Συνέντευξη μέλους - jimp

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Ας μπει στην κατηγορια "Τα αποκυρηγμενα".
Η ελλειψη αναφορας στην τιμημενη γενετειρα του μελους καθιστα τη συνεντευξη ελλιπη, αν και γλιτωσαμε τις εκδηλωσεις λατρειας κι απο τους συντοπιτες. Θα χρειαζομασταν συρματοπλεγματα βαρια για να συγκρατησουμε τα πληθη. Εγω το καταλαβαινω, καπου φοβαται ο ανθρωπος.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Αν μιλούσα για τη μητρόπολη της Κεντρικής Ελλάδος θα κραζατε πως δεν είμαι αντικειμενικός και θα μιλούσατε για Λαρισινη μαφία.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Αν μιλούσα για τη μητρόπολη της Κεντρικής Ελλάδος θα κραζατε πως δεν είμαι αντικειμενικός και θα μιλούσατε για Λαρισινη μαφία.
Βάζεις και τη Γιάννουλη μέσα; Ε ναι τότε είναι Μητρόπολη...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
προσωπικα δεν δηλωνω φαν αν δε δω προσφατη φωτογραφια,ειναι απαραιτητη...
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
@jimp από χθες που διάβασα τη συνέντευξή σου μαχαίρι στην καρδιά μου μπήκε. Μα να σου κάνω εγώ τέτοια προδοσία; Σαν χθες θυμάμαι να κάνω κόπι το "Γιε μου που πας ... ". Ξέχασα να κάνω πάστε; Και εσύ γιατί δεν ανοίγεις το στόμα σου να παραπονεθείς; Ε; Τόσα χρόνια;
Θα επανορθώσω άμεσα, αλλά μέχρι τότε θα συνεχίσω το αυτομαστίγωμα. :harakiri:
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
Συνέχεια στις συνεντεύξεις μελών με τον @jimp :clap:

Για πάμε:

1. Πώς ξεκίνησε η σχέση σου με τα ταξίδια;

Η σχέση μου με τα ταξίδια ξεκίνησε από μικρή ηλικία με μια ανεξήγητη αγάπη στα ταξίδια με καράβι. Φανταζόμουν τον εαυτό μου να οργώνω τις θάλασσες και τελικά αυτό το όνειρο έγινε πραγματικότητα αφού αυτό επέλεξα και για επάγγελμα.

2. Ποιο είναι το ταξίδι που σου έχει μείνει περισσότερο στη μνήμη και γιατί;


Θα επέλεγα το ταξίδι μου στην Αυστραλία, δεν ήταν το πρώτο ούτε αυτό που είδα και έκανα τα απίστευτα πράγματα αλλά γνώρισα μία κοινωνία την οργάνωση της οποίας ζήλεψα.

3. Ποιος είναι ο αγαπημένος σου προορισμός; πέσμας λίγα λόγια γιατί.


Αν και είμαι ανάμεσα σε δύο θα διαλέξω την Ιταλία. Χώρα μουσείο, κάθε πόλη με τη δική της ιστορία που οι βόλτες στα δρομάκια της σε συνδυασμό με το καλύτερο gelato αρκούν για να ξεχαστείς και να ταξιδέψεις πίσω στον χρόνο. Και όταν βαρεθείς τα αρχαία και τα μουσεία,ακόμα και τα υπαίθρια, τότε μπορείς να απολαύσεις τα βουνά της, τις λίμνες της και το καλοκαίρι τις παραλίες τις. Και όταν πεινάσεις να ξέρεις πως θα φας εξαίσιο φαγητό.

4. Η ομορφότερη πόλη που έχεις δει;


Η Ρώμη

5. Σε ποιο μέρος συμπάθησες περισσότερο τους ανθρώπους και σε ποιο τους αντιπάθησες;


Συμπάθησα τους Άγγλους ακόμα και αυτούς που ήταν κάπως υπερόπτες και αντιπάθησα τους Γερμανούς στη Φρανκφούρτη.

6. Ποιο είναι τα αγαπημένο σου μουσείο/εστιατόριο/μνημείο;


To Αρχαιολογικό μουσείο της Αθήνας και το Βρετανικό. Αγαπημένο εστιατόριο το Le Vecchie Mura στο San Gimignano, τα καλύτερα ραβιόλι που έχω φάει. Αγαπημένο μνημείο δεν θα επέλεγα κάποιο ξεχωριστά, ίσως όλα εκείνα που μας θυμίζουν τις θηριωδίες των φασιστών στο 2ο Παγκόσμιο πόλεμο, είτε αυτό λέγεται Άουσβιτς είτε ο τόπος της θυσίας των Καλαβρύτων.

7. Ποιο είναι το χειρότερο ταξίδι που έχεις κάνει; τι συνέβη;


Δεν υπάρχει, ίσως χειρότερο ταξίδι είναι αυτό που τελειώνει για να ακουστώ και ρομαντικός.

8. Σε ποιο μέρος δε θα ταξίδευες ποτέ και γιατί;


Σαουδική Αραβία με διαφορά, κανείς δεν μιλάει για όσα γίνονται εκεί. Ίσως και Ινδία/Πακιστάν, ποτέ δεν έψαξα εισιτήρια, ούτε από περιέργεια για εκεί.

9. Ποιο είναι το ταξίδι-όνειρο που δεν έχεις κάνει ακόμα;


Ανταρκτική ή μήπως Ισλανδία; Σίγουρα Περού, μπορεί και Ιαπωνία. Νομίζω ταξίδι-όνειρο είναι ο κάθε προορισμός που επισκέπτομαι πρώτη φορά.

10. Από τις Ταξιδωτικές Ιστορίες που έχεις γράψει στο φόρουμ ποια είναι η αγαπημένη σου;


Λοιπόν εδώ θα καταγγείλω ένα μεγάλο σκάνδαλο, μία ιστορία έχω γράψει όλη και όλη και ποτέ δεν τέθηκε στην κρίση του κοινού (λινκ). Ίσως και για καλό γιατί δεν θα διεκδικούσε και δάφνες ποιότητας.

11. Ποια ή ποιες είναι οι Ταξιδιωτικές Ιστορίες από άλλα μέλη που έχεις απολαύσει περισσότερο ή που θυμάσαι περισσότερο από το φόρουμ;


Θα ακουστεί κάπως τετριμμένο αλλά ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους γράφουν ταξιδιωτικές ιστορίες γιατί εκτός από τις χρήσιμες πληροφορίες που μας δίνουν, μας ταξιδεύουν και εμάς μαζί τους ή μας θυμίζουν αγαπημένα ταξίδια. Σίγουρα θυμάμαι να έχω γελάσει πολύ με τις ιστορίες του @Yorgos / @Krekouzas και του @Alex Loco

12. Κάποια αγαπημένη φωτογραφία από κάποιο ταξίδι σου;

Διπλό ουράνιο τόξο για διπλή καλή τύχη!






Ευχαριστούμε πολύ τον @jimp για τη συνέντευξη! Μπορείτε να δείτε το προφίλ του και τις Ταξιδιωτικές Ιστορίες που έχει γράψει εδώ.

Δείτε όλες τις συνεντεύξεις μελών εδώ.

Travelstories for ever. :xalara:

Μεγάλη μου τιμή να με αναφέρει ένα ιερό ταξιδιωτικό τέρας ♥
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
@jimp από χθες που διάβασα τη συνέντευξή σου μαχαίρι στην καρδιά μου μπήκε. Μα να σου κάνω εγώ τέτοια προδοσία; Σαν χθες θυμάμαι να κάνω κόπι το "Γιε μου που πας ... ". Ξέχασα να κάνω πάστε; Και εσύ γιατί δεν ανοίγεις το στόμα σου να παραπονεθείς; Ε; Τόσα χρόνια;
Θα επανορθώσω άμεσα, αλλά μέχρι τότε θα συνεχίσω το αυτομαστίγωμα. :harakiri:
Μη στεναχωριέσαι θα μου πάθεις τίποτα και ξέρεις πόσο σε αγαπάω.
Με ξέρεις είμαι ένας απλός και ταπεινός στρατιώτης του φόρουμ και τίποτα άλλο, δεν θέλω ούτε ψηφοφορίες ούτε πρωτιές ούτε καλά λόγια.
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
Ήρεμα βρε, όχι και τέρας. Πήγες στον Κουκ;
Δεν ήμουν Θεσσαλονίκη αλλά νομίζω τιμήθηκε από πολύ κόσμο με ανακοινώσεις η φωτογραφιες. Έστω κι έτσι κάτι ειναι !!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom