Ισραήλ Παλαιστίνη Πρώτη φορά Ισραήλ (Τελ Αβίβ + Ιερουσαλήμ). Τι άλλο;

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Σημαντικο!!! Να ξερετε οτι απευθειας πτηση απο Αθηνα για Tel aviv εχει και η Alitalia!!! Εκλεισα το "πάνε" με μολις 95 ευρώ τη στιγμη που η Aegean (ενω γενικα ειναι φθηνη στη συγκεκριμενη πτηση) εχει τιμες oneway για το τελευταιο δεκαημερο του Αυγουστου πανω απο 200 ευρω!!!
Κι εγώ το πήγαινε με alitalia το έκλεισα και μου έκανε εντύπωση! Εμένα μου πήγε γύρω στο 100αρικο όλο το πηγαινέλα (αλλά έκλεισα τα εισιτήρια 10 μήνες πριν το ταξίδι! :haha: ).
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Ετσι!!! Αγαπαμε alitalia και ας τη βριζουν ολοι! (Προσωπικα εχω γινει εξωφρενων με aegean που την εχει δει μονοπωλιο και τιμολογει οπως της καπνισει)... @gelf @Yorgos εσεις με το internet τι κανατε στο εσραελ;;;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.287
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ετσι!!! Αγαπαμε alitalia και ας τη βριζουν ολοι! (Προσωπικα εχω γινει εξωφρενων με aegean που την εχει δει μονοπωλιο και τιμολογει οπως της καπνισει)... @gelf @Yorgos εσεις με το internet τι κανατε στο εσραελ;;;
Τίποτε, wifi σε ξενοδοχεία κι εστιατόρια.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Μια από τα ίδια, όπως και ο @Yorgos.
Στα ξενοδοχεία και σε δημόσια/ανοιχτά δίκτυα.
Απλά κατέβασα από πριν χάρτες στο gps του κινητού και τους χρησιμοποιούσα offline (αν και σε ορισμένα Παλαιστινιακά εδάφη με κάποιους εξ αυτών είχα θεματάκι).
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Απλά κατέβασα από πριν χάρτες στο gps του κινητού και τους χρησιμοποιούσα offline (αν και σε ορισμένα Παλαιστινιακά εδάφη με κάποιους εξ αυτών είχα θεματάκι).
.
Εμεις ειχαμε μεγαλο προβλημα με τους off line χαρτες. Καναμε κυριολεκτικα μια ωρα να βγουμε απο την ιερουςαλημ γιατι το GPS εκει που προχωρουσες ξαφνικα αλλαζε και σου εδειχνε τελειως αναποδη κατευθυνση.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ετσι!!! Αγαπαμε alitalia και ας τη βριζουν ολοι! (Προσωπικα εχω γινει εξωφρενων με aegean που την εχει δει μονοπωλιο και τιμολογει οπως της καπνισει)... @gelf @Yorgos εσεις με το internet τι κανατε στο εσραελ;;;
Ισχύει απόλυτα αυτό που λες για την αιτζιαν, απαράδεκτες χρεωσεις, διεκπαιρεωτική εξυπηρέτηση και μιας και την έχω ζήσει κι εκ των έσω να πω ότι είναι και από τα χειρότερα περιβάλλοντα εργασίας ...
Θεσσαλονίκη Αθήνα έκλεισα 130€ ενώ Θεσσαλονίκη Ισραήλ 87€
Νομίζω πως έχει πέσει γερή επιδότηση.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
; Μακρυ παντελονι χρειαζεται;
Ναί.

; Αν φορεσω... συντηρητικη βερμουδιτσα θα εχω θεμα;;;
Πολύ πιθανόν.
Το θέμα δεν είναι να μην έχει σχέδιο με ροζ ελεφαντάκια.:haha: Το συντηρητικό ντύσιμο όπως το εννοούν είναι να μην αφήνει ακάλυπτο το σώμα με εξαίρεση τα χέρια. :)
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Η sim εκεί με ίντερνετ κ τα σχετικά έχει γύρω στα 25-30€ κ πιάνει παντου (Ισραήλ- Παλαιστίνη)
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Παιδια, τωρα συνειδητοποιησα οτι εχω ταξιδι απο Ιεροσολυμα προς Τελ Αβιβ το Σαββατο που ειναι κλειστα ολα.! Τι να κανωω;;;
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
http://www.neshertours.co.il/en/about-us

Λειτουργουν 24/7, βεβαια νομιζω οτι σε πανε στο αεροδρομιο του Τελ Αβιβ, αλλα απο κει μπορεις να παρεις ταξι για το κεντρο.
 
Last edited by a moderator:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
@thanos75 με το dress code στους αγιους τοπους τι εκανες; Μακρυ παντελονι χρειαζεται; Αν φορεσω... συντηρητικη βερμουδιτσα θα εχω θεμα;;;
Τωρα θυμηθηκα βλέποντας φωτογραφιες οτι σε αρκετους ναους φορουσα βερμουδα (μεχρι το γόνατο ) χωρις κανένα προβλημα .
Ειχα στη τσαντα μου ενα παρέο για ωρα ανάγκης αλλά δεν το χρησιμοποιησα .
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
@depy!!! Σε ευχαριστω! Τους εστειλα μνμ και μου απαντησαν. Εχουν κανονικα τρανσφερ ολες τις μερες τις εβδομαδας και σε πολυ καλη τιμη! Οποτε αν δεν βρω μεταφορικο για απευθειας κεντρο, θα παρω αυτους μεχρι αεροδρομιο και μετα ταξι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom