2019.Που πάμε;

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.033
10-17/10 Ελβετία μέσω Μπέργκαμο. Πλάνο ακόμα δεν έχει γίνει, αλλά στο περίπου αναμένεται μία μέρα Μιλάνο, 3 Ιντερλάκεν (επίσκεψη), εκ των οποίων μία πεζοπορική. Οι υπόλοιπες δύο μέρες θα αφιερωθούν σε ημερήσιες σε Ζυρίχη και κάποια άλλη κοντινή πόλη.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Update στο update:

Λοιπόν φέτος παρατηρήθηκε μια ελαφρά αλλαγή σχεδίων (πέραν της Βαρκελώνης η οποία πραγματοποιήθηκε κανονικά). Έτσι το πρόγραμμα -προς το παρόν- έχει ως εξής:

1) 4 μέρες μόνο ακτή Αμάλφι με διαμονή Αμάλφι και Ποζιτάνο. Τη Νάπολη την αφήνω για άλλη φορά γιατί θέλω να φχαριστηθώ τα ωραία χωριά. Αν προλάβω θα πάω και Κάπρι αλλιώς το αφήνω για όταν πάω Νάπολη. Μάλλον του χρόνου.

2) Το Παρίσι μένει ως έχει -ούτε κίτρινα γιλέκα με αποθαρρύνουν ούτε ΚΛΑΨ η καμένη Νότρ Νταμ που δε πρόλαβα να μπω μέσα τη προηγούμενη φορά που πήγα- και ακολουθεί διαμονή στη Ρεν για επίσκεψη Σαιντ Μαλό και Μον σεν Μισέλ στη Βρετάνη

3) Από Ελληνικά νησιά κλασικά Ίος και ίσως Νάξος

4) Και μόλις έκλεισα ένα τριημεράκι μέσα Δεκέμβρη στο Ίννσμπρουκ (Αυστρία) με τρένο από Μόναχο. Έχω μια τρέλα με τις Χριστουγεννιάτικες αγορές και το γενικό χριστουγεννιάτικο κλίμα που επικρατεί στην Κεντρική Ευρώπη κυρίως. Ελπίζω να δω και χιόνι όπως είδα Ελβετία τις δύο προηγούμενες χρονιές!!

Μακάρι να τα πραγματοποιήσω γιατί, δε ξέρω, με έχει πιάσει ένα άγχος φέτος. 28η Οκτωβρίου πάντως δε το βλέπω να πάω πουθενά τελικά..
Τελικά η Βαυαρία μάλλον θα γίνει τις μέρες των Χριστουγέννων!! Εκτός από τις αγορές θα δω κ τη χριστουγεννιάτικη παρέλαση από παιδιά που γίνεται στο Ιννσμπρουκ https://www.innsbruck.info/en/custo...dvent-and-christmas/christmas-procession.html συν ένα βράδυ Μόναχο για τις εκεί αγορές

Αχ τι ωραία που τα λέω χωρίς να ξέρω καν αν θα πάρω άδεια ακόμα :haha: :bash:
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.076
Likes
20.114
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
2019
Πήγαμε:
1) Πόζναν / Βρότσλαβ
2) Βουδαπέστη
3) Μπακού
4) Μόναχο

Θα πάμε:
5) 10-14/10 Βίλνιους/Ρίγα/Ταλίν/Ελσίνκι
6) {Αναμονή κληρωσεως UCL/UEL για σχεδιασμό ταξιδιού εξπρές}
 
Last edited:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ο Μάρτης είχε solo σε Tromso και Svalbard (μη βαράτε,θα τελειώσει κάποια στιγμή η σχετική ιστορία:D).
Για Οκτώβρη κανόνισα την κάτωθι solo και yolo υπερπαραγωγή:
Ολίγον Ντουμπρόβνικ, Μαυροβούνιο, Βοσνία, ολίγον Βουδαπέστη, Μπακού και Κίεβο. Ναι είναι ΕΝΑ ταξίδι, 5 τόσες δα πτήσεις:cool:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεκέμβρη 20 μέρες Κεντρική Αμερική. Γουατεμάλα, Νικαράγουα και μάλλον λίγο Ονδούρα για αρχαία και καμία κατάδυση, θα δείξει.
Δες το Μπελιζε αντί της ονδουρας, άποψη μου.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom