Ειναι ΟΚ το Booking.com?

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
Οχι οτι δεν θα βρισκαν λυση για να γλιτωνουν την προμηθεια του booking :)
Επρεπε να ζητησεις καλυτερη τιμη, εαν η προμηθεια ειναι 10% τοτε 5% δικα σου και αλλα 5% δικα του. Φυσικα με αποδειξη για το ποσο που θα πληρωσεις κανονικα
πηρα Καλυτερη τιμη γυρω στο -15% !
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Μερικες μερες πριν απο την μερα αφιξης δηλωσα οτι θα φτασω στις 14.oo. στις 12.00 την ιδια μερα μου ερχεται μνμ απο Booking οτι καρτα εχει προβλημα και οτι αν δεν διορθωσω ή καταχωρησω αλλη καρτα η κρατηση ακυρωνεται.
αλλα δεν πειραζει θα τα βρουμε και θα ακυρωσουν την κρατηση και θα αποφυγουμε και την προμηθεια!!
Οχι οτι δεν θα βρισκαν λυση για να γλιτωνουν την προμηθεια του booking
Πίστεψε με,ότι η booking έχει τον μηχανισμό να ανακαλύψει τέτοιους "έξυπνους¨ ξενοδόχους.
Κάθε μέρα ακυρώνει συμβόλαια (πονηρών)ξενοδόχων. Εγώ προσωπικά, άμα μου έκανε τέτοια λαχτάρα ο ξενοδόχος
να με απειλήσει ότι μου ακυρώνει την κράτηση δυο ώρες πριν από την άφιξη μου θα τον κατήγγειλα στην booking
και θα ζητούσα relocation.
Δεν μπορεί να παίζει με την ψυχική μου υγεία ένας αλήτης ξενοδόχος,μόνο και μόνο για να γλυτώσει την προμήθεια.
Είτε αυτήν την προμήθεια την έδινε στην booking,είτε σε ένα απλό ταξιδιωτικό πράκτορα.
Αυτές τις δυο ώρες μέχρι να λυθεί το πρόβλημα εγώ θα είχα σκάσει.Και δεν εξαργυρώνετε με μια έκπτωση
κάποιων ευρώ.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Πίστεψε με,ότι η booking έχει τον μηχανισμό να ανακαλύψει τέτοιους "έξυπνους¨ ξενοδόχους.
Κάθε μέρα ακυρώνει συμβόλαια (πονηρών)ξενοδόχων. Εγώ προσωπικά, άμα μου έκανε τέτοια λαχτάρα ο ξενοδόχος
να με απειλήσει ότι μου ακυρώνει την κράτηση δυο ώρες πριν από την άφιξη μου θα τον κατήγγειλα στην booking
και θα ζητούσα relocation.
Δεν μπορεί να παίζει με την ψυχική μου υγεία ένας αλήτης ξενοδόχος,μόνο και μόνο για να γλυτώσει την προμήθεια.
Είτε αυτήν την προμήθεια την έδινε στην booking,είτε σε ένα απλό ταξιδιωτικό πράκτορα.
Αυτές τις δυο ώρες μέχρι να λυθεί το πρόβλημα εγώ θα είχα σκάσει.Και δεν εξαργυρώνετε με μια έκπτωση
κάποιων ευρώ.
Eχεις απολυτο δικιο.
Μου εχει συμβει μονο μια φορα με hotels.com οπου λιγες ωρες πριν φτασω και ενω ειμουν ηδη στο Παρισι μου εστειλε email ο ξενοδοχος οτι η καρτα δεν περναει και με ρωταγε εαν θα παω η να το ακυρωσει. Πηγα και η καρτα περασε κανονικα. Δεν μου πηγε το μυαλο οτι πηγε να κανει καμια εξυπναδα, ουτε του ειπα, ουτε μου ειπε τιποτα να το κανονισουμε εκτος hotels.com
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
@spirosninja
Κοιτούσα φέτος για Μήλο είτε σε πρακτορείο είτε σε booking κτλ μέχρι 150 ευρώ το βράδυ με πρωινό. Δεν υπήρχε αρχές Αυγούστου τίποτα , κάτι studios και 1*.
Αηδία έχει καταντήσει όταν μπορείς στα 150 ευρώ να βρεις 5* ξενοδοχεία σε μεγάλες πόλεις.
Η αισχροκέρδεια έχει φτάσει σε άλλα επίπεδα.
Χριστούγεννα στην Ζυρίχη φίλος έδωσε για τρίκλινο (2 ενήλικες 1 παιδί), όσα είχε δώσει πέρυσι στην Σίφνο.
πρέπει να συγκρίνουμε όμοια πράγματα.Δεν είναι το ίδιο ένα μικρό νησί με μια πρωτεύουσα ούτε την ίδια high season έχουν ούτε την ίδια προσφορά και ζήτηση.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.713
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,:icon_biggrin:
θέλω να ρωτήσω αν κανείς έχει χρησιμοποιήσει τον κωδικό που στέλνει η Booking για επιστροφή του 10% για την επόμενη διαμονή που θα κάνει.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,:icon_biggrin:
θέλω να ρωτήσω αν κανείς έχει χρησιμοποιήσει τον κωδικό που στέλνει η Booking για επιστροφή του 10% για την επόμενη διαμονή που θα κάνει.
Καλημέρα,Χρόνια πολλά! Ναι το έχω χρησιμοποιήσει,μάλιστα μία φορά μου είχαν στείλει και γράμμα στο σπίτι με εναν τέτοιο κωδικό!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,:icon_biggrin:
θέλω να ρωτήσω αν κανείς έχει χρησιμοποιήσει τον κωδικό που στέλνει η Booking για επιστροφή του 10% για την επόμενη διαμονή που θα κάνει.
Προσπαθήσαμε αλλά δεν.... όλο πρόβλημα έβγαζε (δικό τους) και "προσπαθήστε αργότερα"... Μούφα η ιστορία, ούτε χθες δούλευε, ούτε σήμερα, σε διάφορες προσπάθειες διαφορετικών κρατήσεων.
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,:icon_biggrin:
θέλω να ρωτήσω αν κανείς έχει χρησιμοποιήσει τον κωδικό που στέλνει η Booking για επιστροφή του 10% για την επόμενη διαμονή που θα κάνει.
Καλησπέρα Μάκη.
Ναι ισχύει,αλλά δυστυχώς αρκετά ξενοδοχεία δεν συμμετέχουν στην έκπτωση του 10%.
Ψιλομούφα,όπως λέει ο Baba.
To καλύτερο είναι να καταφέρει κάποιος να γίνει Genius 2 (Αρκετά εύκολο)
 
Last edited:

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,:icon_biggrin:
θέλω να ρωτήσω αν κανείς έχει χρησιμοποιήσει τον κωδικό που στέλνει η Booking για επιστροφή του 10% για την επόμενη διαμονή που θα κάνει.
Εμείς κάναμε την κράτηση, οπότε μένει να πραγματοποιήσουμε και την διαμονή για να δούμε εάν θα πάρουμε την επιστροφή στην κάρτα. ( Δεν μιλάμε βέβαια για κανένα μεγάλο ποσό)
 

Tonia L.

Member
Μηνύματα
293
Likes
2.977
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,:icon_biggrin:
θέλω να ρωτήσω αν κανείς έχει χρησιμοποιήσει τον κωδικό που στέλνει η Booking για επιστροφή του 10% για την επόμενη διαμονή που θα κάνει.
Το έχω χρησιμοποιήσει χωρίς πρόβλημα. Πήγαν όλα καλά!
Χρόνια πολλά και καλά!
 
Μηνύματα
93
Likes
61
Κατά 95% είναι τα ίδια, εγώ τις δυο κολλητες χρονιές που πηγα ήταν τα ίδια, τα μαγαζιά το ίδιο, τα φαγητά το ίδιο και οι εκδρομές τα ίδια, φέτος θα είναι καλυτερα γιατί, θα έχει λιγότερο κόσμο, θα μπορείς να κλεισεις τηλεφωνικώς σε καλυτερες τιμές διαμονή, θα είναι τέλεια φέτος :cool:
όταν λέμε τηλεφωνικώς?Βρίσκω το ξενοδοχείο, παίρνω τηλέφωνο, υπάρχει διαθεσιμότητα, και? Δίνουν καλύτερες τιμές από τις πλατφόρμες? Και πώς κάνω κράτηση από τηλέφωνο? Πώς πληρώνω? Κλείνω πολλάαα χρόνια μόνο από booking και έχω ξεχάσει τι γίνεται
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
όταν λέμε τηλεφωνικώς?Βρίσκω το ξενοδοχείο, παίρνω τηλέφωνο, υπάρχει διαθεσιμότητα, και? Δίνουν καλύτερες τιμές από τις πλατφόρμες? Και πώς κάνω κράτηση από τηλέφωνο? Πώς πληρώνω? Κλείνω πολλάαα χρόνια μόνο από booking και έχω ξεχάσει τι γίνεται
Περίπου όπως θα έκλεινες και μέσω booking μόνο που η τιμή μέσω τηλεφώνου μπορεί να είναι διαπραγματεύσιμη καθώς γλιτώνουν και τα δύο μέρη προμήθειες.
Βρες αυτό που σου ενδιαφέρει, τηλεφωνησέ τους και ανέφερε πως βρήκες διαθεσιμότητα την τάδε ημερομηνία με την τάδε τιμή στο booking και ρώτησε τους γεμάτος "αφέλεια" αν χρειάζεται να κλείσεις μέσω του site ή δέχονται και τηλεφωνικά. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.717
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom