάθε συγγραφέας να εκφράσει και πολιτικές η κοινωνικές του πεποιθήσεις με αφορμή τα μέρη που επισκέφθηκε, αλλά η αστική (διαδικτυακή) ευγένεια επιβάλλει να αφήνουμε τους συγγραφείς να ολοκληρώνουν τις ιστορίες τους χωρίς να μετατρέπουμε τις συμφωνίες η διαφωνίες σε επίκεντρο της ιστορίας. Επίκεντρο υποτίθεται ότι είναι το ταξίδι, έτσι κατανοώ εγώ την ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ιστορία. Χάρη μας κάνουν οι άνθρωποι που κάθονται και δημοσιεύουν τα ταξίδια τους, μην τους το βγάζουμε ξινό.
Ρε φιλε αυτό κατάλαβες εσύ και βγήκες σαν δικηγόρος εγώ μίλησα για τα υπονοούμενα ότι ο κόσμος γελάει δεν είδα να πεινάνε στους κτλ άρα η χούντα είναι καλή μην ακούτε τα fake news των αμερικανων
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ρε φιλε αυτό κατάλαβες εσύ και βγήκες σαν δικηγόρος εγώ μίλησα για τα υπονοούμενα ότι ο κόσμος γελάει δεν είδα να πεινάνε στους κτλ άρα η χούντα είναι καλή μην ακούτε τα fake news των αμερικανων
Μπορείς να μας εντοπίσεις έστω ένα τέτοιο "υπονοούμενο" στο κείμενο που σχολιάζεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom