2020 Που πάμε.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.275
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ δε ξέρω τι μου συμβαίνει και ακόμα δεν έχω κλείσει τίποτα.. Όχι απλά δεν έχω κλείσει -όπως έκανα άλλες φορές- αλλά ούτε καν ξέρω προς τα που θέλω να πάω :confused: Δηλαδή έχω διάφορα στο μυαλό μου αλλά είτε δε με ενθουσιάζει κάτι ιδιαίτερα -και κουράστηκα πια να πηγαίνω κάπου που δε με τρελαίνει η ιδέα απλά για να λέω ότι πήγα κάπου- και αυτά που με ενθουσιάζουν σαν ιδέα είναι λίγο δύσκολο να πραγματοποιηθούν... Ουφ, προβλήματα κι εμείς οι ταξιδεμένοι :lol:
E για πες μερικά να πάρουμε/δώσουμε ιδέες.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
E για πες μερικά να πάρουμε/δώσουμε ιδέες.
Προς το παρόν σκέφτομαι να πάω Μάλτα 4-5 μέρες είτε τη περίοδο της 25ης Μαρτίου είτε τη Πρωτομαγιά. Του Αγίου Πνεύματος λέω να πάω Κάπρι που μου έμεινε άχτι επειδή δε πήγα τώρα, και να το συνδυάσω μάλλον με Σορρέντο γιατί η Νάπολη δεν μου έκανε κάτι το λίγο που την είδα. Αλλά κι αυτό δεν είναι σίγουρο, πιο πολύ για το ταξίδι στη Μάλτα ψήνομαι.

Το μεγάλο ερωτηματικό είναι για το καλοκαίρι (Αύγουστο) που μπορώ να πάρω πολλές μέρες άδεια αντί να κυνηγάω τα τριήμερα και τις αργίες όπως τον υπόλοιπο χρόνο. Ψοφάω για Ανδαλουσία αλλά έχω θέμα με τη πολλή ζέστη, όχι ότι δε θα αντέξω, αλλά δε θα το ευχαριστηθώ πιστεύω. Περιμένω να γυρίσει με το καλό η @Italitsa που θα πάει φέτος τέτοια εποχή, να διαβάσω εντυπώσεις κι αν παλεύεται. Σκεφτόμουν και για Σικελία, αλλά ισχύει το ίδιο περί αφόρητης ζέστης? Δε ξέρω, αλλά αν πάω προς Ιταλία λίγο πριν, δε θάναι too much να ξαναπάω άμεσα προς τα κει?

Επίσης ΨΟΦΑΩ να πάω ξανά ΗΠΑ, και έχω φαγωθεί με τη Νέα Ορλεάνη. Αλλά με τι να τη συνδυάσω? Σκέφτομαι διάφορους συνδυασμούς, αλλά το Μαϊάμι δε θα παλεύεται επίσης εκείνη την εποχή, το Σικάγο που βολεύει από ότι είδα σε πτήσεις δε μου λέει κάτι ιδιαίτερο για να πάω, η Ουάσινγκτον έτσι κι έτσι (ειδικά με το Τράμπ στο Λευκό Οίκο και εκλογές εν όψει δεν...), ήθελα να κάνω τουρ στο Νότο πχ να ξεκινήσω από Ατλάντα και να πάω και Τσάρλεστον και Σαβάνα αλλά είναι λίγο δύσκολη η μετακίνηση και δε ξέρω αν μου βγαίνουν κ οι μέρες, και αν πάω ΗΠΑ, θέλω οπωσδήποτε να ξαναπάω Λος Άντζελες γιατί μου άρεσε πολύ κι έχω αφήσει διάφορα που δεν είδα. Κάποια στιγμή θέλω να πάω Χαβάη, αλλά είναι ολίγον εκτός μπάτζετ.

Δε θα έλεγα όμως όχι σε κάτι διαφορετικό, πχ θα ήθελα να πάω σαφάρι αλλά θέλει εμβόλια, και είμαι και φοβιτσιάρα και δε ξέρω αν μπορώ να μείνω σε lodges θα νόμιζα ότι θα μου κάνει "τσα" το λιοντάρι ξαφνικά. Η Ασία δε μου λέει κάτι ιδιαίτερο, αν και αρχικά σκέφτηκα το συνδυασμό Σιγκαπούρη-Μπαλί αλλά μπα.. Όχι άμεσα τουλάχιστον. Θέλω κάτι εξωτικό, διαφορετικό αλλά να έχει και διάφορα να δω και να χαλαρώσω. Γι΄αυτό σκεφτόμουν να το τερματίσω και κοιτάω προς Σευχέλλες μεριά αλλά και κει διστάζω για διάφορους λόγους...

Ζω ένα δράμα, αφήστε τα :bash:
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Προς το παρόν σκέφτομαι να πάω Μάλτα 4-5 μέρες είτε τη περίοδο της 25ης Μαρτίου είτε τη Πρωτομαγιά. Του Αγίου Πνεύματος λέω να πάω Κάπρι που μου έμεινε άχτι επειδή δε πήγα τώρα, και να το συνδυάσω μάλλον με Σορρέντο γιατί η Νάπολη δεν μου έκανε κάτι το λίγο που την είδα. Αλλά κι αυτό δεν είναι σίγουρο, πιο πολύ για το ταξίδι στη Μάλτα ψήνομαι.

Το μεγάλο ερωτηματικό είναι για το καλοκαίρι (Αύγουστο) που μπορώ να πάρω πολλές μέρες άδεια αντί να κυνηγάω τα τριήμερα και τις αργίες όπως τον υπόλοιπο χρόνο. Ψοφάω για Ανδαλουσία αλλά έχω θέμα με τη πολλή ζέστη, όχι ότι δε θα αντέξω, αλλά δε θα το ευχαριστηθώ πιστεύω. Περιμένω να γυρίσει με το καλό η @Italitsa που θα πάει φέτος τέτοια εποχή, να διαβάσω εντυπώσεις κι αν παλεύεται. Σκεφτόμουν και για Σικελία, αλλά ισχύει το ίδιο περί αφόρητης ζέστης? Δε ξέρω, αλλά αν πάω προς Ιταλία λίγο πριν, δε θάναι too much να ξαναπάω άμεσα προς τα κει?

Επίσης ΨΟΦΑΩ να πάω ξανά ΗΠΑ, και έχω φαγωθεί με τη Νέα Ορλεάνη. Αλλά με τι να τη συνδυάσω? Σκέφτομαι διάφορους συνδυασμούς, αλλά το Μαϊάμι δε θα παλεύεται επίσης εκείνη την εποχή, το Σικάγο που βολεύει από ότι είδα σε πτήσεις δε μου λέει κάτι ιδιαίτερο για να πάω, η Ουάσινγκτον έτσι κι έτσι (ειδικά με το Τράμπ στο Λευκό Οίκο και εκλογές εν όψει δεν...), ήθελα να κάνω τουρ στο Νότο πχ να ξεκινήσω από Ατλάντα και να πάω και Τσάρλεστον και Σαβάνα αλλά είναι λίγο δύσκολη η μετακίνηση και δε ξέρω αν μου βγαίνουν κ οι μέρες, και αν πάω ΗΠΑ, θέλω οπωσδήποτε να ξαναπάω Λος Άντζελες γιατί μου άρεσε πολύ κι έχω αφήσει διάφορα που δεν είδα. Κάποια στιγμή θέλω να πάω Χαβάη, αλλά είναι ολίγον εκτός μπάτζετ.

Δε θα έλεγα όμως όχι σε κάτι διαφορετικό, πχ θα ήθελα να πάω σαφάρι αλλά θέλει εμβόλια, και είμαι και φοβιτσιάρα και δε ξέρω αν μπορώ να μείνω σε lodges θα νόμιζα ότι θα μου κάνει "τσα" το λιοντάρι ξαφνικά. Η Ασία δε μου λέει κάτι ιδιαίτερο, αν και αρχικά σκέφτηκα το συνδυασμό Σιγκαπούρη-Μπαλί αλλά μπα.. Όχι άμεσα τουλάχιστον. Θέλω κάτι εξωτικό, διαφορετικό αλλά να έχει και διάφορα να δω και να χαλαρώσω. Γι΄αυτό σκεφτόμουν να το τερματίσω και κοιτάω προς Σευχέλλες μεριά αλλά και κει διστάζω για διάφορους λόγους...

Ζω ένα δράμα, αφήστε τα :bash:
Μια βδομάδα που έμεινα Νέα Ορλεάνη δε βαρέθηκα ούτε στιγμή. Το πρόβλημα είναι η ζέστη και υγρασία οπότε δε θα στη συνιστούσα Αύγουστο η καλοκαίρι γενικότερα. Ιανουαριο και ήμουν με κοντομανικο τη μέρα.

Δε χρειάζεσαι εμβόλια για όλες τις χώρες που μπορείς να κάνεις σαφάρι. Υπάρχουν μέρη που δε χρειάζεται καν αγωγή για ελονοσία. Είναι υπέροχη εμπειρία και στο λέω όντας σκεπτικός στην αρχή.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μια βδομάδα που έμεινα Νέα Ορλεάνη δε βαρέθηκα ούτε στιγμή. Το πρόβλημα είναι η ζέστη και υγρασία οπότε δε θα στη συνιστούσα Αύγουστο η καλοκαίρι γενικότερα. Ιανουαριο και ήμουν με κοντομανικο τη μέρα.

Δε χρειάζεσαι εμβόλια για όλες τις χώρες που μπορείς να κάνεις σαφάρι. Υπάρχουν μέρη που δε χρειάζεται καν αγωγή για ελονοσία. Είναι υπέροχη εμπειρία και στο λέω όντας σκεπτικός στην αρχή.
Σ΄ευχαριστώ για την απάντηση αλλά όπως είπα παραπάνω δε παίζει να πάρω πολλές μέρες άδεια τον υπόλοιπο χρόνο για να πάω εκεί, μόνο Αύγουστο γίνεται. Το ξέρω θάχει πολλή ζέστη. Είναι ίδια περίπτωση με Ανδαλουσία πιστεύω μόνο που παίζει να βρέχει κιόλας από ότι διάβασα... Δε ξέρω... Προς το παρόν όλα είναι στο μυαλό μου. Ελπίζω κάτι από όλα αυτά να υλοποιηθεί
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Σ΄ευχαριστώ για την απάντηση αλλά όπως είπα παραπάνω δε παίζει να πάρω πολλές μέρες άδεια τον υπόλοιπο χρόνο για να πάω εκεί, μόνο Αύγουστο γίνεται. Το ξέρω θάχει πολλή ζέστη. Είναι ίδια περίπτωση με Ανδαλουσία πιστεύω μόνο που παίζει να βρέχει κιόλας από ότι διάβασα... Δε ξέρω... Προς το παρόν όλα είναι στο μυαλό μου. Ελπίζω κάτι από όλα αυτά να υλοποιηθεί
Εγώ θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς το Bali. Δε θα το μετανοιώσεις. Ανάλογα με τις μέρες που διαθέτεις, μπορείς να το συνδυάσεις με Java και Lombok. Είναι ένας προορισμός που συνδυάζει και φύση και πολιτισμό. Θα δεις και κάτι διαφορετικό (εξωτίλα στα κόκκινα)!
Αν θες Ευρώπη και είσαι της φύσης, σκεψου και για Αζόρες...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. γιατί η Νάπολη δεν μου έκανε κάτι
2.Σκεφτόμουν και για Σικελία, αλλά ισχύει το ίδιο περί αφόρητης ζέστης?
3. κοιτάω προς Σευχέλλες μεριά αλλά και κει διστάζω
1. αυτα να λες πιο μαλακα μην παθουμε αποπληξια κ με τετοιο καυσωνα..
2. Οχι. καμμια σχεση. στο βορρα δε ακομα καλυτερα στο ανοικτο πελαγος..
3. γιατι?
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
@taxidiara Εννοείται πως όταν επιστρέψω θα μοιραστώ την εμπειρία μου με το όλο θέμα της ζέστης. Δεν νομίζω ούτε εγώ ότι τίθεται θέμα μη αντοχής, υπάρχει τόσος κόσμος που ζει εκεί και την αντέχει. Πιστεύω πάντως πως με ένα πιο χαλαρό πρόγραμμα απ' ότι το δικό μου και ενδεχομένως και με ξενοδοχεία με πισίνα για μεσημεριανές βούτες θα το ευχαριστηθείς μια χαρά.

Και μιας και είμαστε σε αυτό το νήμα, για να μην βγω εντελώς οφ τόπικ, το μόνο που έχει πέσει στο τραπέζι για το 2020 αλλά ακόμη σοβαρός προγραμματισμός δεν έχει γίνει, είναι η πολυπόθητη Ισλανδία με campervan, την οποία όμως υπολογίζω για μέσα Σεπτέμβρη. Η ιδέα είναι αυτή, κατά πόσο θα γίνει με αυτόν τον τρόπο και αυτή την εποχή ακόμη παραμένει άγνωστο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.275
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Προς το παρόν σκέφτομαι να πάω Μάλτα 4-5 μέρες είτε τη περίοδο της 25ης Μαρτίου είτε τη Πρωτομαγιά. Του Αγίου Πνεύματος λέω να πάω Κάπρι που μου έμεινε άχτι επειδή δε πήγα τώρα, και να το συνδυάσω μάλλον με Σορρέντο γιατί η Νάπολη δεν μου έκανε κάτι το λίγο που την είδα. Αλλά κι αυτό δεν είναι σίγουρο, πιο πολύ για το ταξίδι στη Μάλτα ψήνομαι.

Το μεγάλο ερωτηματικό είναι για το καλοκαίρι (Αύγουστο) που μπορώ να πάρω πολλές μέρες άδεια αντί να κυνηγάω τα τριήμερα και τις αργίες όπως τον υπόλοιπο χρόνο. Ψοφάω για Ανδαλουσία αλλά έχω θέμα με τη πολλή ζέστη, όχι ότι δε θα αντέξω, αλλά δε θα το ευχαριστηθώ πιστεύω. Περιμένω να γυρίσει με το καλό η @Italitsa που θα πάει φέτος τέτοια εποχή, να διαβάσω εντυπώσεις κι αν παλεύεται. Σκεφτόμουν και για Σικελία, αλλά ισχύει το ίδιο περί αφόρητης ζέστης? Δε ξέρω, αλλά αν πάω προς Ιταλία λίγο πριν, δε θάναι too much να ξαναπάω άμεσα προς τα κει?

Επίσης ΨΟΦΑΩ να πάω ξανά ΗΠΑ, και έχω φαγωθεί με τη Νέα Ορλεάνη. Αλλά με τι να τη συνδυάσω? Σκέφτομαι διάφορους συνδυασμούς, αλλά το Μαϊάμι δε θα παλεύεται επίσης εκείνη την εποχή, το Σικάγο που βολεύει από ότι είδα σε πτήσεις δε μου λέει κάτι ιδιαίτερο για να πάω, η Ουάσινγκτον έτσι κι έτσι (ειδικά με το Τράμπ στο Λευκό Οίκο και εκλογές εν όψει δεν...), ήθελα να κάνω τουρ στο Νότο πχ να ξεκινήσω από Ατλάντα και να πάω και Τσάρλεστον και Σαβάνα αλλά είναι λίγο δύσκολη η μετακίνηση και δε ξέρω αν μου βγαίνουν κ οι μέρες, και αν πάω ΗΠΑ, θέλω οπωσδήποτε να ξαναπάω Λος Άντζελες γιατί μου άρεσε πολύ κι έχω αφήσει διάφορα που δεν είδα. Κάποια στιγμή θέλω να πάω Χαβάη, αλλά είναι ολίγον εκτός μπάτζετ.

Δε θα έλεγα όμως όχι σε κάτι διαφορετικό, πχ θα ήθελα να πάω σαφάρι αλλά θέλει εμβόλια, και είμαι και φοβιτσιάρα και δε ξέρω αν μπορώ να μείνω σε lodges θα νόμιζα ότι θα μου κάνει "τσα" το λιοντάρι ξαφνικά. Η Ασία δε μου λέει κάτι ιδιαίτερο, αν και αρχικά σκέφτηκα το συνδυασμό Σιγκαπούρη-Μπαλί αλλά μπα.. Όχι άμεσα τουλάχιστον. Θέλω κάτι εξωτικό, διαφορετικό αλλά να έχει και διάφορα να δω και να χαλαρώσω. Γι΄αυτό σκεφτόμουν να το τερματίσω και κοιτάω προς Σευχέλλες μεριά αλλά και κει διστάζω για διάφορους λόγους...

Ζω ένα δράμα, αφήστε τα :bash:
Η Ουάσιγκτον είναι πολύ ενδιαφέρουσα πόλη κι έχει και κοντινούς συνδυασμούς. Τον Τραμπ δε νομίζω να τον δεις, διαδηλωτές ναι, κι έχει την πλάκα του.

Αύγουστο αν είχα διαθέσιμο θα χτυπούσα μια Ουκρανία.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Δεκέμβριος 2020 Μπαλί-Σιγκαπούρη.Φέτος το Δεκέμβρη βόρεια Ελλάδα!!!!
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Προς το παρόν σκέφτομαι να πάω Μάλτα 4-5 μέρες είτε τη περίοδο της 25ης Μαρτίου είτε τη Πρωτομαγιά. Του Αγίου Πνεύματος λέω να πάω Κάπρι που μου έμεινε άχτι επειδή δε πήγα τώρα, και να το συνδυάσω μάλλον με Σορρέντο γιατί η Νάπολη δεν μου έκανε κάτι το λίγο που την είδα. Αλλά κι αυτό δεν είναι σίγουρο, πιο πολύ για το ταξίδι στη Μάλτα ψήνομαι.
Η Μάλτα είναι υπέροχη!!!Είχα περάσει φανταστικά!!!Είχα πάει Αγίου Πνεύματος 4 μέρες!!!
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Μηνύματα
29
Likes
110
Προς το παρόν σκέφτομαι να πάω Μάλτα 4-5 μέρες είτε τη περίοδο της 25ης Μαρτίου είτε τη Πρωτομαγιά. Του Αγίου Πνεύματος λέω να πάω Κάπρι που μου έμεινε άχτι επειδή δε πήγα τώρα, και να το συνδυάσω μάλλον με Σορρέντο γιατί η Νάπολη δεν μου έκανε κάτι το λίγο που την είδα. Αλλά κι αυτό δεν είναι σίγουρο, πιο πολύ για το ταξίδι στη Μάλτα ψήνομαι.

Το μεγάλο ερωτηματικό είναι για το καλοκαίρι (Αύγουστο) που μπορώ να πάρω πολλές μέρες άδεια αντί να κυνηγάω τα τριήμερα και τις αργίες όπως τον υπόλοιπο χρόνο. Ψοφάω για Ανδαλουσία αλλά έχω θέμα με τη πολλή ζέστη, όχι ότι δε θα αντέξω, αλλά δε θα το ευχαριστηθώ πιστεύω. Περιμένω να γυρίσει με το καλό η @Italitsa που θα πάει φέτος τέτοια εποχή, να διαβάσω εντυπώσεις κι αν παλεύεται. Σκεφτόμουν και για Σικελία, αλλά ισχύει το ίδιο περί αφόρητης ζέστης? Δε ξέρω, αλλά αν πάω προς Ιταλία λίγο πριν, δε θάναι too much να ξαναπάω άμεσα προς τα κει?

Επίσης ΨΟΦΑΩ να πάω ξανά ΗΠΑ, και έχω φαγωθεί με τη Νέα Ορλεάνη. Αλλά με τι να τη συνδυάσω? Σκέφτομαι διάφορους συνδυασμούς, αλλά το Μαϊάμι δε θα παλεύεται επίσης εκείνη την εποχή, το Σικάγο που βολεύει από ότι είδα σε πτήσεις δε μου λέει κάτι ιδιαίτερο για να πάω, η Ουάσινγκτον έτσι κι έτσι (ειδικά με το Τράμπ στο Λευκό Οίκο και εκλογές εν όψει δεν...), ήθελα να κάνω τουρ στο Νότο πχ να ξεκινήσω από Ατλάντα και να πάω και Τσάρλεστον και Σαβάνα αλλά είναι λίγο δύσκολη η μετακίνηση και δε ξέρω αν μου βγαίνουν κ οι μέρες, και αν πάω ΗΠΑ, θέλω οπωσδήποτε να ξαναπάω Λος Άντζελες γιατί μου άρεσε πολύ κι έχω αφήσει διάφορα που δεν είδα. Κάποια στιγμή θέλω να πάω Χαβάη, αλλά είναι ολίγον εκτός μπάτζετ.

Δε θα έλεγα όμως όχι σε κάτι διαφορετικό, πχ θα ήθελα να πάω σαφάρι αλλά θέλει εμβόλια, και είμαι και φοβιτσιάρα και δε ξέρω αν μπορώ να μείνω σε lodges θα νόμιζα ότι θα μου κάνει "τσα" το λιοντάρι ξαφνικά. Η Ασία δε μου λέει κάτι ιδιαίτερο, αν και αρχικά σκέφτηκα το συνδυασμό Σιγκαπούρη-Μπαλί αλλά μπα.. Όχι άμεσα τουλάχιστον. Θέλω κάτι εξωτικό, διαφορετικό αλλά να έχει και διάφορα να δω και να χαλαρώσω. Γι΄αυτό σκεφτόμουν να το τερματίσω και κοιτάω προς Σευχέλλες μεριά αλλά και κει διστάζω για διάφορους λόγους...

Ζω ένα δράμα, αφήστε τα :bash:
Το Μαιάμι, εκτός του ότι δεν παλεύεται λόγω καιρού, 9/10 άτομα που ξέρω και έχουν πάει ξενερώνουν έστω και λίγο, μεταξύ αυτών και εγώ που έχω μείνει αρκετούς μήνες, σπαστά βέβαια, λόγω οικογένειας.


Ουάσινγκτον δεν με ξετρέλανε να σου πω την αλήθεια, αν και είναι ιδιαίτερη πόλη και πρέπει κάποια στιγμή να την δεις. Η αδερφή μου, απ'την άλλη είναι ερωτευμένη με την πόλη και πάει 2 φορές το χρόνο. Σαβάνα πάρα πολύ όμορφη πόλη, ειδικά για τα αμερικανικά δεδομένα, αξίζει σίγουρα κατά τη γνώμη μου. Λος Άντζελες έχω μείνει μόλις μία μέρα, αλλα από τα λίγα που είδα μου φάνηκε σαν το Μαιάμι, δηλαδή πολύς ντόρος για το τίποτα. Καμία σχέση με Νέα Υόρκη, Σαν Φραντζίσκο και Σικάγο.

Επίσης να σκεφτείς την Ουκρανία, που σου πρότεινε και ο Yorgos, αν και με τα μυαλά που κουβαλάμε οι Έλληνες δύσκολα θα βρεις παρέα για εκεί. Εξαιρετικό το Κίεβο και η Οδησσός, πολύ ενδιαφέρον και το Τσέρνομπιλ, ενώ υπάρχουν και διαμαντάκια τύπου Λβιβ και Ντνίπρο(χωρίς να είναι ακριβώς ελκυστικό, έχει κάτι το ιδιαίτερ0). Αλλά στον Έλληνα αν του πεις οτιδήποτε άλλο εκτός από Ρώμη/Βουδαπέστη/Λονδίνο/Παρίσι θα σε στραβοκοιτάξει. Τουλάχιστον εγώ που είμαι σε μικρή ηλικία αυτήν την αντιμετώπιση έχω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.615
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom