Κούβα Κούβα, η εκδρομή των ονείρων μας στο νησί της επανάστασης.

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σε λίγες μέρες πετάω για Μπαλί και αντί αυτού κάθομαι και διαβάζω για την Κούβα και ψάχνω εισιτήρια. '
:haha: Έτσι είναι, το γράφω κιόλας σαν κανόνα μου, σε κάθε ταξίδι οφείλεις να προετοιμάσεις τα επόμενα.

Εχεις θέσει αρκετά ψηλά τον πήχη, δε ξέρω αν η Κολομβία θα ανταποκριθεί στις προσδοκίες σου αλλά είμαι σίγουρη ότι θα πας συντομα!
Δε θέλω να έχω προσδοκίες, προτιμώ να μη συγκρίνω βασικά τα μέρη αν και αναπόφευγκτα συμβαίνει πολλές φορές. Σου είπα θα επιστρέψω με ερωτήσεις όταν με το καλό ;) Κολομβία και Περού φυσικά είναι οι άμεσοι στόχοι!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Όταν με το καλό πας στο Γιώργο στην Κολομβία, ζήτησε του να σου πει ιστορία από τον έλληνα παππού που γνώρισε στα σύνορα Περού- Βολιβία.
«Φιλαράκι Έλληνας είσαι»
- «Ναι παππού»
- «πες μου αγόρι μου, ανέβηκε τελικά ο Ηρακλής»
:xalara:

Και εις αλλα με υγεία !
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Μπράβο φίλε μου! Μου θύμισες και μένα τα δικά μου! Το 2013 κατάφερα κι έκανα κι εγω αυτό το ταξίδι που το ειχα όνειρο. Λόγω συνθηκών που πετύχαμε δεν μπορέσαμε να κάνουμε κατι πιο εξω απο Αβάνα άλλα κι εκει περάσαμε υπέροχα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μπράβο φίλε μου! Μου θύμισες και μένα τα δικά μου! Το 2013 κατάφερα κι έκανα κι εγω αυτό το ταξίδι που το ειχα όνειρο. Λόγω συνθηκών που πετύχαμε δεν μπορέσαμε να κάνουμε κατι πιο εξω απο Αβάνα άλλα κι εκει περάσαμε υπέροχα.
Καλησπέρα, χαίρομαι πολύ που με αφορμή την ιστορία μου θυμήθηκες το δικό σου ταξίδι.:)
Εννοείται πως η Αβάνα είναι μαγική δε το συζητώ.
Όσο για τα υπόλοιπα που δεν είδατε (και δεν είδαμε) μήπως ήρθε η ώρα να ξεκινήσουμε να ψάχνουμε εισιτήρια;:haha:
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Α ρε αδερφέ, τι μου θύμισες!! Τρομερό το ταξίδι στην Κούβα! Διαβάζω την ιστορία σου και κρατιέμαι να μην ανοίξω άλλο tab και να αρχίσω να ξαναψάχνω εισιτήρια....Όντως 10 μέρες δεν φτάνουν. Επιβεβαιώνω για μελλοντικούς αναγνώστες.....
σιγουρα θα ξαναπαω, τωρα που εχω μπλεξει και με σαλσες ειναι αναποφευκτο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
σιγουρα θα ξαναπαω, τωρα που εχω μπλεξει και με σαλσες ειναι αναποφευκτο
Ω, καλά. σίγουρα, σε βλέπω να ψάχνεις εισιτήρια με αφορμή τέτοια event στην Αβάνα.
Αν και δεν είναι απαραίτητο, σε όλα τα μέρη η Σάλσα είναι σχεδόν αναπόφευγκτη! :)
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ιστορία τόσο καλογραμμένη που την διάβασα σχεδόν μονορούφι! Είναι πολύ ωραία καταγραφή οι φωτογραφίες να παρεμβάλονται στο κείμενο και να "βλέπεις" αυτό που διαβάζεις!

Σου εύχομαι πολλά μελλοντικά ταξίδια για να "ταξιδεύουμε" κι εμείς μέσα απο τις ιστορίες σου!;);)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ιστορία τόσο καλογραμμένη που την διάβασα σχεδόν μονορούφι! Είναι πολύ ωραία καταγραφή οι φωτογραφίες να παρεμβάλονται στο κείμενο και να "βλέπεις" αυτό που διαβάζεις!

Σου εύχομαι πολλά μελλοντικά ταξίδια για να "ταξιδεύουμε" κι εμείς μέσα απο τις ιστορίες σου!;);)
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και τα όμορφα λόγια σου:) Θα προσπαθήσω να κάνω το καλύτερο δυνατό από ταξιδιωτικής πλευράς
Όσον αφορά τη καταγραφή, μου αρέσει αυτό το στυλ για τον κύριο λόγο ότι αν αναζητήσει κάποιος πληροφορίες μέσα απο τα γραφόμενα μου, να είναι όσο πιο εύκολο και κατανοητό γίνεται.
Αυτός άλλωστε δεν είναι και ο απώτερος σκοπός του φορουμ;;)
 
Μηνύματα
235
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και τα όμορφα λόγια σου:) Θα προσπαθήσω να κάνω το καλύτερο δυνατό από ταξιδιωτικής πλευράς
Όσον αφορά τη καταγραφή, μου αρέσει αυτό το στυλ για τον κύριο λόγο ότι αν αναζητήσει κάποιος πληροφορίες μέσα απο τα γραφόμενα μου, να είναι όσο πιο εύκολο και κατανοητό γίνεται.
Αυτός άλλωστε δεν είναι και ο απώτερος σκοπός του φορουμ;;)
Συγκλονιστικη η περιγραφή του ταξιδιού σου στην Κούβα. Θα πάω τον Φεβρουάριο και πραγματικά η ιστορία σου είναι ο καλύτερος ταξιδιωτικός οδηγός. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που διέθεσες για να γράψεις την ιστορία σου !!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Συγκλονιστικη η περιγραφή του ταξιδιού σου στην Κούβα. Θα πάω τον Φεβρουάριο και πραγματικά η ιστορία σου είναι ο καλύτερος ταξιδιωτικός οδηγός. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που διέθεσες για να γράψεις την ιστορία σου !!!
Ευχαριστώ πολύ αρχικά που μπήκες στο κόπο να τη διαβάσεις, και βεβαια για τα πολύ όμορφα λόγια σου που είναι ιδιεταίρως κολακευτικά. Δε ξέρω αν είναι και η πραγματικότητα, μιας και το «ταξιδιωτικός οδηγός» είναι ένας αρκετά σπουδαίος τίτλος στον οποίο δε νομίζω να ανταποκρίνομαι :haha:, χαίρομαι πάντως α κατάφερα να δώσω μια δύο ιδέες για το επερχόμενο ταξίδι σου στη Κούβα.
Είμαι σίγουρος πως θα είναι και για σένα ονειρεμένο;).
 

dimitri

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα στα Ελληνικά ν
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Αρκετές και ενδιαφέρουσες λεπτομέρειες.
Έχω κι εγώ επισκεφτεί την Κούβα σε κάποιο προγενέστερο χρόνο και έχω γράψει τις εντυπώσεις μου εδώ: https://www.worldexperts.com/archives/673 Μπορεί κάποιος να βρει κάτι το ενδιαφέρον.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.368
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom