The Official Offtopic v6

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Επιστημονικά και με στοιχεία έχει αμφισβητηθεί απο την τότε ΕΣΣΔ ή απο οποιαδήποτε άλλη χώρα ότι δεν γίνεται αυτό να έχει επιτευχθεί;;; Μόνο έτσι μπορεί ο υπόλοιπος κόσμος όλος να δεχτεί ότι κάποιο λάκκο έχει φάβα.. Δεν μπορώ να δεχτώ ΕριχφονΝταινικές ενδείξεις και συνωμοσίες..
Οι συνωμοσιολόγοι υποστηρίζουν ότι με την τότε τεχνολογία (αλλά ακόμα και με τη σημερινή μιας και ακόμα και σήμερα ο Διεθνής Σταθμός περιστρέφεται σε ασφαλές χαμηλό υψόμετρο όπου δεν υπάρχουν οι επικίνδυνες μαγνητικές ζώνες) κανείς άνθρωπος δε θα επιζούσε σε ένα ταξίδι προς το φεγγάρι. Δηλαδή δεν αποκλείουν το γεγονός της προσελήνωσης αεροσκαφών των αποστολών Apollo απλά υποστηρίζουν ότι μέσα σ' αυτά δεν υπήρχαν ποτέ άνθρωποι παρά μόνο ρομπότ που συνέλεξαν υλικά απ' την επιφάνεια, άφησαν τους ανακλαστήρες κτλ.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Αυτό το μήνα κλείνω 10 χρόνια στο φόρουμ!
Μόλις το πρόσεξα τυχαία στο προφίλ μου και είπα να σας γράψω ένα Ευχαριστώ! Τα τελευταία χρόνια απέχω αρκετά, μιας και δεν ταξιδεύω πολύ. Η βοήθεια σας όμως ήταν και είναι πάντα πολύτιμη στα ελάχιστα (ως τώρα) ταξίδια που έχω κάνει, μα τα "ταξίδια" που έχω κάνει εδώ μέσα είναι αμέτρητα, η γνώση αστείρευτη και η έμπνευση για νέα ταξίδια ακόμα μεγαλύτερη.
Εύχομαι σε όλους καλά και όμορφα ταξίδια, με υγεία σωματική και ψυχική. Άντε και σε δέκα χρόνια από τώρα να σας γράφω πάλι με πολύ περισσότερα ταξίδια στη πλάτη και στο μυαλό μου.
:clap:
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Δεν παράγει μόνο η Κούβα ρούμι!
Και το στέλνω την ώρα που πίνω κοκτέιλ με βάση το ρούμι Havana!!!!
Στην παραλία βεβαίως βεβαίως.
Τον Αύγουστο δεν υπάρχουν ειδήσεις (Ουμπέρτο Έκο) κι εγώ δεν μετακινούμαι (Γιώργος).

1.JPG


2.JPG


003.jpg


004.jpg
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Αυτό το μήνα κλείνω 10 χρόνια στο φόρουμ!
Μόλις το πρόσεξα τυχαία στο προφίλ μου και είπα να σας γράψω ένα Ευχαριστώ! Τα τελευταία χρόνια απέχω αρκετά, μιας και δεν ταξιδεύω πολύ. Η βοήθεια σας όμως ήταν και είναι πάντα πολύτιμη στα ελάχιστα (ως τώρα) ταξίδια που έχω κάνει, μα τα "ταξίδια" που έχω κάνει εδώ μέσα είναι αμέτρητα, η γνώση αστείρευτη και η έμπνευση για νέα ταξίδια ακόμα μεγαλύτερη.
Εύχομαι σε όλους καλά και όμορφα ταξίδια, με υγεία σωματική και ψυχική. Άντε και σε δέκα χρόνια από τώρα να σας γράφω πάλι με πολύ περισσότερα ταξίδια στη πλάτη και στο μυαλό μου.
:clap:
Αυτό αξίζει ξεχωριστό τόπικ :clap: :clap:
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Άναυδη, γοητευμένη, ενθουσιασμένη.
Δεν γνώριζα καθόλου ότι υπάρχουν αυτές οι ζωντανές αναπαραστάσεις έργων.
Χαίρομαι πολύ που το έμαθα και ευχαριστώ γι'αυτό.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Άναυδη, γοητευμένη, ενθουσιασμένη.
Δεν γνώριζα καθόλου ότι υπάρχουν αυτές οι ζωντανές αναπαραστάσεις έργων.
Χαίρομαι πολύ που το έμαθα και ευχαριστώ γι'αυτό.
Πραγματικά εξαιρετικό. Το Tableaux Vivants είναι μια γνωστή πρακτική άσκηση που κάνουν οι ηθοποιοί που ασχολούνται με το θέατρο. Μέχρι και σε μουσικές παραστάσεις γίνεται αλλά πιο διακριτικά και ίσως δεν το εντοπίσεις εύκολα. Στο συγκεκριμένο βίντεο το Tableaux Vivants είναι αριστουργηματικό!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Άναυδη, γοητευμένη, ενθουσιασμένη.
Δεν γνώριζα καθόλου ότι υπάρχουν αυτές οι ζωντανές αναπαραστάσεις έργων.
Χαίρομαι πολύ που το έμαθα και ευχαριστώ γι'αυτό.
Μια απ' τα ίδια...δεν είχα ιδέα....
Πολύ ωραίο!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εχει ενδιαφερον πως το βλεπει η θεατρικη ομαδα που στηνει την performance. Λενε οτι δεν αναπαριστουν τους πινακες (κατι που δεν μπορει να το μιμηθει καποιος ακριβως) , αλλα τη στιγμη που ποζαραν τα μοντελα, που ειναι μια ανθρωπινη στιγμη που μας διαφευγει οταν βλεπουμε τους πινακες.
Οταν το ειδα δευτερη φορα, προσεξα τον ευρηματικο τροπο που κρυβονται οσοι λειπουν απο τον πινακα για να μην ενοχλουν, αφου τιποτε δεν γινεται στα παρασκηνια!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom