Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

lyk.an

Member
Μηνύματα
123
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Baltics/Helsinki
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ψάχνω κάποια τσάντα που να εκμεταλλεύεται όσο γίνεται τις διαστάσεις των μικρών της Ryanair-Wizz (ελπίζοντας να μην αλλάξουν πάλι στο εγγύς μέλλον).
Με μία μικρή έρευνα εντόπισα αυτές τις δύο:
https://www.skroutz.gr/s/17946089/Diplomat-SAC60-40-Grey-40cm.html
https://www.skroutz.gr/s/18106923/Benzi-BZ5410-Cabin-Black-40cm.html

Τυχαίνει να έχει κανείς οποιαδήποτε εξ' αυτών, μιας που κριτικές δεν πολυβρίσκω online;!
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Είναι μία τσάντα που λόγω διαστάσεων και σχήματος δεν βρίσκει πολλές χρήσεις εκτός του ταξιδιού με την Ryanair. Ίσως με προστατευτικά και θήκες για φωτογραφικές και ψαρικά ή για τακτοποίηση μέσα σε μεγάλη βαλίτσα. Γιαυτό δε "ρίχνω" λεφτά στην αγορά τους (που δε γίνεται και σπάνια).
7-8 ευρο στα μαγαζάκια του κέντρου (Θεσσαλονίκης). 6 κομμάτια υφάσματος 1 φερμουάρ και 2 χερούλια γαζωμένα και τέρμα.
Απορώ πως δε βγάλαν οι Κινέζοι, όπως αυτές τις πτυσσόμενες πανάλαφρες καμπίνας
https://www.zipy.gr/p/ali/travel-fo...g-luggage-big-bags-packing-cubes/32369227328/
 
Last edited:

WildBilly

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
delsey ή samsonite.μόνο!!
δεν είμαι ψωνάρα,αλλα μου αρέσει να ταξιδεύω με μιά καλή βαλίτσα,και να μην την παραλαμβάνω κουρέλι απο τους ιμάντες...μιά φορά την πληρώνεις ....
δεν δίνω και πολλα αφού τα παίρνω απο το stock που βρίσκεται στην ερμού,δίπλα απο το παρουσίασις στο υπόγειο!
εγώ θα σας τα λέω απο την επαρχία αυτά????

μπορεί εγώ να ταξιδεύω σαν λέτσος αλλα η βαλίτσα μου θέλω να είναι κομψή...
Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα!
Συγγνώμη, αλλά μπορεί κάποι@ να επιβεβαιώσει ότι υπάρχει ακόμα αυτό το "μαγαζί" (στο υπόγειο) και ακόμα περισσότερο αν είναι εύκολο να δώσει κάποιες συντεταγμένες.
Τον Σεπτέμβρη πετάω για 2η φορά για Νέα Υόρκη και θα ήθελα να αλλάξω την βαλίτσα μου (μια Diplomat) μιας και έχουν χαλάσει (σχεδόν τελείως) τα ροδάκια της (2). Ψάχνω για κανονικό μέγεθος και όχι για carry-on. Επίσης να πω πως ταξιδεύω και συχνά με ΚΤΕΛ εντός Ελλάδος. Έχετε να προτείνετε κάποια;
Ευχαριστώ
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα!
Συγγνώμη, αλλά μπορεί κάποι@ να επιβεβαιώσει ότι υπάρχει ακόμα αυτό το "μαγαζί" (στο υπόγειο) και ακόμα περισσότερο αν είναι εύκολο να δώσει κάποιες συντεταγμένες.
Εχει κλεισει εδω και χρονια. Πλεον στοκ επωνυμων στο Factory outlet.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Καλημέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω χειραποσκευή για να αρχίσω να ταξιδεύω με ryanair. Αυτή που έβαλα στο ματι ειναι ryanair approved με διαστάσεις 55*40*20 (American tourister Funshine Upright). Είναι υφασμάτινη όμως και όχι πλαστική, θα έχω πρόβλημα στο μετρητή, φυσικά αν δεν την φουσκώσω;
Αυτη ακριβως αγορασα και εγω πριν 3-4 χρονια... Κανενα προβλημα απολύτως μεχρι σήμερα.... Το βαρος να προσεχεις μόνο!!
 

teol20

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Γειά χαρά παιδιά.
Επειδη θα μεταναστεύσω θέλω να αγοράσω δυο βαλίτσες, μια κλασική χειραποσκευη 55 40 25 και μια μεγάλη βαλίτσα.
Και οι δύο θέλω να έχουν 4 ροδάκια, κατά προτίμηση πλάστικες και κόστος το πολύ 60-70 ευρώ οι δύο. Έχετε κάτι να προτείνετε ; Και αν είναι κάποιο κατάστημα Θεσσαλονίκη ακόμα καλύτερα ; ευχαριστώ πολύ
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Χρησιμοποιώ μια American Tourister Litewing Cabin με
4 ρόδες, την είχα πάρει πριν από 2 χρόνια και κάτι και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.
Την είχα βρει σε μαγαζί στην Ελλάδα σε σκρουτζομαγαζο κάπου 75 ευρώ (στην Ελβετία ήταν κάπου στα 100 φράγκα +).

Για μεγάλη έχω μια Delsey , αλλά καθώς την είχε ο πατέρας μου και μου την έδωσε δεν έχω ιδέα για την τιμή της, απλά ξέρω να σου πω ότι έχει αντέξει πάρα πολύ.
 

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Καλησπέρα σας, έχει αγοράσει κάποιος χειραποσκευή ή μεγαλύτερη βαλίτσα από Primark; Σε τι τιμές τις βρίσκουμε;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπέρα σας, έχει αγοράσει κάποιος χειραποσκευή ή μεγαλύτερη βαλίτσα από Primark; Σε τι τιμές τις βρίσκουμε;
Σε τιμες ξεφτιλα σε σχεση με της ελλαδας!δε ξερω αν θα πας σε ευρωπαικο πριμαρκ ή αγγλικο,παντως χριστουγεννα εμεις ειχαμε παρει βαλιτσα καμπινας(οχι χειραποσκευη)στις 25λιρες αν θυμαμαι καλα..και αλλη μια λιγο πιο μικρη σε διαστασεις στις 20 ή 15λιρες..απο ποιοτητα προφανως δεν ειναι και american tourister αλλα απο στυλ τζαμπο και κατι αλλες ειναι πολυ καλυτερες!
 

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Σε τιμες ξεφτιλα σε σχεση με της ελλαδας!δε ξερω αν θα πας σε ευρωπαικο πριμαρκ ή αγγλικο,παντως χριστουγεννα εμεις ειχαμε παρει βαλιτσα καμπινας(οχι χειραποσκευη)στις 25λιρες αν θυμαμαι καλα..και αλλη μια λιγο πιο μικρη σε διαστασεις στις 20 ή 15λιρες..απο ποιοτητα προφανως δεν ειναι και american tourister αλλα απο στυλ τζαμπο και κατι αλλες ειναι πολυ καλυτερες!
Καλά, προφανώς και ο,τι δίνεις παίρνεις, αν και προσωπικά έχω μείνει ευχαριστημένη με όσα έχω αγοράσει από primark. Θα επισκεφθώ των Βρυξελλών και του Άμστερνταμ και όπου βρω βαλίτσα, την πήρα. Ευχαριστώ πολύ!
 

Roulaspyr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας!! Ψάχνω για βαλίτσα καμπίνας! Συγκεκριμένα για 2 οπότε προσπαθώ να βρω κάτι οικονομικό. Έχει ψωνίσει κάνεις άραγε on line? Σε ένα κατάστημα οι διαστάσεις από το σαιτ διεφεραν, όταν πήγα στο μαγαζί και μετρήσαμε την βαλίτσα, οπότε το φοβάμαι λίγο.. Έχω βρει μια που φαίνεται πολύ καλή για την τιμή της αλλά είναι Θεσσαλονίκη το φυσικό κατάστημα και πάλι φοβάμαι μήπως οι διαστάσεις είναι λάθος. Η άλλη επιλογή είναι να πάω κέντρο όπου έχει αρκετές φθηνές. Καμια συμβουλή;
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα
Παιδιά ξέρει κανείς που μπορώ ροδάκι ανταλακτικό ή το λαστιχό της, για kipling?
Θα σκάσω. Μου χάλασε το λάστιχο της, κόπηκε κ όλη η υπόλοιπη βαλίτσα είναι σε άριστη κατάσταση κ πολύ πρακτική. Για ένα λάστιχο ρόδας, είναι κρίμα να πάει χαμένη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom