ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Το Long Island είναι πολύ μεγάλη περιοχή, αν είναι στο ανατολικό κομμάτι και μακριά από συγκοινωνία μπορεί να πάρει και 2 ώρες να πάει κάποιος στο Manhattan
 

wings24

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Πολυ κριμα ...η αληθεια ειναι οτι ειμαι σε δίλημμα. Καθως λογω μωρου δεν μπορω να μεινω σε hostel κτλ οποτε σκεφτομαι την εναλλακτικη να μεινουμε καποιες μερες στα ξαδέλφια μας και τις υπολοιπες σε Airbnb για αυτο παρακαλώ εαν καποιος εχει μεινει καπου συο Μανχάταν σε Airbnb να μου δώσει πληροφοριες .Ο ξάδελφος μας πηγαινοέρχεται με το αμαξι στο Μανχάταν για δουλεια και μου ειπε οτι του περνει 1μιση ωρα .Αρα υποθέτω οτι με το τρενο θα ειναι περιπου 20 λεπτα ?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Επαναλαμβάνω, είναι σχετικό...
Ξέρεις αν ο ξάδερφος μενει κοντά σε στάση? Όχι.
Ξέρεις αν μένει π.χ. Αστόρια ή ανατολικά?
Βρες τη διεύθυνση που μένει και βλέπεις αν αξίζει ή οχι, εσύ θα κρίνεις σε κάθε περίπτωση.
Πληροφοριακά οι αποστάσεις είναι πολύ μεγάλες. Έχεις δει καθόλου το χάρτη?
 

wings24

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Ναι τον εχω δει για αυτο και προβληματιζομαι γιατι ειδικα με το μωρο θελω να μεινω καποιες μερες κεντρικα για να γυρισω ευκολα την πολη . Ξερω την αποσταση με το αμαξι μονο και ότι ειναι κοντα σε σταση.Οποτε μαλλον θα κινηθώ ετσι.Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες .
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Ναι τον εχω δει για αυτο και προβληματιζομαι γιατι ειδικα με το μωρο θελω να μεινω καποιες μερες κεντρικα για να γυρισω ευκολα την πολη . Ξερω την αποσταση με το αμαξι μονο και ότι ειναι κοντα σε σταση.Οποτε μαλλον θα κινηθώ ετσι.Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες .
Έχουμε χρησιμοποιήσει πολύ το Lirr (το τρένο που εξυπηρετεί το long island) και ισχύουν αυτά που λέει ο @mourohavlos
Από εκεί που μένουμε εμείς είναι μια ώρα και 20 λεπτά με το τρένο ή 2 ώρες ως Μανχάταν με αυτοκίνητο (ανάλογα με την κίνηση).. Να λάβεις υπόψη σου ότι και το τρένο είναι ακριβό.. Εμάς κοστιζε 30$ το πήγαινε έλα ανά άτομο αν βγάζαμε εισιτήριο από πριν και 20$/άτομο/διαδρομή όσες φορές δε προλάβαμε και βγάλαμε μέσα στο τρενο..
 

wings24

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Ευχαριστώ πολυ.στο συγκεκριμένο τρένο δεν ισχύει το εβδομαδιαίο pass της ΝΥ δηλαδή
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Ευχαριστώ πολυ.στο συγκεκριμένο τρένο δεν ισχύει το εβδομαδιαίο pass της ΝΥ δηλαδή
Όχι δυστυχώς.. εκτός αν μένουν astoria τα ξαδέρφια σας.. Αλλα αν λες πως κάνουν 1ωρα και 20λεπτα με το αμάξι κάπου κοντά με τους δικούς μας συγγενείς θα μένουν.. ίσως κάπως λιγοτερες στάσεις οπότε θα είναι και φθηνότερο εισιτήριο.. Υπάρχουν και καρτες 10 διαδρομων που έχουν μια μικρή έκπτωση και συμφέρουν..
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Παιδιά διαβάζοντας λαι εγώ τα παραπάνω θέματα για Long Island City ειπα να το ρίξω μια ματιά και βρήκα το : https://www.tripadvisor.com.gr/Hote...an_View-Long_Island_City_Queens_New_York.html

Σε αρκετά δελεαστική τιμή για τις ημερομηνίες που κοιτάω . Και αναρωτιέμαι ποια είναι η γνωμη
σας σε σχέση με ξενοδοχείο που βρήκα στους πρόποδες του Central Park ( Fairfield Inn & Suites by Marriott New York Manhattan/Central Park . Θα εκτιμούσα όποια βοήθεια-πληροφορία μιας και είναι η πρώτη φορά. Η διαφορά στην τιμή είναι στα 500 ευρώ για 9 ημέρες.
 

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Παιδιά διαβάζοντας λαι εγώ τα παραπάνω θέματα για Long Island City ειπα να το ρίξω μια ματιά και βρήκα το : https://www.tripadvisor.com.gr/Hote...an_View-Long_Island_City_Queens_New_York.html

Σε αρκετά δελεαστική τιμή για τις ημερομηνίες που κοιτάω . Και αναρωτιέμαι ποια είναι η γνωμη
σας σε σχέση με ξενοδοχείο που βρήκα στους πρόποδες του Central Park ( Fairfield Inn & Suites by Marriott New York Manhattan/Central Park . Θα εκτιμούσα όποια βοήθεια-πληροφορία μιας και είναι η πρώτη φορά. Η διαφορά στην τιμή είναι στα 500 ευρώ για 9 ημέρες.
Κι εγώ στην αναζήτηση ξενοδοχείου μετά απο μεγάλη έρευνα κατεληξα Manhattan Ειχα βρει στο queens πιο φτηνα αλλα το μετρό δεν ηταν πολύ κοντά και οι δρόμοι φαινόταν έρημοι αν περπατουσες με το ανθρωπάκι του google maps
 

ivepap

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελωνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Τελικά είμαι αναμεσα σε δύο Hotel Stanford - New York καιHeritage Hotel New York City Έχουν και πρωινο Έχει κάποιος προσωπική αποψη για πιο να προτιμησω Και απο τοποθεσία κλπ
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Κι εγώ στην αναζήτηση ξενοδοχείου μετά απο μεγάλη έρευνα κατεληξα Manhattan Ειχα βρει στο queens πιο φτηνα αλλα το μετρό δεν ηταν πολύ κοντά και οι δρόμοι φαινόταν έρημοι αν περπατουσες με το ανθρωπάκι του google maps
Εγώ το ξενοδοχείο που έγραψα είναι δίπλα στο μετρό.... Γιαυτό και ταλαντευομαι τι απόφαση να πάρω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom