Τουρκία Πρώτο ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Ας ξαναρωτησω καπως κυριλε εστιατοριο εχει να προτεινει κανεις?με θεα αν εχει ακομα καλυτερα!
Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη το 360 στο νησάκι (suada). Είχα πάει πριν χρόνια, για καλοκαίρι είναι εξαιρετικό.
Επίσης το Mikla στο Marmara Pera.
Δεν ξέρω βέβαια τί εννοείς ακριβώς με την έννοια "κυριλέ", οι τιμές τους πάντως δεν είναι Τουρκίας αλλά Ευρώπης, αν αυτό παίζει ρόλο...
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη το 360 στο νησάκι (suada). Είχα πάει πριν χρόνια, για καλοκαίρι είναι εξαιρετικό.
Επίσης το Mikla στο Marmara Pera.
Δεν ξέρω βέβαια τί εννοείς ακριβώς με την έννοια "κυριλέ", οι τιμές τους πάντως δεν είναι Τουρκίας αλλά Ευρώπης, αν αυτό παίζει ρόλο...
Το Mikla είναι εξαιρετική επιλογή, πολυ ωραιο περιβάλλον και θεα!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη το 360 στο νησάκι (suada). Είχα πάει πριν χρόνια, για καλοκαίρι είναι εξαιρετικό.
Επίσης το Mikla στο Marmara Pera.
Δεν ξέρω βέβαια τί εννοείς ακριβώς με την έννοια "κυριλέ", οι τιμές τους πάντως δεν είναι Τουρκίας αλλά Ευρώπης, αν αυτό παίζει ρόλο...
Το 360 το δα και εγω αλλα δε παρατηρησα αν ειναι σε νησακι ή οχι εκτος και αν δε λεμε το ιδιο:haha:θα το κοιταξω και το αλλο που προτεινε κ η @vickokka σας ευχαριστω :)
 

connosp

Member
Μηνύματα
389
Likes
827
Ας ξαναρωτησω καπως κυριλε εστιατοριο εχει να προτεινει κανεις?με θεα αν εχει ακομα καλυτερα!
Το Hamdi Restaurant απέναντι από τη γέφυρα του Γαλατά στην ευρωπαϊκή πλευρά, πρέπει να έχει τρομερή θέα, ρίξε μια ματία. http://hamdi.com.tr/ Αν και εγώ προσωπικά έφαγα, μόνο σε μη τουριστικά μαγαζιά.
 

Happy Traveler

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.Τελη Αυγούστου θα ταξιδέψω με το σύζυγο στην Κωνσταντινούπολη.Θα ξεκινήσουμε από Βόρεια Ελλάδα πολύ πρωί Τρίτης και θα επιστρέψουμε Σάββατο.Εχω διαβάσει όλες τις ιστορίες περί Τουρκίας.Θα ήθελα να με βοηθήσετε λίγο στην οργάνωση του ταξιδιού, με την έννοια τι αξίζει να δω τώρα για αρχή γιατί σίγουρα θα ακολουθήσει και άλλο ταξίδι.Εχουμε κλείσει ξενοδοχείο στο Εminonu. σκέφτομαι τα εξής: Αγία Σοφία, Μπλε τζαμί, Αγορές, βόλτα στην Ιστικλάλ και Kadikoy με το καραβάκι,τσάι οπωσδήποτε στη Moda και φυσικά ένα παραδοσιακό μπάνιο και μασάζ .Τι λέτε το έχουμε????
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Άνετα πιστεύω.... Και εμένα η πρώτη φορά στην Πόλη έτσι ήταν οδικώς και δεν βλέπω την ώρα να ξαναπάω! Το πρόγραμμα σαν το δικό σου περιπου. Μπλε Τζαμί να πω την αλήθεια το αφήσαμε για άλλη φορά και πήγαμε στο
Σουλεϊμανιγιέ Τζαμί. Επίσης πήγαμε στο Τοπ Καπι (πολύ ωραία εμπειρία δεν άξιζε το Χαρέμι αλλά το είδαμε) . Εάν μπορέσεις δοκίμασε γλυκά από το Karaköy Gulluoglu και καφέ φρέσκο από τον Kurukahveci Mehmet Efendi.
Πρόσθεσε στο πρόγραμμα σου βόλτα στο Καπαλι Τσαρσι και στην Αιγυπτιακη αγορά :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.269
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom