Air Europa Air Europa - Πληροφορίες

fenia42

Member
Μηνύματα
3.869
Likes
14.288
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Υπάρχει κανένας φίλος που να χρησιμοποίησε πρόσφατα την Air Europa σε υπερατλαντικό, να δώσει πληροφορίες και σε μας, στο προβληματιζόμενο λαό που ψάχνεται;
Ακόμα δε γύρισες ρε συ, λίγο έλεος. :)
Τη χρησιμοποιεί ένας φίλος που ζει Λονδίνο κι έχει γυρίσει τη μισή λατινική αμερική. Πρέπει να είναι τύπου low cost, με λίγες παροχές. Θα την ψάξω για Κούβα ή Βραζιλία για το 2020 (η κόρη δε ψήνεται για Ουζμπεκιστάν)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν ξέρω για τη συγκεκριμένη εταιρεία, ούτε και για πότε θέλεις αλλά για low cost υπάρχει και η Norwegian για ΝΥ απευθείας
Ναι βεβαίως το γνωρίζω και σ' ευχαριστώ. Ωστόσο ξεκινάει τέλος Μάρτη και μόνο κάθε Κυριακή αρχικά οπότε δε βολεύει.

Ακόμα δε γύρισες ρε συ, λίγο έλεος. :)
Τη χρησιμοποιεί ένας φίλος που ζει Λονδίνο κι έχει γυρίσει τη μισή λατινική αμερική. Πρέπει να είναι τύπου low cost, με λίγες παροχές. Θα την ψάξω για Κούβα ή Βραζιλία για το 2020 (η κόρη δε ψήνεται για Ουζμπεκιστάν)
Το ψάξιμο δε σταματάει ποτέ και το ξέρεις;) Εξάλλου αν θες να κάνεις ταξίδια και διαθέτεις περιορισμένο μπατζετ, πρέπει να έχεις και προγραμματισμό.
Είναι low cost αλλά όχι πχ σαν τη Scoot, ακούγονται διάφορα. Το θέμα είναι αν αξίζει κανείς να δώσει τα παραπάνω χρήματα για να πάει με KLM/Air France ή LATAM, αν είναι τόσο χειρότερη δηλαδή η Air Europa.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.869
Likes
14.288
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Για εμάς τους low budget travellers αξίζει, προφανώς. Ωστόσο εγώ δε βρήκα καμιά καλή τιμή. Χιλιάρικο μου βγάζει τόσο για Κούνα όσο και Βραζιλία. Για που κοιτάς; Ψάξε και στο Travelstories GO, είναι καλό ψαχτήρι και βγάζει αρκετά οικονομικά.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ναι βεβαίως το γνωρίζω και σ' ευχαριστώ. Ωστόσο ξεκινάει τέλος Μάρτη και μόνο κάθε Κυριακή αρχικά οπότε δε βολεύει.
Καλά το κατάλαβα λοιπόν οτι υπεραντλαντικό = ΝΥ! Ναι το είδα κι εγώ για το Μάρτη. Πάντως αρκετές αεροπορικές (LH, AF κλπ) δίνουν οικονομικά εισιτήρια με χειραποσκευή μόνο. Αλλά αλήθεια εσύ με το ύψος σου θα πας ΗΠΑ (που βρίσκεις ό,τι μέγεθος θέλεις) μόνο με χειραποσκευή ? :bleh::bleh:

https://www.lufthansa.com/gr/en/flights?OriginCode=ATH&Cabin=E&region=NA
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.309
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@KaterinaJ Οχι, οχι, δεν είναι NY ο στόχος, το Περού κοιτάμε μπας και... Απλά ίσως έπαιζε σύνδεση.
Δεν έχουμε θέμα με τη χειραποσκευή, λύσεις βρίσκουμε, παντού έχει πλυντήρια αν χρειαστει στη τελική. Επίσης αν έχεις ψώνια βάζεις άλλη μια στην επιστροφή και μοιράζονται τα έξοδα πολύ καλά, χαρακτηριστικό το παράδειγμα μας στο Βιετνάμ.

@fenia42 Για Βραζιλία δεν έχω ψαχτεί ποτέ, αλλά για Κούβα πλέον οι τιμές της Air France/KLM έχουν πέσει πάρα πολύ μπορεί να το βρεις και κοντά στα 400 (από Αθήνα πάντα);) Δε μας χαλάνε οι low cost εφόσον μας πηγαινοφέρνουν με ακρίβεια εννοείται, αλλά δε μπορώ να βρω ασφαλείς πληροφορίες ακόμα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.438
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Υπάρχει κανένας φίλος που να χρησιμοποίησε πρόσφατα την Air Europa σε υπερατλαντικό, να δώσει πληροφορίες και σε μας, στο προβληματιζόμενο λαό που ψάχνεται;
Όχι πολύ πρόσφατα. Από τις χειρότερες που πετάνε για Κούβα, αλλά αν είναι η φτηνότερη την παίρνω, δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά ποιότητας. Το ότι δεν είναι σε σοβαρή συμμαχία με.προβληματιζει περισσότερο από το κακό της σέρβις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.359
Likes
9.283
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν ξέρω για τη συγκεκριμένη εταιρεία, ούτε και για πότε θέλεις αλλά για low cost υπάρχει και η Norwegian για ΝΥ απευθείας
πως κ τη βαφτισατε low cost? ουτε καν η φθηνοτερη δεν ειναι..
μια χαρα ειναι, την εχω παρει για ν. αμερικη σε ολες τις θεσεις. φουλ σερβις, καλα αεροσκαφη. μα καλα δεν τη βλεπετε στο ελβελ? δειτε με τι πεταει..
. Το ότι δεν είναι σε σοβαρή συμμαχία με.προβληματιζει περισσότερο από το κακό της σέρβις.
να υποθεσω η μονη σοβαρη συμμαχια ειναι αυτη που παιρνεις εσυ? με τα ινδοαιγυπτιακα παρταλια? γελασα παλι. λεγε τετοια. βιβα air bahal.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.438
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
να υποθεσω η μονη σοβαρη συμμαχια ειναι αυτη που παιρνεις εσυ? με τα ινδοαιγυπτιακα παρταλια? γελασα παλι. λεγε τετοια.
Όσο εσύ γελάς, εμείς παίρνουμε δωρεάν πτήσεις. Εξαρτάται από το ποση ανάγκη για γέλια έχει ο καθένας. Καθείς με τον πόνο του.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.359
Likes
9.283
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όσο εσύ γελάς, εμείς παίρνουμε δωρεάν πτήσεις. Εξαρτάται από το ποση ανάγκη για γέλια έχει ο καθένας. Καθείς με τον πόνο του.
καλα βρε μην πικραινεσαι τοσο. δυσκολο να γελας οταν πετας με τη συμμαχια σου, το καταλαβαινω, αλλα προσπαθησε λιγο. πετατε εσεις στας ινδιες κ τα ξερονησια κι ασε μας να πεταμε στα υπολοιπα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.872
Likes
26.665
Μια χαρά εταιρεία είναι.Τα τελευταία χρόνια έχει κάνει καλό μπάσιμο με νέα αεροσκάφη 787-8/9
Καλό σέρβις.Όχι ιδιαίτερα φτηνή.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
πως κ τη βαφτισατε low cost? ουτε καν η φθηνοτερη δεν ειναι..
μια χαρα ειναι, την εχω παρει για ν. αμερικη σε ολες τις θεσεις. φουλ σερβις, καλα αεροσκαφη. μα καλα δεν τη βλεπετε στο ελβελ? δειτε με τι πεταει..
Απο το site της εταιρείας

Book a flight with the World's Best Long Haul, Low-Cost Airline
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.359
Likes
9.283
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απο το site της εταιρείας
Book a flight with the World's Best Long Haul, Low-Cost Airline
αν κανουμε διαγωνισμο καλυτερου γκουγκλαριστη να η δικη μου συμμετοχη:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_low-cost_airlines
αν μιλαμε σοβαρα, εταιρεια με business class, lounges, sky priority, full service κ μελος βεβαια της καλυτερης συμμαχιας ειναι αστειο να τη λεμε low cost. η μαλλον πειτε τη οπως θελετε. απαντησα ηδη πως ειναι η εμπειρια μαζι της.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.399
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom