Ρωσία Μόσχα πληροφορίες

soniav

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλημέρα σας!!!! Θα ήθελα παρεάκι την πολύτιμη βοήθειά σας!!!!!
Σκέφτομαι να πάω Μόσχα για Χριστούγεννα και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς πότε ξεκινά ο Χριστουγεννιάτικος στολισμός στη Μόσχα , εγώ θα πάω 21 /12 και αν το ξενοδοχείο Golden Ring που βρήκα είναι σε ασφαλή περιοχή!!!!
Θα πάμε μόνοι μας με τα παιδιά μας , οπότε γενικά επικρατεί ασφάλεια?
Σας ευχαριστω πολύ!!!!!
 

space9000

Member
Μηνύματα
29
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Οδικώς Καζάν Καμτσάτκα
Η περιοχή που είναι το ξενοδοχείο και η Μόσχα γενικότερα δεν έχει πρόβλημα ασφάλειας. Τότε που θα πας τα πάντα είναι ήδη στολισμένα. Τελευταία φορά ήμουν πέρσι. Το ξενοδοχείο είναι 2,5 χλμ. σε ευθεία από το Κρεμλίνο. Θέλει ισοθερμικά και ζεστά ρούχα. Έχει αρκετό χιόνι και η Μόσχα θέλει περπάτημα και μετρό.
 

soniav

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Σε ευχαριστώ πολύ ! Να σε ρωτησω και κάτι άλλο μήπως γνωρίζεις εφοσον ειχες παει περυσι. Είχες πάει να παρακολουθήσεις μπαλέτο? γνωρίζεις κανενα αξιοπιστο site?
 

space9000

Member
Μηνύματα
29
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Οδικώς Καζάν Καμτσάτκα
Όχι, σε λίγο που επιστρέφει η γυναικά μου θα σου γράψω.
 

soniav

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Σε ευχαριστω πολύ !!!
 
Μηνύματα
10
Likes
6
Παίδες την προσεχή Παρασκευή φεύγω για τετραήμερο Μόσχα. Γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεται να έχω συνάλλαγμα ή αν χρησιμοποιούνται οι Κάρτες εκεί;
Επίσης, γνωρίζετε τι ισχύει με τη χρήση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας;
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Παίδες την προσεχή Παρασκευή φεύγω για τετραήμερο Μόσχα. Γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεται να έχω συνάλλαγμα ή αν χρησιμοποιούνται οι Κάρτες εκεί;
Επίσης, γνωρίζετε τι ισχύει με τη χρήση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας;
Ανταλλακτηρια έχει σε πολλά σημεία της πόλης, μην αγχονεσε για το συναλλαγμα, αρκεί να πας σε καλό για να πετυχεις καλή ισοτιμία.
Είναι εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης οπότε όχι δεδομένα ούτε κλήσεις μπορείς να κανείς, οι χρεωσεις είναι μεγάλες.
 

soniav

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπέρα στην ομάδα !!!!!!
Θα πάμε Δεκέμβριο στη Μόσχα και χρειάζομαι μεταφορά από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο . επειδή είμαστε 6 άτομα.,ψάχνοντας βρήκα την καλύτερη προσφορά στο Get Transfer. Έχει κανείς εμπειρία από τη συγκεκριμένη εταιρεία αν είναι αξιόπιστη ή όχι ? Και μήπως έχετε να μου αντιπροτείνετε κάποια άλλη εταιρεία ταξί για αξιόπιστη μεταφορά στη Μόσχα?
Ευχαριστωωωω

Παίδες την προσεχή Παρασκευή φεύγω για τετραήμερο Μόσχα. Γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεται να έχω συνάλλαγμα ή αν χρησιμοποιούνται οι Κάρτες εκεί;
Επίσης, γνωρίζετε τι ισχύει με τη χρήση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας;
helloooo!!!!κανένα tip από εκει , φαντάζομαι γυρισες ! με τα δεδομένα τι έκανες? με μετακίνηση από και προς αεροδρόμιο? εντυπώσεις?
 
Last edited by a moderator:

kleri

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Καλησπέρα σας
Σκεφτόμαστε με το σύζυγο να επισκεφτούμε τη Μόσχα με τα δυο μας παιδάκια 5,5 & 11 χρόνων, για 3 νύχτες, γυρω στις 28/2. Εχετε εμπειρία από τέτοια εποχή στη Μόσχα; Κάποιος μου είπε πως δε θα μπορούμε να κάνουμε τίποτα λόγω του πολύ κρύου.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπέρα σας
Σκεφτόμαστε με το σύζυγο να επισκεφτούμε τη Μόσχα με τα δυο μας παιδάκια 5,5 & 11 χρόνων, για 3 νύχτες, γυρω στις 28/2. Εχετε εμπειρία από τέτοια εποχή στη Μόσχα; Κάποιος μου είπε πως δε θα μπορούμε να κάνουμε τίποτα λόγω του πολύ κρύου.
Καλησπέρα από το Yaroslavl, βορειοανατολικά της Μόσχας. Είμαστε εδώ με έναν δίχρονο, αν αυτό σημαίνει κάτι.
Φέτος ο χειμώνας είναι από τους πιο ζεστούς στη ρωσική ιστορία, ακόμα οι θερμοκρασίες είναι λίγο κάτω από το μηδέν, μόνο.
Αλλά, λογικά στο τέλος Φεβρουαρίου το κρύο θα είναι πολύ. Και πάλι, δεν ξέρω τι να σας πω. Πώς έχετε μάθει τα παιδιά σας, τι κάνετε τους χειμώνες; Βγαίνουν έξω;
Αν έχετε χειμερινά ρούχα, ισοθερμικά και καλές μπότες, μια χαρά θα είστε.
Γνωστοί μας ήρθαν πέρυσι αρχές Μαρτίου, έκανε κρύο μεν, αλλά περπάτησαν αρκετά, μας είπαν ότι παλευόταν.
Αν μιλάμε για θερμοκρασίες μέχρι -15, δε νομίζω ότι θα έχετε θέμα. Φυσικά, αν πέσουμε σε χρονιά τιμών -25 και β(γ)άλε, ζορίζει το ζήτημα.
Εμείς θα ερχόμασταν και πάλι, αλλά ο καθένας το βλέπει διαφορετικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom