Βουλγαρία Βοήθεια Βουλγαρία

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα σε όλους! Τον Γενναρη θα πάμε οδικός Βουλγαρία για πρώτη φορά! Θα ξεκινήσουμε από Μπανσκο! Έπειτα θέλουμε να πάμε Σόφια και Φιλιππούπολη! Με ποια σειρά αξίζει να τα πάρουμε ?

Μπασνκο - Σόφια - Φιλιππούπολη η Μπανσκο - Φιλιππούπολη - Σόφια ? Mε σκοπό να είμαστε ποιο κοντά στην Ελλάδα μετά!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλησπέρα σε όλους! Τον Γενναρη θα πάμε οδικός Βουλγαρία για πρώτη φορά! Θα ξεκινήσουμε από Μπανσκο! Έπειτα θέλουμε να πάμε Σόφια και Φιλιππούπολη! Με ποια σειρά αξίζει να τα πάρουμε ?

Μπασνκο - Σόφια - Φιλιππούπολη η Μπανσκο - Φιλιππούπολη - Σόφια ? Mε σκοπό να είμαστε ποιο κοντά στην Ελλάδα μετά!
Εγώ θα προτιμούσα Φιλιππούπολη - Σόφια - Μπάνσκο.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος ?
Απλα προτιμω να ξεκινω απο το πιο μακρινο, και μετα να κατεβαινω. Αν αφησετε το Μπανσκο τελευταιο θα ειστε πιο κοντα στην Ελλαδα στην επιστροφη σας.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Παιδιά καλημέρα! Θέλω λίγο τα φώτα σας!

Αρχικά όπως έχω πει σκεφτόμασταν να πάμε Βουλγαρία με το αμάξι μας από Αθήνα ! Όμως χτες που το σκέφτηκα λίγο καλύτερα έχω κάποιους ενδοιασμούς διότι είμαι ο μόνος οδηγός και δεύτερον νομίζω πως τα έξοδα πήγαινε - έλα είναι αρκετά και το ταξίδι τελικά μόνο οικονομικό δεν θα βγει! Με έναν πρόχειρο υπολογισμό μιλάμε για 350 ΕΥΡΩ βενζίνες και διόδια!

Από την άλλη σκέφτηκα αεροπλάνο από Ελλάδα για Σόφια και νοικιάζουμε αμάξι από εκεί! Εσείς ποια πιστεύεται την καλύτερη επιλογή ?
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
@Thanos92 δεν υπάρχει κανένας λόγος να πας ως εκεί με το αυτοκίνητο. Και πολύ μεγάλη ταλαιπωρία είναι και μεγάλο κόστος ειδικά από την στιγμή που υπάρχει πτήση από την Αθήνα που είναι και πολύ φθηνή. Αντιλαμβάνομαι ότι έχεις αγχωθεί λιγάκι με το θέμα της ενοικίασης οχήματος αλλά πιστεύω είναι η στιγμή να το ξεπεράσεις. Άλλωστε τα ταξίδια γενικά είναι και για να ξεπερνάμε τις φοβίες μας αλλά και πολλές καταστάσεις που μας κάνουν να νιώθουμε άβολα.
 

Io o

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα την άποψή σας σχετικά με το πολυκατάστημα του Σαντανσκι. Σκέπτομαι να το επισκεφτώ για αγορά ρούχων.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
New member και χαίρομαι γιατί η κοινότητας σας είναι άκρως ενδιαφέρουσα!!
Έχω την εξής απορία! Θέλω με τον κολλητό να πάμε Βουλγαρία (Σόφια) από Θεσσαλονίκη
Θα δανειστούμε το αμάξι της φίλης μας όμως! Θα αντιμετωπίσουμε θέμα στα σύνορα; Γνωρίζετε κάτι; Πρέπει το αμάξι να είναι στο όνομα του οδηγού;

Ευχαριστώ εξ των προτέρων και εύχομαι καλή συνέχεια σε όλους!
Καλώς ήρθες και καλά ταξίδια.

Με δανεικό αμάξι χρειάζεται εξουσιοδότηση μεταφρασμένη στα αγγλικά. Στα σύνορα ζητάνε άδεια (και πράσινη κάρτα όχι πάντα) που πρέπει να είναι στο όνομα του οδηγού.
 

Sk7lafkos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Παιδιά ξέρετε τι χρειάζεται για κανείς σε περίπτωση που πάει με δανεικό αμάξι στα σύνορα; Θέλω να πάω αλλά με το αμάξι της φίλη μου, γιατί δεν έχω δικό μου
 

marpissa20

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους,
Σκεφτόμαστε με τον άνδρα μου να πάμε τον Αύγουστο οδικώς στη Βουλγαρία με τα 3 μας παιδιά, η μεγάλη 3 χρονών και τα δίδυμα 6 μηνών. Θα ήθελα από αυτούς που ξερουν απο Βουλγαρια να προτείνουν / συμβουλευσουν / επισημάνουν οτιδήποτε θα μπορούσε να φανεί χρήσιμο σε αυτο το ταξιδι (διαδρομές, μέρη για να επισκέφτουμε, ποιοι δρόμοι είναι καλοί - σημειωτεον οτι δεν ειμαστε για πολυωρα ταξιδια - τα παιδια ζαλιζονται πολυ ευκολα ...). Εχει κανει κανείς αυτο το ταξιδι με μικρα παιδια?. Καθε πληροφορία ειναι χρήσιμη.
Ευχαριστώ εκ των προτερων.
 

Nikolchh

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολους! Ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας ως προς το που θα είναι ομορφότερη η πρωτοχρονιά Φιλιππούπολη ή σοφία; Που αξίζει περισσότερο;
 

connosp

Member
Μηνύματα
388
Likes
825
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολους! Ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας ως προς το που θα είναι ομορφότερη η πρωτοχρονιά Φιλιππούπολη ή σοφία; Που αξίζει περισσότερο;
Γνώμη μου στη Σόφια, σαν μητρόπολη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom