Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Η είσοδος στη Sagrada Familia είναι δωρεάν για παιδιά κάτω των 10 ετών ή κάτω των 7;
Είναι από κάτω των 11 ετών.
https://tickets.sagradafamilia.org/

Είναι απίθανο να μπορέσουμε να εισέλθουμε αν δεν έχουμε κλείσει εισιτήρια από το διαδίκτυο;
Από δύσκολο έως αδύνατο.
Το πάρκο Γκουέλ έχει ή όχι δωρεάν είσοδο;
Ναι κάποιες ώρες έχει δωρεάν είσοδο.Αλλά πάλι πρέπει να έχει εισιτήριο έστω και μηδενικό.
Έμπα στο σαιτ τους τον καιρό που θα έρθεις για περισσότερες πληροφορίες.
https://www.parkguellonline.cat/pg_...y=PARC&retorn=ok&grupActiv=&codiActiv=&lang=3

Από το αεροδρόμιο στο κέντρο πάμε με μέτρο ή με λεωφορείο;
Εξαρτάτε από την θέση του ξενοδοχείου σου πως βολεύει.Όταν κλείσεις μας λες ποιο είναι και θα σου πούμε τι βολεύει καλύτερα.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Είναι από κάτω των 11 ετών.
https://tickets.sagradafamilia.org/


Από δύσκολο έως αδύνατο.

Ναι κάποιες ώρες έχει δωρεάν είσοδο.Αλλά πάλι πρέπει να έχει εισιτήριο έστω και μηδενικό.
Έμπα στο σαιτ τους τον καιρό που θα έρθεις για περισσότερες πληροφορίες.
https://www.parkguellonline.cat/pg_...y=PARC&retorn=ok&grupActiv=&codiActiv=&lang=3


Εξαρτάτε από την θέση του ξενοδοχείου σου πως βολεύει.Όταν κλείσεις μας λες ποιο είναι και θα σου πούμε τι βολεύει καλύτερα.
Pan pan είμαστε οικογένεια με 2 έφηβους.Πρώτα ο Θεός την Παρασκευή θα είμαστε Βαρκελώνη..επειδή παντού σχεδόν θα πληρώσουμε εισιτήρια ενηλίκων ή σχεδόν ενηλίκων επί τέσσερα και θα ξεφύγει πολύ ο προυπολογισμός (δεν έχει πουθενά family tickets) θα ήθελα να ρωτήσω...είδα κάποια free walking tours για γοτθική συνοικία και για τα κτίρια του Gaudi...ποιά είναι η γνώμη σου;Αξίζει;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Δεν μου έχουν κάνει ποτέ τέτοια ξενάγηση ,αλλά αφού είναι δωρεάν δεν έχεις να χάσεις κάτι,
εκτός από τον χρόνο σου.Συνήθως αυτοί σου γίνονται φορτικοί να σου πουλήσουν κάποια εκδρομή
εκτός πόλεως.Ευγενικά τα βλέπω τα παιδιά,αλλά δεν ξέρω τις γνώσεις τους.
Στην γοτθική είναι το ξενοδοχείο σας;
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Δεν μου έχουν κάνει ποτέ τέτοια ξενάγηση ,αλλά αφού είναι δωρεάν δεν έχεις να χάσεις κάτι,
εκτός από τον χρόνο σου.Συνήθως αυτοί σου γίνονται φορτικοί να σου πουλήσουν κάποια εκδρομή
εκτός πόλεως.Ευγενικά τα βλέπω τα παιδιά,αλλά δεν ξέρω τις γνώσεις τους.
Στην γοτθική είναι το ξενοδοχείο σας;
Στο paral lel θα μείνουμε..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Ωραία.Θα σου στείλω με πμ το τηλ.μου να κάνουμε μια βόλτα.Την Παρασκευή έρχεται μια φίλη μου από Θεσσαλονίκη,
οπότε κατά το Σάββατο κάνουμε μαζί μια βόλτα στην συνοικία αν θέλετε.
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Εξαρτάτε από την θέση του ξενοδοχείου σου πως βολεύει.Όταν κλείσεις μας λες ποιο είναι και θα σου πούμε τι βολεύει καλύτερα.[/QUOTE]

Σε ευχαριστώ θερμά!!
Το ξενοδοχείο μας είναι το hotel Roma Reial στην Plaça Reial 11.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Από το αεροδρόμιο παίρνεις το Μετρό και κατεβαίνεις στο τέρμα Zona Universitaria.
Από εκεί παίρνεις το μετρό L3 (δεν έχει άλλο να μπερδευτείς) και κατεβαίνεις στάση
Liceu.Από εκεί σε 5 λεπτά είσαι ξενοδοχείο.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Παναγιωτη κοιταξε την ατζεντα σου σε παρακαλώ . Που φανταζομαι είναι φορτωμένη !
26-29 Σεπτεμβριου θα βρίσκεσαι Βαρκελώνη ;

Θα βρισκομαι στην πόλη μετά απο αρκετα χρόνια . Θα χαρώ να πιουμε καφέ και να γνωριστουμε επιτέλους .
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Pan pan είμαστε οικογένεια με 2 έφηβους.Πρώτα ο Θεός την Παρασκευή θα είμαστε Βαρκελώνη..επειδή παντού σχεδόν θα πληρώσουμε εισιτήρια ενηλίκων ή σχεδόν ενηλίκων επί τέσσερα και θα ξεφύγει πολύ ο προυπολογισμός (δεν έχει πουθενά family tickets) θα ήθελα να ρωτήσω...είδα κάποια free walking tours για γοτθική συνοικία και για τα κτίρια του Gaudi...ποιά είναι η γνώμη σου;Αξίζει;
Έχω πάει σε παρόμοια walking tours σε αρκετες πόλεις της Ευρώπης. Οι ξεναγοί ποτε δεν έγιναν φορτικοί. Απλά στο τέλος της ξενάγησης, μας είπαν ότι μπορούμε να τους αφήσουμε κάποιο tip, ο,τι θέλαμε εμεις. Νομίζω είναι ένας καλος τρόπος για να μάθεις μερικά πράγματα παραπάνω για την πόλη και για τα κτήρια, δεν θα χάσετε κάτι. Γενικά αν δεν σας ενδιαφέρει άμεσα η αρχιτεκτονική ή η τέχνη κτλ κτλ δεν έχει ετσι και αλλιως νοημα να μπείτε σε μερικά μουσεια ή κτήρια μόνο και μόνο για να λέτε ότι τα είδατε, χωρίς να καταλάβετε και πολλά. Καλύτερα να απολαύσετε την πόλη.
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Από το αεροδρόμιο παίρνεις το Μετρό και κατεβαίνεις στο τέρμα Zona Universitaria.
Από εκεί παίρνεις το μετρό L3 (δεν έχει άλλο να μπερδευτείς) και κατεβαίνεις στάση
Liceu.Από εκεί σε 5 λεπτά είσαι ξενοδοχείο.
Σε ευχαριστώ πολύ,να είσαι καλά! Είσαι ευγενέστατος!
 

MariaDion

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα κι από εμένα παιδιά!!βρίσκομαι ήδη Βαρκελώνη οπότε θα ήθελα τα φώτα σας γιατί θέλουμε αύριο πρωί να πάμε πάρκο γκουελ νωρίς το πρωί που δεν έχει εισιτήριο, γνωρίζει κανείς πιο λεωφορείο βολεύει?Γιατί διαβάσαμε ότι το μέτρο σε αφήνει αρκετά κάτω κι έχει ποδαρόδρομο και τα ποδαράκια μας ήδη έχουν φουσκάλες από το πολυ περπάτημα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.764
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom