Italy, Rome

pantzaligiota

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας... ονομάζομαι Πάντζαλη Παναγιώτα, είμαι από την Κατερίνη, μου αρέσει πολύ να ταξιδεύω... προσπαθώ να κάνω ταξίδια σε προορισμούς που έχουν κάτι να μου δώσουν...έχω ταξιδέψει σε μέρη της Ελλάδας, σε αρκετά νησιά και σε μέρη του εξωτερικού όπως Λονδίνο, Πράγα, Ρώμη, Κάϊρο, Μοουσμπουργκ Αυστρίας, Σινά. Πρόκειται να ταξιδέψω στις 19 Σεπτεμβρίου στην Ρώμη και θα ήθελα αυτή τη φορά να γίνει η ξενάγηση μας από Έλληνα ξεναγό... έχετε να μου προτείνετε κάτι οικονομικό... είμαστε μια παρέα τεσσάρων ατόμων...
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Τι εννοείς ξενάγηση;;; Δηλαδή να ταξιδέψεις με ταξιδιωτικό γραφείο με ξεναγό κτλ;;;
 

pantzaligiota

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Τι εννοείς ξενάγηση;;; Δηλαδή να ταξιδέψεις με ταξιδιωτικό γραφείο με ξεναγό κτλ;;;
Στο χώρο των μουσείων και της εκκλησίας στο Βατικανό να έχω για ένα τρίωρο Έλληνα ξεναγό να μας πει τα σημαντικότερα
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Στην εκκλησία, βασιλικη του Αγίου Πέτρου, δεν χρειάζεσαι ξεναγό. Για το μουσείο του Βατικανού αυτό που ξέρω με σιγουριά είναι ότι από τη στιγμή που θα κατέβεις στη στάση του μετρο μέχρι την είσοδο του μουσείου θα σου την « πέσουν» αρκετοί ξεναγοί ανάμεσα τους και Έλληνες;);).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στην εκκλησία, βασιλικη του Αγίου Πέτρου, δεν χρειάζεσαι ξεναγό.
γιατι? τα εργα του Bernini, Michelangelo κλπ, τους πανω απο 100 ταφους θα της εξηγησεις εσυ που ειναι? η στο αρπα κολλα θα ριξει μια ματια κ θα φυγει? ας σοβαρευτουμε, η ξεναγηση οπωσδηποτε πρεπει να περιλαμβανει κ τη βασιλικη Αγ. Πετρου.
. Για το μουσείο του Βατικανού αυτό που ξέρω με σιγουριά είναι ότι από τη στιγμή που θα κατέβεις στη στάση του μετρο μέχρι την είσοδο του μουσείου θα σου την « πέσουν» αρκετοί ξεναγοί ανάμεσα τους και Έλληνες;);).
προτεινεις να βρει δηλ στο δρομο αν καταλαβα καλα?
μακρια κι αλαργα. κλεισε επισημο ξεναγο ,υπαρχει εξαλλου και αφιερωμενο θεμα στο φορουμ.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
γιατι? τα εργα του Bernini, Michelangelo κλπ, τους πανω απο 100 ταφους θα της εξηγησεις εσυ που ειναι? η στο αρπα κολλα θα ριξει μια ματια κ θα φυγει? ας σοβαρευτουμε, η ξεναγηση οπωσδηποτε πρεπει να περιλαμβανει κ τη βασιλικη Αγ. Πετρου.
Ο καθένας με τα ενδιαφέροντα του. Εμένα δεν μου προκαλούν καθόλου τα όσα αναφέρεις.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
προτεινεις να βρει δηλ στο δρομο αν καταλαβα καλα?
μακρια κι αλαργα. κλεισε επισημο ξεναγο ,υπαρχει εξαλλου και αφιερωμενο θεμα στο φορουμ.
Εννοείτε, γι’ αυτό και οι φατσούλες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ο καθένας με τα ενδιαφέροντα του. Εμένα δεν μου προκαλούν καθόλου τα όσα αναφέρεις.
συμφωνω απολυτα. πριν ομως δωσεις συμβουλη μαθε και τα ενδιαφεροντα αυτου που συμβουλευσες οτι δεν χρειαζεται ξεναγο. αλλιως οποιος θελει ξεναγο για τα μουσεια εννοειται οτι θελει και για τη βασιλικη. δε νομιζω οτι οποιος ενδιαφερεται για τα εκθεματα των μουσειων δεν ενδιαφερεται για Bernini, Michelangelo. τι θα παει να κανει? ν αναψει κερι?
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Οποίος χρειάζεται ξεναγό για τη Βασιλική του Αγίου Πέτρου τότε χρειάζεται και τις δεκάδες άλλες εκκλησίες και παρεκλησια που υπάρχουν στη Ρωμη. Να κάτσει κανένα μήνα επειδή θα θέλει ξεναγό για τα μουσεία του Βατικανού, ε να μην χάσει και τα υπόλοιπα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οποίος χρειάζεται ξεναγό για τη Βασιλική του Αγίου Πέτρου τότε χρειάζεται και τις δεκάδες άλλες εκκλησίες και παρεκλησια που υπάρχουν στη Ρωμη. Να κάτσει κανένα μήνα επειδή θα θέλει ξεναγό για τα μουσεία του Βατικανού, ε να μην χάσει και τα υπόλοιπα.
ας μην γραφουμε περιττα ποστ. το ερωτημα του θεματος ηταν σαφεστατο. δεν ρωτησε κανεις αν χρειαζεται η οχι ξεναγο. αλλα οικονομικη προταση για ξεναγηση στα μουσεια κ τη βασιλικη. οπως ορθοτατα περιλαμβανεται κ στις επισημες ξεναγησεις των μουσειων εξαλλου.
υπαρχει αντιστοιχο θεμα για ξεναγο στη Ρωμη.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom