Γερμανία Νυρεμβέργη

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Δηλ
Είναι οριακά οι 5 ημέρες σύνολο. Μη χάσεις τα μουσεία παιχνιδιών και μεταφορών στη Νυρεμβέργη.
οριακα ε;Δηλ αν με παίρνει η τσέπη μου σε ποια από τις 2 πόλεις πιστεύεις να έδινα 1 επιπλέον διανυκτέρευση;Όσο για το μουσείο παιχνιδιών τουλαχιστον πιστεύω κι εγω ότι πρεπει να πάω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δηλ

οριακα ε;Δηλ αν με παίρνει η τσέπη μου σε ποια από τις 2 πόλεις πιστεύεις να έδινα 1 επιπλέον διανυκτέρευση;Όσο για το μουσείο παιχνιδιών τουλαχιστον πιστεύω κι εγω ότι πρεπει να πάω.
στο Μοναχο βεβαια. και να τα πας στο καστρο της ντισνευ να τρελλαθουν.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.501
Δηλ

οριακα ε;Δηλ αν με παίρνει η τσέπη μου σε ποια από τις 2 πόλεις πιστεύεις να έδινα 1 επιπλέον διανυκτέρευση;Όσο για το μουσείο παιχνιδιών τουλαχιστον πιστεύω κι εγω ότι πρεπει να πάω.
Εξαρτάται τι θέλεις να δεις. Και στο Μόναχο έχει πολλά ενδιαφέροντα αξιοθέατα (γερμανικό μουσείο, πινακοθήκες, παλάτια, BMW, ολυμπιακό πάρκο, κλπ που θέλουν τον χρόνο τους... Όπου και να τη προσθέσεις μόνο χαμένη δεν θα πάει... Επίσης σου προτείνω ημερησια από νυρεμβεργη προς ροτενμπουργκ ή μπαμπεργκ.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Αν θελετε να πατε εκδρομη απο νυρεμβεργη απο τα δυο που προτεινει ο escurcione πιο ευκολο και πιο κοντινο ειναι το μπαμπεργκ ειτε με αυτοκινητο,ειτε με τρενο. Για το ποσες μερες μοναχο εξαρταται τι σας αρεσει και τι θελετε να κσνετε
 

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Εξαρτάται τι θέλεις να δεις. Και στο Μόναχο έχει πολλά ενδιαφέροντα αξιοθέατα (γερμανικό μουσείο, πινακοθήκες, παλάτια, BMW, ολυμπιακό πάρκο, κλπ που θέλουν τον χρόνο τους... Όπου και να τη προσθέσεις μόνο χαμένη δεν θα πάει... Επίσης σου προτείνω ημερησια από νυρεμβεργη προς ροτενμπουργκ ή μπαμπεργκ.
Αν θελετε να πατε εκδρομη απο νυρεμβεργη απο τα δυο που προτεινει ο escurcione πιο ευκολο και πιο κοντινο ειναι το μπαμπεργκ ειτε με αυτοκινητο,ειτε με τρενο. Για το ποσες μερες μοναχο εξαρταται τι σας αρεσει και τι θελετε να κσνετε
Ευχαριστω παιδια.μαλλον θα προσανατολιστω σε 4 μοναχο και 2 Νυρεμβεργη.αν και με 2 μονο μερες στη δευτερη,παρολο που θα τοθελα δε ξερω αν θα μου περισσεψει χρονος για τη μονοημερη που μου προτεινετε.Εξαλλου οι 6 διανυκτερευσεις ειναι το μαξιμουμ που μπορω να υπολογιζω.απ οτι καταλαβαινω το ιδανικο θα ηταν 4 μερες Μοναχο και 3 Νυρεμβεργη(συμπεριλαμβανομενης της μονοημερης) αλλα τι να κανουμε...
Σας ευχαριστω και παλι:).
 
Last edited by a moderator:

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Παιδιά καλησπέρα.
8 Δεκέμβρη 12μιση το πρωί προσγειώνομαι Νυρεμβεργη.
12 Δεκέμβρη ξημερώματα 6 το πρωι πετάω από Πράγα πίσω για Αθήνα.
Όποτε όπως καταλαβαίνετε θα πάω κ Πράγα.
Πράγα εχω ξαναπάει δυο φορές αλλά θέλω να ξαναπάω για να τη δω στολισμένη χριστουγεννιάτικα.
Σκεφτόμουν
Από 8 του μήνα πρωί που φτάνω να μείνω νυρεμβεργη, την επόμενη μέρα να πάω αυθημερόν Rugensburg ,τη μεθεπόμενη μέρα όλη μέρα πάλι νυρεμβεργη και το βράδυ να φύγω για Πράγα.
Την επόμενη όλη μέρα Πράγα και τη νύχτα εκεί κ μετά ξύπνημα και επιστροφή Αθήνα.
Τι λέτε;
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Θα σου προτεινα Μπαμπεργκ αντι για Rugensburg.Πολυ γραφικο και πιο ομορφο για μενα σε σχεση με την πολη που αναφερεις.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Γενικά το προγράμμα μου σε συνάρτηση με τις μέρες πως το βλέπετε?
Μήπως είναι υπερβολή αυτή η ημερήσια που λέω?
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Το προγραμμα ειναι σφιχτο αλλα βγαινει.Προτεινα το μπαμπεργκ για το λογο επισης οτι ειναι το πιο κοντινο στη Νυρεμβεργη, αλλιως και Νυρεμβεργη δυο μερες μια χαρα ειναι.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.501
Γενικά το προγράμμα μου σε συνάρτηση με τις μέρες πως το βλέπετε?
Μήπως είναι υπερβολή αυτή η ημερήσια που λέω?
Οι μέρες σου είναι λίγες και αν δεν έχεις ξαναπάει Νυρεμβέργη θα σου πρότεινα να μείνεις όλες τις ημέρες εκεί χωρίς να κάνεις ημερήσια, δεδομένου ότι νυχτώνει και νωρίς. Έχει πολύ ωραία Χριστουγεννιάτικη αγορά και αρκετά αξιοθέατα να δεις. Αν όμως θέλεις οπωσδήποτε να δεις και κάποια άλλη πόλη προτίμησε το Ρότενμπουργκ ή το Μπάμπεργκ με την αναγραφόμενη σειρά προτίμησης!
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
22
Αυτό σκεφτόμουν μήπως να την αφήσω την ημερήσια ναμχαρω λίγο περισσότερο τη Νυρεμβέργη

Στα must see της πόλης τι θα προτείνατε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom