Βοήθεια για κράτηση

Nortam

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Εκλεισα χτες που λετε εισητηριο Ηρακλειο Θεσσαλονικη απο aitickets και το email (e-ticket) ακομα να φανει... Τι παιζει ξερει κανεις?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
πάρε τηλ, στο airtickets, να σου πουν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Το mail έρχεται άμεσα σε όλα τα κλεισίματα.Είτε απο αυτούς είτε απο αεροπορικές.Άρχισε να ψάχνεις τι έγινε.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Ερώτηση για να μην ανοίξω νέο θέμα.
Θέλω να κλείσω από site αεροπορικής πτήση με ανταπόκριση και δε μου εμφανίζει το συνδυασμό που θελω, ενώ αν κλείσω multiple flights μπορώ να επιλέξω κανονικά τις πτήσεις μου. Αν το κλείσω με αυτόν τον τρόπο θα είναι πάλι ενιαία κράτηση-εισητήριο? Θα έχω κάποιο θέμα (πχ σε τυχόν καθυστέρηση πτήσης, αποσκευή κλπ.)?
Τυχαίο παράδειγμα πτήση με Swiss μέσω Ζυρίχης και Μόντρεαλ σε άλλο προορισμό.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
Ερώτηση για να μην ανοίξω νέο θέμα.
Θέλω να κλείσω από site αεροπορικής πτήση με ανταπόκριση και δε μου εμφανίζει το συνδυασμό που θελω, ενώ αν κλείσω multiple flights μπορώ να επιλέξω κανονικά τις πτήσεις μου. Αν το κλείσω με αυτόν τον τρόπο θα είναι πάλι ενιαία κράτηση-εισητήριο? Θα έχω κάποιο θέμα (πχ σε τυχόν καθυστέρηση πτήσης, αποσκευή κλπ.)?
Τυχαίο παράδειγμα πτήση με Swiss μέσω Ζυρίχης και Μόντρεαλ σε άλλο προορισμό.
Όχι δεν θα είναι μια κράτηση αλλά όσες εινα τα σκέλη που θα κάνεις κράτηση. Εκεί αφήνεις εσύ το χρόνο που πιστεύεις ότι θα χρειάζεσαι και πρέπει να μαζεύεις τις αποσκευές σε κάθε άφιξη. Φυσικά σε κάποια καθυστέρηση απλά την πάτησες. Η πτήση που αναφέρεις όμως, θα είναι ενιαία κράτηση μέχρι Μόντρεαλ οπότε εκεί θα πάρεις μόνο αποσκευή, για να παραδώσεις ξανά για τον επόμενο προορισμό
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ερώτηση για να μην ανοίξω νέο θέμα.
Θέλω να κλείσω από site αεροπορικής πτήση με ανταπόκριση και δε μου εμφανίζει το συνδυασμό που θελω, ενώ αν κλείσω multiple flights μπορώ να επιλέξω κανονικά τις πτήσεις μου. Αν το κλείσω με αυτόν τον τρόπο θα είναι πάλι ενιαία κράτηση-εισητήριο? Θα έχω κάποιο θέμα (πχ σε τυχόν καθυστέρηση πτήσης, αποσκευή κλπ.)?
Τυχαίο παράδειγμα πτήση με Swiss μέσω Ζυρίχης και Μόντρεαλ σε άλλο προορισμό.
Λογικά κι αν το κλείσεις από ιστοσελίδα αεροπορικής τότε το εισιτήριο θα είναι εννιαίο, αν το κλείσεις μέσω της επιλογής που ανέφερες. Τουλάχιστον αυτό μου έχει συμβεί όσες φορές το έχω κάνει, με διάφορες εταιρίες.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Δηλαδή στο παράδειγμα που έβαλα αν στο site της Swiss βάλω ταξίδι πολλαπλών διαδρομών και βάλω Πτήση 1 Θεσσαλονίκη-Ζυρίχη και Πτήση 2 Ζυρίχη-Μόντρεαλ και Πτήση 3... θα είναι ενιαίο το εισιτήριο?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Δηλαδή στο παράδειγμα που έβαλα αν στο site της Swiss βάλω ταξίδι πολλαπλών διαδρομών και βάλω Πτήση 1 Θεσσαλονίκη-Ζυρίχη και Πτήση 2 Ζυρίχη-Μόντρεαλ και Πτήση 3... θα είναι ενιαίο το εισιτήριο?
Πόσος χρόνος μεσολαβεί μεταξύ της πτήσης 1 και 2; Αν είναι κάτω του 24ωρου τότε θα θεωρηθεί ενιαίο σκέλος το Θεσσαλονίκη-Ζυριχη-Μοντρεαλ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Πόσος χρόνος μεσολαβεί μεταξύ της πτήσης 1 και 2; Αν είναι κάτω του 24ωρου τότε θα θεωρηθεί ενιαίο σκέλος το Θεσσαλονίκη-Ζυριχη-Μοντρεαλ.
Ας πούμε 5 ώρες.
Απλά εάν προσπαθήσω να κάνω κράτηση στη συγκεκριμένη ημερομηνία πχ Θεσσαλονίκη-Μόντρεαλ δε μου βγάζει το συνδυασμό που θέλω ως επιλογή και λέω μήπως το κάνω ξεχωριστά.
Ευχαριστώ
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ας πούμε 5 ώρες.
Απλά εάν προσπαθήσω να κάνω κράτηση στη συγκεκριμένη ημερομηνία πχ Θεσσαλονίκη-Μόντρεαλ δε μου βγάζει το συνδυασμό που θέλω ως επιλογή και λέω μήπως το κάνω ξεχωριστά.
Ευχαριστώ
Το έχω κάνει, όχι με την Swiss, αλλά με άλλες εταιρίες, αν θέλω πχ. να κάνω μετεπιβίβαση σε συγκεκριμένο αεροδρόμιο ή να διανυκτερεύσω κάπου, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Αφού θα κλείσεις με την ίδια την αεροπορική απευθείας ειδικά μέσω της επιλογής multiple segments δε νομίζω να σου τύχει κάποια έκπληξη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.765
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom