Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ερώτηση για τους ειδικούς :lol::lol:
Έχω να προλάβω πτήση στις 13:40 από Αθήνα για Γενεύη στις 21 Ιουλίου. Θα βρίσκομαι μάλλον στη Λάρισα τη προηγούμενη και με μια γρήγορη ματιά στα τρένα/λεωφορεία πρέπει να ξεκινήσω μεσάνυχτα για να είμαι σίγουρος ότι θα προλάβω να φτάσω στην ώρα μου(δεν εμπιστεύομαι τον ΟΣΕ για την πρωινή σύνδεση,έστω και με το καινούργιο :bleh:)
Σκέφτηκα την εναλλακτική της πτήσης από το αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης. Βλέπω τη πτήση της Ολυμπιακής που φτάνει στην Αθήνα στις 12:15 στα 54,59 ευρώ.
Έχω μαζεμένα μίλια τα οποία δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Την ίδια πτήση μπορώ να τη κλείσω με 5.000 μίλια και 14,59 ευρώ.
Λόγω του ότι δεν είμαι σίγουρος ότι θα βρίσκομαι στη Λάρισα τη προηγούμενη μέρα, αξίζει να τα κλείσω από τώρα με τα 45 ευρώ ή να χρησιμοποιήσω την επιλογή με τα μίλια? :shock:
Εαν εισαι στη Λαρισα στην προηγουμενη τοτε θα ειναι ταλαιπωρια να ανεβεις Θεσσαλονικη για να πας αεροδρομιο. Οπότε, πρωτα ξεκαθαρισε αυτο.

Τα 5000 μιλια και 15 ευρω, δηλαδη να γλιτωσεις 40 ευρω νομιζω οτι δεν αξιζει. Καλυτερα 54 ευρω και 500 μιλια αναβαθμισης. Πχ εγω για πτησεις εσωτερικου εαν κανω εξαργυρωση τοτε το κανω για πτησεις που εχουν 50 ευρω διαφορα και πανω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Ξεχυθείτε...
Εξαργυρώστε 20% λιγότερα μίλια σε όλες τις πτήσεις μας!
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/news/2019/aegean-20-years-discount-award-tickets/
Στο τσακ με προλαβε πριν καταληξω σε εισιτηρια star alliance με ενα ανεπιθυμητο stop over και υψηλοτερους φορους αλλα τελικα εκλεισα Aegean με πιο ευχαριστο stop over εξοικονομωντας 5.500 μιλια.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Υπάρχει τρόπος να μην λήξουν οι πόντοι αναβάθμισης;
Αγοράζοντας μίλια αναβάθμισης ώστε να αλλάξεις βαθμίδα, αν βέβαια σου λείπουν μέχρι 1000 ως 3000 μίλια, ανάλογα την κατηγορία, φαντάζομαι. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Kαλημέρα. Ίσως να έχει ήδη απαντηθεί, αλλά θα ήθελα να το ρωτήσω. Τα μίλια που μαζεύει κάποιος λήγουν, δηλαδή θα πρέπει να εξαργυρωθούν μέχρι κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία αλλιώς διαγράφονται;
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Τα αναβάθμισης λήγουν (1 έτος), τα εξαργύρωσης όχι
Μου βάζεις καινούρια δεδομένα και με μπερδεύεις. Ένας συνολικός αριθμός μιλίων που μου γράφει με απεικόνιση σε μία γαλάζια μπάρα, με από πάνω προτάσεις για το πως μπορώ να τα εξαργυρώσω, τί είναι;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μου βάζεις καινούρια δεδομένα και με μπερδεύεις. Ένας συνολικός αριθμός μιλίων που μου γράφει με απεικόνιση σε μία γαλάζια μπάρα, με από πάνω προτάσεις για το πως μπορώ να τα εξαργυρώσω, τί είναι;

Αυτά είναι εξαργύρωσης και δεν λήγουν ποτέ
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Kαλημέρα. Ίσως να έχει ήδη απαντηθεί, αλλά θα ήθελα να το ρωτήσω. Τα μίλια που μαζεύει κάποιος λήγουν, δηλαδή θα πρέπει να εξαργυρωθούν μέχρι κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία αλλιώς διαγράφονται;
Οχι δεν έχουν ημερομηνία λήξης
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Καλησπέρα, εκανα μια οργανωμένη εκδρομή στο εξωτερικό με ταξιδιωτικό γραφείο. Η πτήσεις ήταν με Aegean. Ξερεται αν μπορώ, εκ των υστέρων, να ζητήσω τους πόντους που μου αναλογούν ? Στο ταξιδιωτικό γραφείο δεν ζήτησαν να δώσουμε αριθμό μέλους της Aegean.

Μήπως επειδή ήταν group δεν δικαιούμαι τους πόντους ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom