Ακτοπλοϊκά εισιτήρια

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Παρασκευή με Τρίτη είναι, αν και σε περίοδο αιχμής. Κλείσε τον Μάιο για να μην αγχώνεσαι και να πετύχεις εκπτώσεις.
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα. Θέλω να πάω Ηράκλειο κάποιες συγκεκριμένες μέρες μέσα στις γιορτές και θέλω να κλείσω μονοκλίνη καμπίνα. Αρχικά, έψαξα πρώτα με ANEK που είναι φθηνότερη. Είδα ότι δεν υπάρχει απλή Μονοκλίνη εξωτερική ή Μονοκλίνη Εσωτερική, αλλά μόνο Μονοκλίνη εξωτερική ΑΚ1 στην οποία επιτρέπεται η παραμονή κατοικίδιων. Η ερώτησή μου είναι αν μπορώ να την κλείσω, εφόσον εγώ δεν θα φέρω μαζί κατοικίδιο. Θα υπάρξει πρόβλημα; Ευχαριστώ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μα αφου η εταιρεια δεν χρεωνει το κατοικιδιο στη γραμμη αυτη, γιατι να εχει προβλημα?
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Μα αφου η εταιρεια δεν χρεωνει το κατοικιδιο στη γραμμη αυτη, γιατι να εχει προβλημα?
Δεν έχω ιδέα από την πολιτική της. Αλλά με παραξένεψε λίγο ότι υπάρχει καμπίνα για κατοικίδια. Θα επικοινωνήσω μαζί τους καλού κακού.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλησπέρα. Θέλω να πάω Ηράκλειο κάποιες συγκεκριμένες μέρες μέσα στις γιορτές και θέλω να κλείσω μονοκλίνη καμπίνα. Αρχικά, έψαξα πρώτα με ANEK που είναι φθηνότερη. Είδα ότι δεν υπάρχει απλή Μονοκλίνη εξωτερική ή Μονοκλίνη Εσωτερική, αλλά μόνο Μονοκλίνη εξωτερική ΑΚ1 στην οποία επιτρέπεται η παραμονή κατοικίδιων. Η ερώτησή μου είναι αν μπορώ να την κλείσω, εφόσον εγώ δεν θα φέρω μαζί κατοικίδιο. Θα υπάρξει πρόβλημα; Ευχαριστώ.
Επιτρέπεται η παραμονή κατοικιδίων, δεν είναι υποχρεωτική!!! Αν έχεις κατοικίδιο, μπορείς να μείνεις σε αυτή, γιατί ενδεχομένως σε άλλες κατηγορίες καμπίνας απαγορεύεται. Αν έγραφε ότι επιτρέπονται τα παιδιά και εσύ δεν έχεις, θα είχες την ίδια απορία;;; :lol::bleh:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εκπτώσεις της τάξης του 30%, προσφέρει η ακτοπλοική εταιρεία Attica Group, μέσω των εταιρειών Blue Star Ferries και Hellenic Seaways, για διακοπές σε Λέσβο, Χίο, Λέρο και Κω.

Η έκπτωση ισχύει από 14/06/19 έως 30/09/19 και αφορά σε όλες τις κατηγορίες επιβατικών εισιτηρίων, Ι.Χ. αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών, με την προϋπόθεση οι ενδιαφερόμενοι να προσκομίζουν στα κατά τόπους συνεργαζόμενα πρακτορεία αποδεικτικό, το οποίο να επιβεβαιώνει τουλάχιστον 4 διανυκτερεύσεις σε ξενοδοχείο ή ενοικιαζόμενο κατάλυμα σε κάποιον από τους συγκεκριμένους προορισμούς.

https://www.bluestarferries.com/el/...ι-κω.html?Itemid=189&year=2019#editor-content
 

Saefmar

Member
Μηνύματα
48
Likes
56
Καλησπέρα στην παρεα.
Θέλω μια βοήθεια σχετικά με την κάρτα sea smiles η οποία σου δίνει 30% εκπτωση για αμάξι εαν εχεις ταξιδεψει ηδη μια φορα μεσα στον χρονο.
1) Πρεπει να εχουμε κρατησει τα αποκομματα του εισιτηριου?
2) Εκπτωση δικαιουσαι μονο στο πλοιο που εχεις ταξιδεψει? Αν ταξιδεψες πχ. με Bluestar εκπτωση δικαουσαι μονο με Blue star η σε μια απο τους τρεις συνεργατες της Sea smiles (superfast, bluestar, hellenic)?
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Επειδή είχα την ίδια απορία πρόσφατα, να σου εξηγήσω.

Θα πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της Sea smiles και θα τους πεις ότι ακριβώς είπες εδώ. Θα σου ζητήσουν να τους στείλεις με email ένα έγγραφο αίτημα υπογεγραμμένο ΚΕΠ για βεβαίωση υπογραφής ότι ζητάς να σου δώσουν τον κωδικό του εισιτηρίου (αν έχεις ταξιδέψει τον προηγούμενο χρόνο με μία από τις εταιρείες που ανήκουν στην Sea Smiles). Εφόσον το παραλάβουν θα τους πεις ημερομηνία που είχες ταξιδέψει, όνομα κτλ, θα σε βρουν στο σύστημα καθ θα πάρεις τον κωδικό. Μετά θα μπορείς να κάνεις εγγραφή στο πρόγραμμα και να πάρεις την έκπτωση.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εγώ σε ανάλογη περίπτωση είχα βάλει το πρακτορείο από το οποίο είχα εκδώσει τα εισιτήρια να μου βρει τους κωδικούς - κάτι που έκανε αδιαμαρτύρητα. Τα προνόμια της κάρτας έχουν επεκταθεί σε όλες τις εταιρίες του ομίλου (superfast, hellenic, blue star) ή αλλιώς έχουν ενοποιηθεί τα προγράμματα επιβράβευσής τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom