Απορίες για κράτηση στο Booking.com

Στάθης

Member
Μηνύματα
514
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
στο παρισι παντως τα θελουν σε οσα ξενοδοχεια εχω κανει κρατηση εκεινη τη στιγμη,στην ισπανια ειναι πιο χαλαροι...δεν χρεωνουν κατι,απλα ζητανε πλεον ολο το ποσο,κι οχι ενα μερος του για να δουν οπως λεει η booking αν ισχυει η καρτα ή αν ειναι εγκυρη...οποτε συμφερει να εχει μαζεψει κανεις ολο το ποσο να το πληρωνει και να ξεμπερδευει που κι αυτο για μενα ειναι δυσκολο...
Πριν 2 μήνες που πήγα Παρίσι δεν μου κράτησαν κανένα ποσό. Πλήρωσα εκεί. Το ίδιο ισχύει για όλες τις κρατήσει που έχω κάνει,ποτε δεν έχω προπληρώσει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εγώ έκανα κράτηση για Παρίσι και δεν κράτησαν τίποτε, θέμα καταλύματος είναι.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Θα το γραψω οσο πιο απλα γινεται.ενα καταλυμα στο booking για παρίσι,που ενω εχει δυνατοτητα πληρωμης στο καταλυμα και δωρεαν ακυρωση.εχει ομως και την δυνατοτητα αμεσης εξοφλησης.στην πρωτη περιπτωση κοστιζει 500 ευρω στην δευτερη 380 ευρω.και προτιμω την πρωτη περιπτωση,αλλα δεν εχει μεσα η καρτα μου 500 δεν δεχεται την κρατηση μου βγαζει ακυρη καρτα.ενω πρωτα στο ιδιο καταλυμα εδινα το ποσο οταν εφτανα εκει,πλεον δε γινεται.δοκιμασα και σε αλλα διαμερισματα αλλα το ιδιο συνεβει.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Θα το γραψω οσο πιο απλα γινεται.ενα καταλυμα στο booking για παρίσι,που ενω εχει δυνατοτητα πληρωμης στο καταλυμα και δωρεαν ακυρωση.εχει ομως και την δυνατοτητα αμεσης εξοφλησης.στην πρωτη περιπτωση κοστιζει 500 ευρω στην δευτερη 380 ευρω.και προτιμω την πρωτη περιπτωση,αλλα δεν εχει μεσα η καρτα μου 500 δεν δεχεται την κρατηση μου βγαζει ακυρη καρτα.ενω πρωτα στο ιδιο καταλυμα εδινα το ποσο οταν εφτανα εκει,πλεον δε γινεται.δοκιμασα και σε αλλα διαμερισματα αλλα το ιδιο συνεβει.
Χρεωστική ή πιστωτική?
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Θα το γραψω οσο πιο απλα γινεται.ενα καταλυμα στο booking για παρίσι,που ενω εχει δυνατοτητα πληρωμης στο καταλυμα και δωρεαν ακυρωση.εχει ομως και την δυνατοτητα αμεσης εξοφλησης.στην πρωτη περιπτωση κοστιζει 500 ευρω στην δευτερη 380 ευρω.και προτιμω την πρωτη περιπτωση,αλλα δεν εχει μεσα η καρτα μου 500 δεν δεχεται την κρατηση μου βγαζει ακυρη καρτα.ενω πρωτα στο ιδιο καταλυμα εδινα το ποσο οταν εφτανα εκει,πλεον δε γινεται.δοκιμασα και σε αλλα διαμερισματα αλλα το ιδιο συνεβει.
Και γιατί πολύ απλά δεν παίρνεις την Booking τηλέφωνο που έχει καλή εξυπηρέτηση να λύσεις την απορία σου να μας πεις και εμάς τι σου είπαν?
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Χρεωστική ή πιστωτική?
Χρεωστική της εθνικης τραπεζας αυτην εχω παντα.τηλεφωνο εχω παρει πολλες φορες στην booking και μου ειπαν το ιδιο οτι αν δεν εχει η καρτα ολο το ποσο της κρατησης δεν μπορει να γινει κρατηση ειναι νεα τακτικη.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Χρεωστική της εθνικης τραπεζας αυτην εχω παντα.τηλεφωνο εχω παρει πολλες φορες στην booking και μου ειπαν το ιδιο οτι αν δεν εχει η καρτα ολο το ποσο της κρατησης δεν μπορει να γινει κρατηση ειναι νεα τακτικη.
Αυτό που λες αδυνατώ να το πιστέψω διότι δεν αναφέρετε πουθενά κάτι τέτοιο. Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω εσένα. Αν ήταν έτσι τότε κάνεις δεν θα έκλεινε.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Αυτό που λες αδυνατώ να το πιστέψω διότι δεν αναφέρετε πουθενά κάτι τέτοιο. Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω εσένα. Αν ήταν έτσι τότε κάνεις δεν θα έκλεινε.
Δεν εχω λογο να πω ψεματα,η καρτα μου εχει αυτη τη στιγμη 100 ευρω,εφοσον δεν εχει και τα 500 κρατηση δεν γινεται ακομα κι αν ειναι χωρις προπληρωμη και με δωρεαν ακυρωση.κανω την κρατηση και σε λιγο ερχεται μνμ οτι ειναι ακυρη η καρτα πραγμα που δεν ισχυει.εχω κανει τοσα χρονια ποσες κρατησεις...δεν ειμαι πρωταρα...πλεον θελει ολο το ποσο,εστω να υπαρχει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Δεν εχω λογο να πω ψεματα,η καρτα μου εχει αυτη τη στιγμη 100 ευρω,εφοσον δεν εχει και τα 500 κρατηση δεν γινεται ακομα κι αν ειναι χωρις προπληρωμη και με δωρεαν ακυρωση.κανω την κρατηση και σε λιγο ερχεται μνμ οτι ειναι ακυρη η καρτα πραγμα που δεν ισχυει.εχω κανει τοσα χρονια ποσες κρατησεις...δεν ειμαι πρωταρα...πλεον θελει ολο το ποσο,εστω να υπαρχει.
Σίγουρα δεν λες ψέμματα.Απλά περισσότερα καταλύματα σε σχέση με πριν εφαρμόζουν πλέον αυτήν την τακτική.Πάντως είναι θέμα καταλύματος.΄Εχω τρεις κρατήσεις για Σεπτέμβριο και μέχρι στιγμής το σκορ είναι 2-1.Δύο δεν έχουν κρατήσει τίποτα και ένα έχει κρατήσει όλο το ποσό.Εννοείται ότι και οι τρεις έχουν δωρεάν ακύρωση που δεν έχει λήξει ακόμη.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Α γεια σου! Ενας που με καταλαβε.το σκορ οπως λες ειναι 2-1 στη δικη μου περιπτωση διαμονες σε ισπανία δεν ειχα θεμα,αλλα στο παρίσι οπου κι αν προσπαθησα χλωμο το ειδα.ευχαριστω για την κατανοηση.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Και σε μενα σε κρατηση χωρις πλοπληρωμη για εξι μηνες μετα στην Ελβετια μού κρατηθηκε αμεσα ολο το ποσο.Πρωτη φορα και σε μενα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Χρεωστική της εθνικης τραπεζας αυτην εχω παντα.τηλεφωνο εχω παρει πολλες φορες στην booking και μου ειπαν το ιδιο οτι αν δεν εχει η καρτα ολο το ποσο της κρατησης δεν μπορει να γινει κρατηση ειναι νεα τακτικη.
Και μεις με χρεωστική της εθνικής είχαμε θέμα σε κράτηση στην Ισπανία.. Μας ήρθε ειδοποίηση ότι θα γίνει χρέωση την τάδε ημερομηνία, βάλαμε την προηγούμενη μέρα όλο το ποσό και παρολα αυτα η κράτηση ακυρώθηκε και σαν αιτία έδινε άκυρη την κάρτα. Μετά από τηλέφωνα στα κεντρικά της booking δε βγάλαμε άκρη (δεν μπορούσαν να επαναφέρουν την κράτηση ακόμα κι αν πληρωναμε με άλλη κάρτα και παρόλο που ο ξενοδόχος συμφωνουσε) και κλείσαμε ένα μήνα πριν το ταξιδι σε άλλο κατάλυμα με πιστωτική κάρτα.. Μας κρέμασαν όμως γιατί το πρώτο το είχα κλείσει μήνες πριν σε προνομιακή τιμή.. Δε νομίζω να ξαναπροσπαθήσω κράτηση με χρεωστική.. θα νιώθω ανασφάλεια ότι θα ψάχνω τελευταία στιγμή!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom