Aegean Airlines Check in με την Aegean

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.068
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπερα. Έκλεισα πρωτη φορα εισιτήρια με την aegean. Επειδή έκανα login στην εφαρμογή μέσο της google πήρε τον όνομα μου σαν Eystathios. Στην ταυτότητα ειναι Efstathios,λετε να εχω πρόβλημα κατα το check in?
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπερα. Έκλεισα πρωτη φορα εισιτήρια με την aegean. Επειδή έκανα login στην εφαρμογή μέσο της google πήρε τον όνομα μου σαν Eystathios. Στην ταυτότητα ειναι Efstathios,λετε να εχω πρόβλημα κατα το check in?
Έτσι φαίνεται στο εισιτηριο;Πάρε τηλέφωνο και ζητά αλλαγη σε πρώτη φαση
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.068
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ναι στην κράτηση φαίνεται Efstathios και είναι για ταξίδι εξωτερικού. Θα τους πάρω τηλ να δω τι θα μου πούνε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.980
Ειναι καλη ιδεα να δοκιμασω το modify check in λιγο πριν την πτηση ωστε να παρω θεσεις πιο μπροστα δωρεαν, αν ειναι διαθεσιμες? Μπορω να επιστρεψω πισω στις προηγουμενες θεσεις αν μου ζητησει εξτρα χρηματα, εφοσον δεν εχω επιβεβαιωσει τις νεες θεσεις?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.056
Likes
1.603
Ειναι καλη ιδεα να δοκιμασω το modify check in λιγο πριν την πτηση ωστε να παρω θεσεις πιο μπροστα δωρεαν, αν ειναι διαθεσιμες? Μπορω να επιστρεψω πισω στις προηγουμενες θεσεις αν μου ζητησει εξτρα χρηματα, εφοσον δεν εχω επιβεβαιωσει τις νεες θεσεις?
Αν κατάλαβα σωστά το ερώτημά σου, σε περίπτωση που δοκιμάσεις να αλλάξεις θέση, οι θέσεις με χρέωση εξακολουθούν να παρέχονται με χρέωση, δεν δίνονται δωρεάν. Αλλαγές μπορείς να κάνει μέχρι 30' πριν την πτήση που κλείνει το ηλεκτρονικό check in, δηλαδή είτε να επιλέξεις άλλη θέση πίσω δωρεάν, είτε μπροστά με χρέωση. Σημειωτέον, το ίδιο ισχύει αν στο check in σου εκχωρηθεί τυχαία θέση μπροστά. Μπορείς να την αλλάξεις με άλλη μπροστά με πληρωμή, ή πίσω δωρεάν.
Αν δεν ολοκληρωθεί η διαδικασία αλλαγής θέσης, δεν αλλάζει η θέση που σου έχει καταχωρηθεί.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.980
Ευχαριστω. Ελεγα αν εμειναν στο παρα 35' απουλητες οι μπροστινες, μηπως τις διαθετουν δωρεαν. Θα κανω μια δοκιμη παρολα αυτα. Εχω καλουτσικες θεσεις, αλλα ηθελα να τσεκαρω πως λειτουργει η εταιρεια.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Ευχαριστω. Ελεγα αν εμειναν στο παρα 35' απουλητες οι μπροστινες, μηπως τις διαθετουν δωρεαν. Θα κανω μια δοκιμη παρολα αυτα. Εχω καλουτσικες θεσεις, αλλα ηθελα να τσεκαρω πως λειτουργει η εταιρεια.
Σε οσες πτησεις με aegean εχω παει επειδη ειναι σιγουρο 9 στα 10 οι μπροστινες να ειναι αδειες σε σχεση με τις πισω λογικα αν πας στο γκισε ή αν πας να μπεις απο τους τελευταιους θα σε ρωτησουν αν θες να σε βαλουν μπροστα..σε πτηση για Κατανια ειμασταν 10 ατομα για να ολοκληρωθει το boarding,με ρωτησαν αν θελω να μπει χειραποσκευη κατω και αν θελω κατσω στις μπροστινες ή στην εξοδο κινδυνου αλλα δε εκανα τιποτα απο τα 2..σε πτηση επιστροφης απο Ροδο τη Δευτερα,επειδη ολοι ειχαν κλεισει στις στανταρ θεσεις και ενω η κοπελα στο γκισε μου χε δωσει εισιτηριο με στανταρ θεση,10 λεπτα πριν το boarding με εβαλε σε εξοδο κινδυνου τσαμπα οπως εκανε και με μερικους επιβατες ακομα..απ οτι καταλαβα πρεπει σε καθε σειρα του αεροπλανου να καθετε εστω και ενας επιβατης
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.980
Δεν καιγομαι και τοσο ωστε να σταθω στο γκισε γι αυτο. Εχω καλουτσικες θεσεις, απλα ειχα την απορια αν μπορω να το κανω με 2 κλικ απο το κινητο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Δεν καιγομαι και τοσο ωστε να σταθω στο γκισε γι αυτο. Εχω καλουτσικες θεσεις, απλα ειχα την απορια αν μπορω να το κανω με 2 κλικ απο το κινητο.
οχι μονο αν στο προτεινουν οι ιδιοι λιγο πριν την επιβιβαση
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω εδώ και μέρες κλείσει ένα αεροπορικό εισητηριο για ιρλανδια με την εταιρια Aegean. Για κακή μου τύχη είχα κάνει το booking από μια συσκευή που ήταν εταιρική και παρέδωσα την συσκευή. Το μήνυμα χάθηκε 100% δεν μπορώ να το ξαναβρώ.
Πήγα στην σελίδα και έκανα αναζητηση του εισιτηρίου με το όνομα και τξ επιθετο και τα στοιχεία πτήσης αλλά δεν μου βγάζει τπτ. Μου είπαν να πάω στα ταμεία πριν την πτήση μόνο με το διαβατήριο.
Υπάρχει κάποιο χρονικό όριο για να μου βγει το booking reference να κάνω τξ check in online και να μην πάω από τα counter?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.056
Likes
1.603
Μηνύματα
6
Likes
0
Αυτό συμπληρώνω και δεν μου έρχεται τπτ σε email. Πήρα τηλ και μου λένε με το διαβατήριο να πάω εκεί την ημέρα της πτήσης και θα μου δώσουν το εισιτήριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom